Cem yılmaz kimdir?

Cem Yılmaz, 23 Nisan 1973 tarihinde İstanbul Kocamustafapaşa’da dünyaya gelmiştir. Aslen Sivaslı olan Cem Yılmaz komedyen, oyuncu, karikatürist, senarist ve yönetmendir. Cem Yılmazın 3 kardeşi bulunmaktadır.  Cem Yılmazın annesinin adı Sabahat, babasının adı da Arif’tir.  Cem Yılmaz ilkorta öğreniminden sonra Lisans eğitimini  Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünde tamamlamıştır.  Yılmaz, bu dönemde Leman adlı mizah dergisinde de karikatür çizmeye başlamış.

İlk yaptığı stand-up gösterisini 1995 yılının Ağustos ayında Leman Kültür’de gerçekleştirmiştir. Bugüne kadar binlerce kez gösteriye çıkan Cem Yılmaz, neredeyse her gösterisini kapalı gişe yapmış. Ülke dışında Amerika ve Avrupa’da da stand-up gösterileri gerçekleştiren Cem Yılmaz, yurtdışındaki Türk vatandaşlarına da keyifli anlar yaşatmıştır.

Karikatürler adlı kitabında Leman dergisindeki çalışmalarını yayınladı. Cem Yılmazın sinema deneyimleri de hep başarılara imza atmıştır. . Sinema alanında ilk deneyimini “Her şey Çok Güzel Olacak” isimli filmde Mazhar Alanson’la başrolü üstlendi. 1998 yapımı olan bu filmi yurtiçi ve yurtdışında toplam 1.800.000 kişi tarafından izlenmiştir. Televizyon reklamcılığında da adından söz ettirmeyi başaran Cem Yılmaz, Panasonic markasının reklamlarıyla iki yıl üst üste Kristal Elma ödülünü kazandı.

Cem Yılmaz askerlik günlerini stan-up gösterilerinde çok mizhai olarak kullnarak büyük beğeni toplamıştır. 2004 yılında gösterime giren G.O.R.A. adlı filmde 4 farklı karaktere can verdi. Bu filmin devamı olan A.R.O.G. filmi ile yine sevenlerini sinema salonlarına çekti. senesinde, “CMYLMZ Fikir Sanat” adlı bir şirket kurarak, senarist, oyuncu, yönetmen ve yapımcı olarak faaliyetlerine devam etmektedir.Martında Ahu Yağtu ile hayatını birleştiren Cem Yılmaz’ın Kemal isminde bir de oğlu var. Fakat bu evliliği de sonlandırmış.  CM101MMX FUNDAMENTALS adlı gösterisini sinemalarda gösterime sokan Cem Yılmaz, bu konuda da bir ilke imza atmış oldu.

Filmleri

Her Şey Çok Güzel Olacak (Senarist, Oyuncu) (1997)
Vizontele (Oyuncu) (2001)
G.O.R.A. (Senarist, Oyuncu) (2004)
Ramon (Oyuncu) (2005)
Organize İşler (Oyuncu) (2005)
Hokkabaz (Senarist, Oyuncu, Yönetmen) (2006)
A.R.O.G (Şef, Yönetmen, Senarist, Oyuncu) (2008)
Yahşi Batı (Oyuncu, Senarist, Yapımcı) (2010)
Av Mevsimi (Oyuncu) (2010)

Cem yılmaz kimdir? ResimleriYorum Yaz