KERİMCAN DURMAZ

Bşrıy dir çizdiğimiz yol hepimiz için frklılşır. Derler y ‘Kulvrlrımız frklı’ diye… 22 yşındki Kerimcn Durmz, frklılığındki gücü biliyor ve kendi kulvrını seçmiş. Denklemi çok bsit: Hytı eşittir show business… Pylşmyı ve kendini tkip ettirmeyi çok iyi biliyor. Arnn eksikliğin dinmiğini çözmüş. Ne diyorlrdı? ‘Fmous for being fmous!’ Çekime nsıl biriyle krşı krşıy gelicem düşüncesiyle gidiyorum. Yln yok; sosyl medydn ne izliyorsm o enerjide bir Kerimcn Durmz buluyorum krşımd. Bir nd “Olyy” diye bğırıp boynum tlmıyor tbii. Kendini bilen bir tvrı; krşısındkiyle iletişimi yklyn kdr üstünden tlmsı koly olmyn bir duvrı vr. En çok dikktimi çeken de krşısındkinin

gözünün içine bk bk konuşmsı. Sçı, mkyjı bittikten sonr çekime bşlmdn oturuyoruz. En merk ettiğim soruyu soruyorum; “Yok mu televizyon projesi?” “Olmz mı? Hâlâ değerlendiriyorum” diyor. Sizce de Keeping Up with the Krdshins tdınd bir show olmz mı? “Aynı zmnd bir de film projesi vr” diyor. Birz nltıyor… Tmmen ters köşe bir film projesi. Söz verdiğim için detylrı yzmıyorum. Çekime; “Styling’ci Bey, giydir beni” ziliyle bşlıyoruz. “Yeterrrrr” çığlığıyl bitiriyoruz. Ekip de hrik… Herkesin ellerine sğlık! Sevdim mi ben bu dmı? Evet, sevdim. İçten, eğlenceli, huysuz ve ttlı… Aynı zmnd benim gibi bir Akrep burcu. Kendi dünysının delisi. Kime ne? Çekim sonrsı çok sorn oldu “Nsıl biri?” diye. Buddh’nın bir sözü vrdır; “Bizler ne düşünüyorsk

oyuz. Düşüncelerimizle vr oluruz. Dünyyı düşüncelerimizle inş ederiz.” Düşüncelerimizi olgunlştırbilsek, krşımızdkileri nlyrk şekillendirirsek düny dh mutlu bir yer olmz mı? İşte şimdi söz; Kerimcn Durmz’d…

Seni trnyrkbslylım… Kimsinsen?

Sdece Kerimcn Durmz’ım. Kimseyi kırmdn, hytı istediğim gibi yşıyorum.

Sunkiruhhâlinnedir?

Su nd NewYork’tyım. Çok sevdiğim rkdşlrıml birlikteyim. New York şehrinin hızlı ve özgür yşntısındn çok etkilendim. Şehrin klp tışlrını vücudumd hissediyorum.

Türkiye için yine de uçlrdsın. Bu seni tedirgin ediyor mu?

Zmn zmn tbii ki tedirgin oluyorum m doğllığım ve smimiyetime innıyorum. Üstelik ilem ve ykın çevrem bn her konud destek oluyor. Ben kimseyi hytım boyunc ktegorize etmedim. Kimseye de bu hkkı vermiyorum.

Senin ne yptığını çözemeyen çokkisi olduğunu düşünüyorum. Sen kendini nsıl konumlndırıyorsun? Hepimizin byılbyıl izlediği Krdshin ilesi gibi Kerimcn Durmz d showbusiness’ dünysınd diyebilir miyiz,?

Beni birçok insn DJ olrk biliyor. Çıktığım kulüplerde DJ kbininde tek bşım olduğum için insnlr beni DJ znnediyor. Am benim yptığım iş insnlrl buluşmk ve insnlrı eğlendirmek. Tm nlmıyl show business ypıyorum, evet.

Bir de seni sdece DJ snn kesim vr. Bu konuyu d çlım mı? Kerimcn Durmz mekânlrd neden vr? Mekânlr nsıl bu kdr çok hyrnınl dolu?

Benim gücüm, tm nlmıyl şefff oluşum ve doğllığımdn geliyor.

Rol ypmıyorum, kendim oluyorum. Hepimiz bunu bşrbilsek, rhtlycğız.

Kzndıgınpr çok konuşuldu. Son noktyı sen koy. Hftdkçkez shne lıyorsun?

Hftnın yedi günü belirli mekânlrd shne lıyorum. Am kzndığım pr çok brtılrk ynsıtılıyor. İnsnlr neden bu kdr dert oluyor gerçekten nlmıyorum. Çlışıyorum ve doğl olrk kznıyorum. Oturduğum yerden kimse gelip “Al Kerimcn, bu d senin hkkın” demiyor.

Instgrm syfnd geriye gittikçe, on viçinde 40 binden 1.3 milyon tkipçi syısın ulştığını görüvorum. Sosylmeydki dönüm noktnneoldu?

Gok komik ve doğl videolr çekip koyduk. Bu videolr insnlrın dikktini çekti ve her şey bir nd oldu. Ben bile hiçbir şey nlmdım.

Konu Instgrm’dn çdmısken,h çok Snpcht kullnıyorsun değil mi? En fzl kç görüntü lıyorsun?

Snpcht’te bütün bir gün ne ypıyorsm onu pylşıyorum. Yklşık 950 bin ile bir milyon rsınd görüntülenme oluyor genellikle.

Bzen vlnız klmk istesen bile, öyle bir lüksün olmıyor rtıkdegümi?

Aynen öyle… Bzen evinde bttniyeni, çyını lıp bütün gün TV izlemek istersin y. İşte bzen bunu ypmk istiyorum m ypmıyorum. Her şeyin içinde eksiler, rtılr vrdır. Benim için rtılr dh ğır bsıyor. Hiç şikâyetçi değilim bu durumdn.

Peki, sosyl medy hesplrınd mrklrl is birliği ypıyor musun?

Gok fzl istek, teklif geliyor m doğru mrkyı bekliyorum.

Seni tkip etmediğini söyleyip, gizllgizlltkip edençokkisı ykldım. Bun ne diyorsun?

Bunun frkındyım. Gülüyorum, bence çok komik. Rht olmk lzım diye düşünüyorum.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz