ZEYNEP ILICALI

“Trendlere OnanVermem, BcmaNeYahşıyorsa Onu Kullamrm ” Zeynep llıcalı cemiyet hayatının önde gelen isimlerinden biri. Onunla evini taşımasından iki gün önce çok yoğun bir iş&davef haftasında bir araya geldik. Evi toplandığı için ikinci evi gibi gördüğü ofisinde buluştuk. Güzellik, kozmetik üzerine hoş bir sohbet ettik. İşte favori ürünleri ve makyaj çantasıyla Zeynep llıcalı. HAZIRLAYANESRA ÛZÜBEK esraObestylemagazine.com FOTOĞRAFNAEIM JAFARI Vazgeçilmez güzellik markalarınız hangileri? La Praine Caviar nemlendiricim. Guerlain Terracotta pudram. Benefit siyah göz kalemim. Loreal Telescopic maskaram. Günlük olarak yanınızda hangi ürünleri taşıyorsunuz? Markaları ve kısa olarak nedenlerini yazar mısınız? Yanımda mutlaka rujum, göz kalemim, pudram olur. Zaten günlük makyajda daha fazlasını kullanmam. Yıllardır aynı markaları kullanırım. Klasik rujumsa Buxom şeftali tonları. Güzellik konusunda yenilikleri&trendleri nasıl takip ediyorsunuz? Güzellik trendine bakmıyorum. Bana ne yakışıyorsa onu kullanıyorum. Deneme yanılma yöntemiyle kozmetik dükkanlarında saatlerce vakit geçirip yine gidip aynı markaları kullanırım. Asla uygulamam dediğiniz bir güzellik konusu var mı? (kalıcı makyaj, dövme, renkli far, renkli eyeliner gibi) Kalıcı makyaj ve dövme korkutuyor beni nedense.

Yüzümüzde en ufak bir hata ömür boyu gitmez. O riske değeceğini düşünmüyorum. Cilt bakımı sizin için önemli mi? Cilt bakım nadir de olsa yaptırırım, güvendiğim arkadaşlarımın tavsiyelerini dinlerim. Vitamin somon gibi tekrar ve bakım özelliği olan kürleri severim. Bu konuda gittiğiniz veya bakım yaptırdığınız özel bir mekan var mı? Avşar Klinik. Dilek Avşar çok sevdiğim arkadaşım. Eşi de kendi de çok değerli doktorlar, onlar ne önerirse uyarım. Makyaja ve bakıma günde ne kadar vakit ayırıyorsunuz? Veya ayırabiliyorsunuz? Özel bir davet varsa saatler sürüyor. Art up’ta sevgili Şengül Akalın yıllardır makyajımı yapar. Günlük makyajımsa en fazla 10 dakika. Maskara, kalem, pudra, ruj yeter. Kozmetik alışverişinizi neye göre yapıyorsunuz? Kozmetik alışverişlerim deneme yanılma yöntemi veya arkadaş tavsiyeleriyle yapıyorum. Yeni bir sezona giriyoruz? Bu sezona ait neleri almayı planlıyorsunuz? Listenizde neler var? Ve Bu sezon tüm kozmetik alışverişi Miami’de yaptım. Sephora ve Wallgreens en sevdiğim kozmetik alışveriş mekanları. Parfüm seçerken nelere dikkat edersiniz? Parfüm tarzınızı nasıl tanımlıyorsunuz? Çiçek kokuları tercihim. Aslan burcuyum çok hafif koku da sevmem. Kullandığım parfüm; hem ten, de hem de akılda kalıcı olmalı.

Gece-gündüz parfüm ayırımı yapar mısınız? Ayırırım. Moduma göre bile farklı parfüm kullanırım, spor giyindiysem erkek kokularını sevdiğim için Zadig Voltaire Men kullanırım. Yazın deniz kenarında Bvlgari bebek parfümü sıkarım. Gece ise Agent Provocateur veya Killian Liaisons Dangereuses kullanırım. Yıllardır kullandığınız ve sizinle artık özdeşleşen bir koku var mı? Genç kızlığımdan beri Lolita Lempicka kullanırım. Bir de Agent Provocateur Maitresse. “Bakımlı kadın güzeldir” derler bu fikre katılıyor musunuz? Katılıyorum. Bakımsız saç, cilt ve vücut tabii ki zamanla yıpranır. Arabalarımıza bile bakım yapıyorsak kendimize de doğal olarak bakım yapmalıyız. İleride yıllarla birlikte yaş aldığınız zaman estetiğe bakış açınız nedir? Neleri yaptırabilirim diye düşünüyorsunuz? Yüzün doğal şeklini bozmayan her şey kabulüm. Bana göre botoks’un ve diğer estetik uygulamaların fazlası güzelleştirmiyor aksine çirkinleştiriyor.

Cilt bakımı&saç bakımı konusunda hangi markaları tercih ediyorsunuz? Cilt bakımında Henri Chenot kullanıyorum. Kendisi ve eşiyle tanışma fırsatı bulduğum Fransız doktorun her ürününe inanırım. Saç bakımında ise sevgili arkadaşım Aslı Şen’in Ashley Ooy ürünlerini kullanıyorum. Asimin saçı çok sağlıklıdır. Ürünleri kullandığımdan beri kırılan saçlarım düzeldi. Makyaj masanızı ve güzellik aksesuvarlarınızı (renkli kozmetik-makyaj çantası-bakım ürünleri) bu gün fotoğrafladık. Bu kadar ürün arasından günlük kullanacaklarınızı nasıl seçiyorsunuz? Günlük kullandıklarım makyaj çantamdadır. Onları ayrı tutar ve birkaç adet alırım. Kozmetik alışverişinizi nerelerden yapıyorsunuz? Türkiye’de Harvey Nichols, Amerika’da Sephora ve Wallgreens, Londra’da Boots. Bir ürün almaya gidip beş ürünle dönenlerden misiniz? Yoksa bu konuda kararlı mısınız? Hedefe mi kitlenirsiniz? Bir ürün diye gidip beş ürünle dönerim. Bayılırım kozmetik almaya. Güzellik konusunda büyüklerinizden öğrendiğiniz ve uyguladığınız bir güzellik ipucu var mı? Annem hep ‘kremi boyundan yukarı sür’, anneannemse “duştan çıkmadan soğuk su ile yıkan” der. Her daim bakımlı ve güzel görünmeyi başaran biri olarak neler önerebilirsiniz? Kendinize vakit ayırın. Fazla estetik, abartı makyajdan kaçının ve hep gülümsemeye çalışın. Formunuzu nasıl koruyorsunuz? Nelere dikkat ediyorsunuz? iş ve sosyal hayatım yoğun. Düzenli spor yaparım sonra bir müddet koparım, inşallah düzene oturtacağım.

ZEYNEP ILICALI Resimleri
ZEYNEP ILICALI_9.jpgZEYNEP ILICALI_2.jpgZEYNEP ILICALI_3.jpgZEYNEP ILICALI_4.jpgZEYNEP ILICALI_14.jpgZEYNEP ILICALI_5.jpgZEYNEP ILICALI_15.jpg

Yorum Yaz