KERİMCAN DURMAZ

Başarıya dair çizdiğimiz yol hepimiz için farklılaşır. Derler ya ‘Kulvarlarımız farklı’ diye… 22 yaşındaki Kerimcan Durmaz, farklılığındaki gücü biliyor ve kendi kulvarını seçmiş. Denklemi çok basit: Hayatı eşittir show business… Paylaşmayı ve kendini takip ettirmeyi çok iyi biliyor. Aranan eksikliğin dinamiğini çözmüş. Ne diyorlardı? ‘Famous for being famous!’ Çekime nasıl biriyle karşı karşıya gelicem düşüncesiyle gidiyorum. Yalan yok; sosyal medyadan ne izliyorsam o enerjide bir Kerimcan Durmaz buluyorum karşımda. Bir anda “Olaaaayy” diye bağırıp boynuma atlamıyor tabii. Kendini bilen bir tavrı; karşısındakiyle iletişimi yakalayana kadar üstünden atlaması kolay olmayan bir duvarı var. En çok dikkatimi çeken de karşısındakinin

gözünün içine baka baka konuşması. Saçı, makyajı bittikten sonra çekime başlamadan oturuyoruz. En merak ettiğim soruyu soruyorum; “Yok mu televizyon projesi?” “Olmaz mı? Hâlâ değerlendiriyorum” diyor. Sizce de Keeping Up with the Kardashians tadında bir show olmaz mı? “Aynı zamanda bir de film projesi var” diyor. Biraz anlatıyor… Tamamen ters köşe bir film projesi. Söz verdiğim için detayları yazamıyorum. Çekime; “Styling’ci Bey, giydir beni” ziliyle başlıyoruz. “Yeterrrrr” çığlığıyla bitiriyoruz. Ekip de harika… Herkesin ellerine sağlık! Sevdim mi ben bu adamı? Evet, sevdim. İçten, eğlenceli, huysuz ve tatlı… Aynı zamanda benim gibi bir Akrep burcu. Kendi dünyasının delisi. Kime ne? Çekim sonrası çok soran oldu “Nasıl biri?” diye. Buddha’nın bir sözü vardır; “Bizler ne düşünüyorsak

oyuz. Düşüncelerimizle var oluruz. Dünyayı düşüncelerimizle inşa ederiz.” Düşüncelerimizi olgunlaştırabilsek, karşımızdakileri anlayarak şekillendirirsek dünya daha mutlu bir yer olmaz mı? İşte şimdi söz; Kerimcan Durmaz’da…

Seni tarnyarakbaslayalım… Kimsinsen?

Sadece Kerimcan Durmaz’ım. Kimseyi kırmadan, hayatı istediğim gibi yaşıyorum.

Suankiruhhâlinnedir?

Su anda NewYork’tayım. Çok sevdiğim arkadaşlarımla birlikteyim. New York şehrinin hızlı ve özgür yaşantısından çok etkilendim. Şehrin kalp atışlarını vücudumda hissediyorum.

Türkiye için yine de uçlardasın. Bu seni tedirgin ediyor mu?

Zaman zaman tabii ki tedirgin oluyorum ama doğallığıma ve samimiyetime inanıyorum. Üstelik ailem ve yakın çevrem bana her konuda destek oluyor. Ben kimseyi hayatım boyunca kategorize etmedim. Kimseye de bu hakkı vermiyorum.

Senin ne yaptığını çözemeyen çokkisi olduğunu düşünüyorum. Sen kendini nasıl konumlandırıyorsun? Hepimizin bayılabayıla izlediği Kardashian ailesi gibi Kerimcan Durmaz da showbusiness’ dünyasında diyebilir miyiz,?

Beni birçok insan DJ olarak biliyor. Çıktığım kulüplerde DJ kabininde tek başıma olduğum için insanlar beni DJ zannediyor. Ama benim yaptığım iş insanlarla buluşmak ve insanları eğlendirmek. Tam anlamıyla show business yapıyorum, evet.

Bir de seni sadece DJ sanan kesim var. Bu konuyu da açalım mı? Kerimcan Durmaz mekânlarda neden var? Mekânlar nasıl bu kadar çok hayranınla dolu?

Benim gücüm, tam anlamıyla şeffaf oluşum ve doğallığımdan geliyor.

Rol yapmıyorum, kendim oluyorum. Hepimiz bunu başarabilsek, rahatlayacağız.

Kazandıgınpara çok konuşuldu. Son noktayı sen koy. Haftadakaçkez sahne alıyorsun?

Haftanın yedi günü belirli mekânlarda sahne alıyorum. Ama kazandığım para çok abartılarak yansıtılıyor. İnsanlara neden bu kadar dert oluyor gerçekten anlamıyorum. Çalışıyorum ve doğal olarak kazanıyorum. Oturduğum yerden kimse gelip “Al Kerimcan, bu da senin hakkın” demiyor.

Instagram sayfanda geriye gittikçe, on aviçinde 40 binden 1.3 milyon takipçi sayısına ulaştığını görüvorum. Sosyalmeayadaki dönüm noktanneoldu?

Gok komik ve doğal videolar çekip koyduk. Bu videolar insanların dikkatini çekti ve her şey bir anda oldu. Ben bile hiçbir şey anlamadım.

Konu Instagram’dan açdmısken,aaha çok Snapchat kullanıyorsun değil mi? En fazla kaç görüntü alıyorsun?

Snapchat’te bütün bir gün ne yapıyorsam onu paylaşıyorum. Yaklaşık 950 bin ile bir milyon arasında görüntülenme oluyor genellikle.

Bazen valnız kalmak istesen bile, öyle bir lüksün olamıyor artıkdegümi?

Aynen öyle… Bazen evinde battaniyeni, çayını alıp bütün gün TV izlemek istersin ya. İşte bazen bunu yapmak istiyorum ama yapamıyorum. Her şeyin içinde eksiler, artılar vardır. Benim için artılar daha ağır basıyor. Hiç şikâyetçi değilim bu durumdan.

Peki, sosyal medya hesaplarında markalarla is birliği yapıyor musun?

Gok fazla istek, teklif geliyor ama doğru markayı bekliyorum.

Seni takip etmediğini söyleyip, gizllgizlltakip edençokkisı yakaladım. Buna ne diyorsun?

Bunun farkındayım. Gülüyorum, bence çok komik. Rahat olmak lazım diye düşünüyorum.

KERİMCAN DURMAZ Resimleri
KERİMCAN DURMAZ_0.jpgKERİMCAN DURMAZ_5.jpgKERİMCAN DURMAZ_1.jpgKERİMCAN DURMAZ_6.jpgKERİMCAN DURMAZ_3.jpgKERİMCAN DURMAZ_10.jpgKERİMCAN DURMAZ_7.jpg

Yorum Yaz