Kısa pantolon nasıl örülür?

Arka. Bacaktan başlanır. Beyaz yünle 24 ilmek atılır;

2 sıra beyaz, 2 sıra pembe değiştirerek (toplam 20 sıra) ve iç kenarda her 6 sıra için

3 kez 1 ilmek artırılarak düz jersey örgü örülür. Ters yönde, aynı biçimde öbür bacak örülür; aynı şiş üstünde her iki bacak birleştirilir; yeniden tam ortada, bacak arası için 6 ilmek atılır. Her iki sıra da bitene kadar bacak arası ilmeklerine bütün ilmekler üstünden her kenardan 1 ilmek eksiltilerek devam edilir. 40 sıra düz devam edilir. Bacak oyuğu için her 2 sırada 11 kez1 ilmek, her iki kenardaki ilk ve son 2 ilmeğin içine eksiltilir. Üst açıklık için bacak oyuklarının 6 cm yüksekliğinde ortada 18 ilmek kesilir ve her iki parçaya ayrı ayrı devam edilir. Pantolon askısının her 7 ilmeği üstüne 14 sıra örülür; sonra her yanda bitene kadar 1 ilmek eksiltilir.

Ön. Arka gibi örülür; Pantolon askıları bitirilmeden önce ilik yapılır. İlikler için bir üste alınır ve sonra ki 2 ilmekle birlikte örülür.

Cep. Beyaz yünle 6 il» mek atılır. 8 kez her sırada 1 ilmek, her iki yandan artırılarak düz örgü örülür. 22. sırada 22 ilmek kesilir.

cm’ye ulaştığında, omuzlar için her 2 sırada 3 kez 5 ilmek ve kalan 18 ilmek bir seferde kesilir.

Sol ön. 34 ilmek atılır ve 18 cm düz örgü örülür; sonra üst bölümün kol oyuğu tıpkı arkası gibi yapılır. Toplam 26 cm yüksekliğe gelindiğinde, yaka için 9 ilmek kesilir. Sonra her 2 sırada 2 kez 1 ilmek eksi İti, lir.

Omuzlar için,arka bölüm için uygulanan işlem gerçekleştirilir.

Sağ ön. Tıpkı sol yan gibi ama ters yönde örülür.

Örgü 17 cm olduğunda ilk iki ilmeğin içinden ilk ilik açılır; sonra 3’er cm aralıkla öbür iki ilik yapılır.

Kol. Beyaz yünle 44 ilmek atılır ve 2 sıra beyaz, 2 sıra pembe değiştirerek düz jersey örgü örülür. Her iki kenardan, her 10 sırada 1 ilmek 3 kez artırılır. 20 cm yüksekliğe ulaşıldığında, her iki yandan her 2 sırada 1 ilmek, 20 kez eksiltilir ve geri kalan 10 ilmeğin üstünde 16 sıra devam edilir. Kesilir.

Cep. 10 ilmek atılır; tıpkı kol gibi pembe ve beyaz

Dikilişi

Kenarları ve bacak oyuklarının iç bölümleri dikilir. Bütün pantalon, cebi dahil, üst bölümde kullanılan elma yeşili fisto örgü kenarlığıyla bitirilir. Bacak arasından merkeze doğru yaklaşık 6 cm yukarda cep dikilir. Pantolon askısına arkadan düğmeler takılır.
örgü pantolon yapımı | örgü modelleri anlatımlı 3KModa

Kısa pantolon nasıl örülür? Resimleri
Kısa pantolon nasıl örülür? Resimleri
Kısa pantolon nasıl örülür?

Örgü Erkek Çocuk Pantolonu Tarifi yapılışı yapımı nasıl örülür … 3KModa

Kısa pantolon nasıl örülür?

Muhteşem bir bebek pantolonu modeli – nasilorulur.com 3KModa

Kısa pantolon nasıl örülür?

örgü pantolon yapımı | örgü modelleri anlatımlı 3KModa

Kısa pantolon nasıl örülür?

Yorum Yaz