Yılının Plaj Elbise Modelleri

Plaj deyince aklımıza mayo ve bikini gelse de plajda giyeceğimiz elbise ve pareolar da çok önemlidir. Plajda gezerken, güneşlenirken, sohbet ederken mayo ve bikinilerimizin üzerine elbiseler giyeriz. Bu elbiseler dışarıda giydiğimiz günlük giysilerimizden farklı olacaktır. Şifon, ipek, şile bezi, tül ve dantel gibi ince ve hafif kumaşlar tercih ediliyor. Transparan modeller plaj elbiselerinde çok sık kullanılıyor. Şık tasarımlı plaj elbiseleri ile bayanlar plajda da güzel ve şık olmayı başarıyor.

Plaj elbiselerinde boylar uzun ya da kısa olabilir. Uzun etek boylu elbiseler hafif kumaş dokusu nedeniyle uçuşmakta ve çok hoş görünmektedir. Kısa etek boyları da mayolarla güzel bir uyum göstermekte ve kadını daha cazibeli yapmaktadır. Ama bu yıl plaj tunikleri de plajlarda çok sık görüleceğe benziyor.

Uzun veya kısa tunikler de yırtmaç da çok kullanılıyor. Derin yaka dekolteleri, tek omuz tasarımlı modeller ayrıca dantellerle ve fırfırlarla süsleniyor. Plaj tunik elbise modellerinde geniş bir renk seçeneği bulunuyor. Mavi, yeşil, sarı, pembe, beyaz, fuşya gibi parlak renkler mayolarla zıt renkler olarak kombin edildiklerinde kıyafetler çok şık görünüyor. Farklı renklerin birlikte kullanıldığı desenli elbise ve tunikler de çok güzel görüntü oluşturuyor.

Bu yıl plaj elbise ve tuniklerde bel kısmında ip ve kemerler de kullanılıyor. Her detay daha şık ve güzel görünmeyi amaçlıyor. Modaevleri birbirinden şık ve yaratıcı tasarımlarla yaptıkları plaj elbiselerini defilelerde tanıtmaya başladılar. Tatil çantanızı hazırlamadan önce bu modelleri de mutlaka görmeli ve birkaç plaj kıyafeti alarak hazırlıklarınızı tamamlamalısınız. Ayrıca kıyafetinizi tamamlayacak birbirinden güzel plaj çantaları da şıklığınıza şıklık katacaktır.

Plajda kıyafetlerinizle, mayo ve bikinilerinizle çok şık olabilirsiniz ama bu şıklığınızı plaj makyajıyla tamamlamalısınız. Plaj makyajı her zamanki makyajımızdan daha farklı olacaktır elbette. Çok ağır makyaj plajda hiç hoş görünmez. Çok hafif bir ruj olabilir. Ya da kalıcı fondöten ile yüzünüzü hafif renklendirebilirsiniz. Çanta, şapka, gözlük ve terlikleriniz de şıklığınızı tamamlayacak aksesuarlar olacaktır. Böylece plajda hem çok rahat edecek hem de çok şık görüneceksiniz.

Yılının Plaj Elbise Modelleri ResimleriYorum Yaz