Borşen Paslanmaz Boru Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde inşt sektöründen, endüstriyel tesislere kdr birçok lnd pslnmz ürünler tercih edilmektedir. < href="https://borsenboru.com/ctlog/dikisli-ve-dikissiz-pslnmz-boru">Pslnmz borulr d gerek sğlmlığındn ötürü gerekse bkım msrfı gerektirmeme vntjı ile tercih sebebidir. Özellikle kullnım lnının çok geniş olmsı pslnmz borulrı oldukç popüler hle getirmiştir.

[gllery ids="104410"]

Kliteli ve uzun süreli dynm gücü gösteren borulr tercih edilmediği tkdirde birçok sebepten ötürü sızıntılr, kıtmlr bş gösterebilir. Bu durum hem mddi külfet oluşturur hem de düzeltilmesi şırı zhmet ister. Bu gibi olumsuzluklrl krşılşılmmsı için tesistt pslnmz borulr tercih edilmesi önerilir.

Pslnmz Borulr Üretim Türlerine Göre 2’ye Ayrılır

Pslnmz borulrın en büyük yırt edici noktlrındn biri üretim türleridir. Pslnmz borulr borulr üretim türlerine göre 2’ye yrılır. Bunlr d çekme borulr d denen dikişsiz pslnmz boru ve dikişli pslnmz boru olrk gösterilir.

Pslnmz Çelik Çekme Borulr (Dikişsiz Boru)

Pslnmz çelik çekme borulr genellikle çok yüksek bsıncın olduğu lnlrd tercih edilir. Çekme borulrın bsınc krşı oln dynıklılığı dikişli borulr ornl çok dh yüksek seviyelerdedir. Bu borulr öncelikle sıck şekilde klıplr dökülerek yuvrlk form kznır. Yuvrlk form kzndıktn sonr mlflr ile ölçülerine göre iç çp ölçüsüne getirilen borulr dh sonr dış çpının istenen ölçüye gelmesi için silindirlerin rsındn geçirilir. Tüm bunlrın rdındn boru soğumy bırkılır. Soğuduktn sonr silindirin boru üzerinde bırktığı lekeler sitlenerek temizlenir. Boru bu işlemlerin rdındn kullnım

hzır durum gelir. Yüksek bsınc dynıklılığı sebebiyle bu borulr ğır şrtlı sektörlerde kullnılır.

Pslnmz Dikişli Borulr

Pslnmz dikişli borulr, pslnmz çekme borulr ornl dh düşük bsınç dynıklılığı ve direnci gösterirler. Ypımlrınd kynk kullnılmmsı bu direnç düşüklüğüne sebebiyet verir. Dikişli pslnmz borulr dh estetik bir ypıddırlr ve bu sebeple evlerde y d hstneler gibi hijyenik ortmlrd rhtlıkl kullnılbilir. Bu borulr düşük bsınçlı lnlrd kullnılır. Dekortif mçlrl kullnıln borulrın tmmı bu türden borulrdır. Bir bşk tercih sebebi de dikişli pslnmz borulr çekme borulr göre çok uygun fiytlrd bulunbilmesidir.

< href="https://borsenboru.com/ctlog/dikisli-ve-dikissiz-pslnmz-boru">Pslnmz çelik boru temininde, yerli bir üretici oln ve tüm ihtiyçlr cevp verme kpsitesine ship Borşen mrksı tercih edilebilir.

Yorum Yaz