Şık Giyimin Püf Noktaları

Şık Giyimin Püf Noktaları

PANTALONLAR

Artık gece ve gündüz kıyfetlerinde pntolon çok mod. Günün her stinde bir eteklik gibi rhtç giyilebilen pntolonlrın giyene ykışmsı için tipine uygun olmsı şrt. Günümüzün klçlrdn bollşn, pilli vey klçlrı serbestçe srıp düz biçilen pntolonlrı uzun tünik ceketlerle giyilmektedir. Klçlrı örten ve böylece vücudun kusurlu kısımlrını nispeten kptn bu uzun tünikler de giyenin tipine uymzs onun çirkin görünmesine sebep olur. Genellikle uzun kolsuz tü niklerle giyilen, düz fkt bol biçilmiş gece pntolonlrı ince hnımlr için tvsiye edilen modellerdir. Bhr grdrobunuzu hzırlrken pntolon ve tünik modellerini tipinize göre seçerseniz, günün modsını rhtç tkip edebilirsiniz. Kıs boylu, zyıf hnımlr, zyıflıklrın güvenip çok geniş pçlı pntolon giymekten skınmlıdırlr. Çünkü bu kıyfet onlrı şişmn ypms bile olduklrındn çok dh kıs gösterir.

Bu tipler, düz biçilmiş bol pntolonl giyilen Rus vev Nehru stili ceketleri tercih ederlerse dh uzun boylu görünürler. Eğer hem kıs boylu, hem de birz topluysnız, genellikle klçlrınız genişse, be ğenseniz bile bol pçlı pntolonlrdn kçının. Ayrıc bol kollu tünik ceketler de sizi olduğunuzdn dh kıs ve şişmn gösterir. Bu tipler için, klçlrdn şğı serbestçe dökülen dtiz kesilmiş bir pntolonl, eteklere doğru fzl evze biçilmemiş, kollrı bol olmyn bir tünik ceket idel bir kıyfettir.

[cption id="ttchment_51466" lign="lignleft" width="400"] Yeşil biye modelleri[/cption]

Kıs boylu hnımlr ister şişmn, ister zyıf olsunlr, pntolon tkım yprken dim tek renkleri tercih etmelidirler. Çünkü yrı renkte giyilen tünik ve pntolon, insnı olduğundn dim dh kıs htt birz d şişmn gösterir.

Siyh:

En çok çeşidi bulunn, en rht kullnıln ve en şık renktir. Bütün renkler içinde vücudu en ince göstereni odur. Siyh her zmn, her yşt her modelde giyilebilir. Hele siyh bir rop bir kdının grdrobund mutlk bulunmsı gereken bir elbisedir.

Kokteyl elbiseleri ve şpklrı:

Kokteyl elbiseleri çok süslü olur. Fkt kşm yemeği elbisesi ile kokteyl elbisesini skın birbirine krıştırmyın, ikisi bşk bşk şeylerdir.

Kokteyl elbisesi için en iyi model, üzerinde küçük bir bolerosu bulunn çok dekolte bir biçimdir. Bolero bu elbiseyi sbh kıyfeti olrk gösterir. Boleroyu çıkrdığınız zmn d tm resmi kıyfet içinde görünürsünüz.

Bu elbiseler için herhngi bir renk kullnılbilir.

İç çmşırlrı:

Bunlrı en iyi klite mlzemeden yptırmnızı slık veririm. İç çmşırlrı çok zrif ve ince olmlıdır. Am bununl demek istemiyorum ki bu çmşırlrınızı bştn şğı dntellerle dontınız. Hyır, sdece mlzemesi iyi olsun, iyi biçilsin ve dikilsin…

[cption id="ttchment_51452" lign="lignleft" width="429"] Uzun kollu elbise modelleri[/cption]

Annelerimiz iç çmşırlrın çok emek ve pr verirlerdi. Bund çok hklıydılr. Gerçek şıklık, elbisenin hem görünen hem de görünmeyen kısımlrın ynı derecede itin etmekle sğlnır.

îç çmşırlrının itinlı ve iyi olmsının ruhi etkileri de vrdır. Dıştki elbiseniz ne kdr mükemmel olurs olsun iç çmşırlrınız iyi olmzs, kendinizi şık giynmiş bir kdın olrk hissetmezsiniz.

Tül:

Tül, bzı romntik gece elbiseleri için idel bir mlzemedir. Özellikle genç kızlr ve kşm elbiselerine gider. Tülden ypılck elbiselerde bol mlzeme kullnılmlıdır. Örneğin tül bir ropt en şğı üç kt tül bulunmlı ve çok dolgun olmlıdır. Phlı bir kumş olmdığı için, bir tek ropt metrelerce tül kullnılbilir.

Tül elbiselerin en sevimli ve güzel yönü, çok hfif ve şefff görünmesidir.

Tülden ypıln roplr çok düzgün, yni yeni ütülenmiş gibi durmlı ve dlglı olmlıdır. Buruşuk bir tül rop kdr çirkin görünen şey yoktur.

Yukrıd tülün en z üç kt olmsını söylerken, bunlrın mutlk ynı renk olmsını ksdetmiş değilim. Bzen iki vey üç yrı tond tül kullnmk pek zrif düşer.

[cption id="ttchment_51455" lign="lignleft" width="429"] Uzun kollu elbise modelleri[/cption]

Ağır elbiseler:

Ağır elbiseler derken, çok zengin, çok gösterişli elbiseleri ksdedi yorum. Norml zmnlrd bu çeşit kıyfetler bir görgüsüzlük belirtisidir. Fkt belirli vesilelerle de sde giyinmek bir nezketsizlik ve ynı derecede görgüsüzlük olur.

Örneğin bir toplntıd siz ön plânı işgl ediyorsnız, ğır bir elbise giymeniz gereklidir.

Düğün de böyle vesilelerden biridir. Gri bir tyyör giyen bir geline khkhlrl gülünür. Düğünde gelin de güvey gibi ve ondn birz dh fzl gösterişli bir kıyfete bürünmelidir.

Gusto:

Tvsiyelerimi bitirirken üzerinde durmk istediğim en önemli mdde gusto yâni zevktir.

Her yptığınız işi gusto ile ypmnız, yni ond zevk shibi olduğunuzu belirtmeniz gerekir. Bütün hytınızd bir gusto bulunmlıdır. Güzelliğin ve iyi giyinmenin sırrı budur.

İnce bir zevki ynsıtmyn hiçbir şeyde çekici bir güzellik bulunmz.

Model seçişte, biçkide, dikişte ve giyinişte en önemli şey: ZEVK!

Yorum Yaz