Michael Kors Sonbahar/Kış Koleksiyonu

HERKESİN TANIMAK İSTEYECEĞİ BİR TASARIMCI: MICHAEL KORS

Hollywood dünysın ykınlığı, kdınlr bğlılığı, sosyl yrdımlrı ve tbii ki içinde kendinizi şhne hissetmenizi sğlyn koleksiyonlrıyl Michel Kors bir modern zmn khrmnı gibi. On khrmn dememizin sebebi, tsrımlrıyl kdınlrı güçlü ve krkterli bir yere tşıyn tsrımcı olmsındn kynklnıyor. Üstelik tüm bunlrı yprken eğlenmeyi ve etrfındkileri, müşterilerini de eğlendirmeyi eksik etmiyor. Öyle bir enerjisi vr ki sizi her zmn “yükseltiyor”. Bu duyguyu ttmk için onu bire bir tnımnız gerek yok, sdece tsrımlrını giymeniz de yeterli. Bu gerçek “New Yorker”l modnın şhne bir dönemden geçtiğini konuştuk. Kişisel stilin önemi, ünlüler dünysı, modnın nsıl bir dönemden geçtiğini merk ediyorsnız Michel Kors’un muhteşem hytın dvetlisiniz.

Mod dünysınd 35’inci yılını kutlyn Michel Kors, kendi tsrımlrını giyenleri Almodovr y d Fellini filmlerindeki kdınlr benzetiyor: güçlü, krkter shibi ve kendine özgü.

3K MODA: Kdınlr güç kzndırn koleksiyonlrınızl tnınıyorsunuz. Peki m bize spesifik bir isim vermenizi istesek, sizce tüm zmnlrın en güçlü kdını kim?

MICHAEL KORS: Asl tek isim vermem mümkün değil. Güçlü krkterleriyle bn her gün ilhm veren o kdr çok kdın vr ki! Jckie Kennedy’den Michelle Obm’y, Kte Middleton’dn Angelin Jolie’ye, Kte Hudson’ kdr giden bir isim listesi olbilir bu. Yptıklrı her ne olurs olsun tutkuyl yklşn, güçlü, kendini dmış ve ynı nd milyonlrc iş yürüten m yine de şhne görünen kdınlr byılıyorum.

3K MODA: Mod dünysındki bşrılrınız ve kriyerinize bir göz tck olsnız, bugüne kdr sizi en çok ttmin eden ne oldu? M.K.: Bugüne kdr yptığım her şeyle gurur duyuyorum fkt bir şey vr ki diğerlerinden dh öne çıkıyor. O d şu: kriyerimi dünyd iyi şeyler gerçekleşmesi için kullndım. “Wtch Hun-ger Stop” kmpnymız Birleşmiş Milletler Düny Gıd Prog-rmı’n çok ktkıd bulundu ve bunu ykın zmnd bitirmeyi düşünmüyoruz.

3K MODA: Tsrımlrınızı giyen her kdının kendini dh modern ve güncel hissetmesini sğlıyorsunuz. Ne istediğimizi nsıl bu kdr önceden biliyorsunuz?

M.K.: Çünkü dinliyorum. Arkdşlrımı dinliyorum, ofisimde çlışnlrı, müşterilerimi… Dh sonr her gün grdıroplrıyl yşdıklrı sorunlrı ve çelişkileri çözmeye çlışıyorum.

3K MODA: Sonbhr-kış koleksiyonunuzu tsrlrken yşdığınız bir nekdotu bizimle pylşır mısınız?

M.K.:-17 sonbhr-kış koleksiyonunu tsrlmy bşldığımd frk ettim ki bu benim mod dünysındki 35’inci yılım!

Snki bir Almodovr y d Fellini filminde rol ln kdınlr gibi insnlrl tnıştım. Her zmn konuştuğumuz kdınlr gibiler; kıyfetleri seven, muhteşem görünmekten hoşlnn ve gerçekten şhne kişisel stile ship oln kdınlr.

3K MODA: Peki koleksiyonun rdındki hikye nedir?

M.K.: Tmmen kişisel stil ve rsız m şhne görünen bir trz üzerine koleksiyon yptık. Müşterilerimizin modyl eğlenmesini istedim, ynı zmnd d prgmtik olmyı.

3K MODA: Bir defile son erdiğinde yptığınız ilk şey ne oluyor?

M.K.: Defileyi izlemeye gelen rkdşlrım ve ileme merhb dedikten sonr ekipçe Srdi’s’e kutlmy gidiyoruz.

“MODA DAHA DEMOKRATİK”

3K MODA: Günümüzde kişisel stil rtık moddn ve trendlerden dh ön pln çıkn bir kvrm. 80’ler, 90’lr, htt 2000’lerin bşıyl kıyslsnız şu n nsıl bir dönemde yşıyoruz dersiniz?

M.K.: Geçmişe göre çok dh demokrtik olduğunu söyleyebilirim, ki bence bu mnd en güzel dönemlerden biri. Herkes kendi mod editörü gibi, herkesin frklı bkış çısı ve yorumu vr. Ruh hli ve cinsiyet krışımlrı ön plnd. Kendinize ve hyt stilinize neyin dh uygun olduğuyl ve bunu nsıl ynsıtıp yorumldığınızl ilgili bir dönemde yşıyoruz.

3K MODA: Her zmn sonrki şmyı görmek durumund kldığınız bir mesleğiniz vr. Peki m günümüzü, htt geleceği ve neler olup bittiğini nsıl yklıyorsunuz?

M.K.: Mod, bugün yşdığımız dünynın ynsımsı. Şu nki dönem sizi güldüren ve iyi hissettiren tsrımlrı fonksiyonel şekilde kullnmk ve günlük hytınız uyrlmkl ilgili. Snırım bu tüm duyulrınızın çık olmsıyl ve frkındlıkl ilgili. 3K MODA: Tsrımlrınızl kdınlr güç kttığınızı düşünüyor musunuz?

M.K.: Evet ve mcım d bu. Kdınlr çok değer veren ve onlrı seven bir tsrımcı olrk htırlnmk istiyorum. Her zmn söylerim, kıyfetler sdece çerçevedir, onu giyen kdındır ess yıldız oln. O, kıyfetlere hyt verir.

3K MODA: Lüksün günümüz için tnımını ypr mısınız?

M.K.: Kendinizi özel hissetmenize yryn her şey olbilir.

FOTOĞRAFLAR: ERDİ DOĞAN, KORAY PARLAK, MEHMET ERZİNCAN

[gllery ids=""]

Yorum Yaz