Eyeliner Sürme Teknikleri

Her geçen gün makyaj konusunda yeni adımlar atılıyor, yeni yeni ürünler piyasaya sürülüyor ve özellikle hanımların kullanımına sunuluyor. Günümüzde kozmetik sektörü için “savaş çıksa da batmayacak sektörlerdendir” denmesinin sebebi de sanırım burada yatıyor. Evet her ne koşul ve şartta olursa olsun hanımlar güzelliğine güzellik katmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazır. Öyle ki bunun için zaman da ve mekan da fark etmiyor açıkçası. Nitekim ürün ve hizmet çeşitliliği aynı zamanda bu ürünleri kullanarak farklı sonuçlar almaya sevk ediyor kullanıcıları. Bu makalede farklı teknikler uygulayarak eyeliner sürme tekniklerinden bahsetmiş olacağız.

Göz makyajının belki de en çarpıcı yanını oluşturan eyeliner, kullanım zorluğu açısından çok fazla kullanılmıyor gibi dursa da ticaret adamları bu konuda yeni yeni eyelinerleri hızla piyasaya sürmeye devam etmekte. İş bizim bu yeni eyeliner tekniklerini kullanarak çarpıcı sonuçlar almamıza kalıyor. El becerisini yoğun biçimde isteyen eyelinerler en basit teknikten, en zor tekniğe kadar her biçimde bu el becerisi ve dikkate ihtiyaç duyuyor.

Öncelikle kendi içinde birden fazla çeşidi bulunan eyelinerlere bakalım. Eyeliner seçimini yaparken nasıl bir eyeliner tekniğini kullanmak istediğiniz çok önemli çünkü seçeceğiniz eyeliner bir diğerinden farklı sonuç verecektir. Şimdi gelelim eyeliner çeşitlerine ve sürme tekniklerine. Sıklıkla kullanılan ve diğer çeşitlere göre kullanımı oldukça kolay olan “kalem tipinde ki eyeliner” etrafa çok bulaşmadığı için en çok tercih edilen eyelinerdir.

Bir başka eyeliner ise; pudra kıvamında üretilen bu eyeliner raflarda yerini “cakeeyeliner” olarak almış durumda. Kullanımında bir fırçaya ihtiyaç olacaktır.Yine bir fırçadan destek almak kaydıyla kullanılacak başka bir eyeliner türü de; “jel eyelinerdir” bu ürün likit türde eyelinerlere kıyasla kullanımın daha kolaydır. Son olarak profesyonel bir hava estiren ve kullanımı belki de en zor olan “likiteyelinerdir” bu ürünün kullanımı diğerlerine kıyasla oldukça zordur. En başında da belirttiğimiz gibi eyeliner kullanmak el becerisi ister, bunu göz önünde bulundurarak her tür teknikle eyeliner sürmeniz mümkün. Kullanacağınız aynanın büyüteçli bir ayna olması halinde işiniz daha kolay olacaktır.

 

Yorum Yaz