GLA-45 AMG Mercedes

Gerçek Bir Sporcu!

Mercedes-Benz’in modifikasyon şirketi olan AMG’nin son bombası GLA-45 AMG, yüksek yapısına rağmen gerçek bir spor otomobil zevki sunuyor.

AMG, Mercedes denildiğinde modellerden daha çok akla gelir oldu. Bunun nedeni aslında normal araçlarında AMG paketli hâllerinin bulunması. Ama Mercedes, AMG’nin asıl görevinin performanslı araçlar üretmek olduğunun unutulmaması gerektiğini ve teknolojisinin ilerlediğini göstermek istiyor. GLA 45 de tam olarak burada devreye giriyor.

Yüksek Performans

Kompakt bir SUV olarak tanıtılan ve A serisiyle aynı platform üzerinde üretilen GLA, AMG kapılarından spor otomobil kimliğine kavuşup, GLA 45 AMG olarak karşımıza çıkıyor. 2.0 litrelik AMG için küçük sayılabilecek bir motorla hareket eden GLA 45 AMG, küçük motorun ürettiği

360 Hp’lik güç ve 450 Nm’lik tork sayesinde performans konusunda AMG’nin ne kadar büyük işler yapabileceğini gösteriyor.

Dış görünümüyle de spor otomobil kimliğini ön plana çıkartan GLA 45 AMG, sportif tamponlar ve spoiler ile daha da sportif görünüyor. Fakat bu detaylara sahip olmak biraz pahalı: AMG’nin opsiyon olarak sunduğu detaylar A9.416 gibi bir fiyatla sunuluyor.

Sportif İç Mekân

İç mekâna geçtiğinde ise sportiflik kavramı, AMG vites topuzu, sportif direksiyon ve seni karşılayan spor koltuklarla vurgulanıyor. Spor bir araç olmasına rağmen değişmeyen boyutlarıyla rahat yaşam alanı sunsa da, sert süspansiyonlar yüzünden çok rahat edemeyeceğini söyleyebilirim.

Porsche’den Bile Hızlı!

AMG tarafından geliştirilen motor, dünyanın en güçlü seri üretim 2.0 litre hacmindeki motoru olma özelliğine sahip. Yedi ileri çift kavrama şanzımanla sunulan GLA 45 AMG, manuel modda geç kalan vites tepkileriyle performansı törpülüyor.

Ama bunların hepsini unutabilirsin. Her gaza bastığında egzozdan çıkan homurtular ve hızlanma esnasındaki patlamalar, bu sıkıcı durumları tamamen aklından çıkarıp, sürüş esnasında sürekli gülümsemeni sağlıyor. Bir de

bunun üstüne Porsche Cayman’ı zorlanmadan geride bırakabileceğini öğrenince, bu otomobilin gerçekten sporcu olduğunu anlıyorsun.

Sağlam Yol Tutuşu

4MATIC sistemiyle yürüyen araç, Launch Control sistemi ile 0-100 km/s hızlanmasını 4.8 saniyede gerçekleştiriyor. Gaz tepkileri ve direksiyon geri

bildirimiyle beni şaşırtan GLA 45 AMG, yüksek yapısına rağmen yol tutuşu konusunda harika işler çıkartıyor.

Yakıt konusunda fabrika değerlerinin yanına dahi yaklaşamamış olmamızsa beni biraz üzdü. Sakin kullanımda şehir içinde elde ettiğim 16.4 litrelik tüketim değeri, performanslı kullanımda 22.6 litreye kadar çıkabiliyor. Bu

performansta bir araç için bu değerler normal olsa da, fabrika değerlerine yakın olmak da hoş olurdu doğrusu. Araç bu kadar düşük motor hacmine rağmen çoğu AMG gibi yüksek bir fiyatlandırma ile geliyor. Ve açıkçası, araçta bulunan opsiyonlarla birlikte iki tane GLA 180 alabilirsin. *302.934 olan test aracının fiyatı akılda “Acaba?” sorusunu bırakıyor.
Mercedes-Benz GLA 45 AMG review first drive CarsGuide 3KModa

GLA-45 AMG Mercedes Resimleri
GLA-45 AMG Mercedes

AMG GLA45 SUV Mercedes-Benz 3KModa

GLA-45 AMG Mercedes

GLA 45 AMG 4MATIC 3KModa

GLA-45 AMG Mercedes

Mercedes-AMG 3KModa

GLA-45 AMG Mercedes

Performance, Practicality, and Style: TheMercedes-Benz GLA45 AMG 3KModa

GLA-45 AMG Mercedes

GLA 45 AMG 3KModa

GLA-45 AMG Mercedes

Mercedes-Benz GLA 45 AMG review first drive CarsGuide 3KModa

GLA-45 AMG Mercedes

Mercedes GLA 45 AMG with its outstanding looks…. indian cars … 3KModa

GLA-45 AMG Mercedes

Yorum Yaz