Plaj Modası

Büstiyer şeklindeki üstler, plaj modası içerisinde oldukça fazla yükselişe geçmiş durumdadır. Büstiyer üstler de şıklık kazandırdığı kadar fonksiyonel kullanımı ile de tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Bu tarz üstleri farklı şekillerde kullanıla bilinmektedir.  GOTTEX’in tasarımları gerçek anlamda çok kadınsı ve çekici bir çizgi oluşturmaktadır. Özellikle mayo ve bikini modelleri tartışmasız beğeni toplamaktadır. Mayolar desenleri, farklı tarzı, keskin hatlarıyla kadın vücudunu şekillendirdiği gibi modern bir çizgide kazandırmaktadır. İspanyol mayo markalarından ORY,yılı için tasarlamış olduğu renkli, desenli mayo ve bikini modelleriyle sezona merhaba demektedir. Kalıplı mayo ve bikiniler konusunda uzman olan firma,göğüs ve basen farkı olan bayanlar için yaratıcı çözümler üretmektedir. ORY mayo ve bikini koleksiyonunda,ağırlıklı olarak çiçek desenleri kullanmayı tercih etmiştir.

Ayrıca modeller içerisinde soyut desenler ve geometrik desenler de göze çarpmaktadır. Renkli mayo markalarından biri olarak görülen BeachBunny, farklı temaları kullanarak tasarladığı yaz koleksiyonunda, cesur renkler ve cesur modellerle karşımıza çıkmaktadır. Leopar desenler, bronz temalı bikini modelleri birçok farklı tarzda tasarlanmıştır. Mayo ve bikini modellerini tamamlayıcı unsurlar arasında mini şortlar, mini etekler, renkli pareolar, şallar, plaj elbiseleri ve terlik modelleri de oldukça fazla sayıda moda severlere sunulmaktadır. Bu sezon renkli, desenli mayo ve bikiniler üzerine tek renkte pareolar ve şallar plajlarda boy göstermektedir. Mayo ve bikinisini tek renk ve sade tercih edenler ise renkli, desenli pareo ya da çiçek desenli mini eteklerle hareketlendirme özgürlüğüne sahiptir.

Plaj kıyafetlerini tamamlayan diğer bir unsur ise terlik modelleridir. Ağırlıklı olarak parmak arası terliklerin tercih edildiği plajlarda, her renk ve desende terlik modeline rastlamak mümkündür. Parmak arası terliklerin yanında, dolgu topuk, hasır, deri terliklerde tercih edilen modeller arasında yerini almaktadır. Klasik bilinen terliklerin aksine boncuklu, 3D çiçek desenli, topuklu, düz, taşlı modellerde oldukça fazla sayıda kullanılmaktadır. Modelinin yanı sıra terliğin rahat ve sağlıklı bir yapıya sahip olması da önemli bir ayrıntıdır. Özellikle yaz aylarının sıcak oluşu ve ayakların sık terlemesi nedeni ile istenmeyen sağlık sorunlarının yaşanmaması adına, alınan ürünlerden emin olunmalıdır.

Plaj Modası Resimleri 

Yorum Yaz