Closh Butik Tasarımları

SELVİN PARUNAKYAN ÖZGÜL ŞERLİ KEÇOĞLU Nişantaşı’nın en tarz ve stil sahibi mağazası Closh Butik bu yıl, 10. Yılını kutluyor. 2 yakın arkadaş, 2 tasarımcı, 2 dost ve çok başarılı 2 kadın bir araya gelip tüm kadınların hayallerindeki kıyafetleri yarattılar. Çizgi dışı tasarımlarını nasıl yarattıklarını, giyenlere kendilerini nasıl özel hissettirdiklerini Selvin Parunakyan Özgül ve Şerli Keçoğlu’na sorduk… Röportaj Mukaddes Kaya Güney Bizce tasarım; çizgi, doku , malzeme ve süslemenin, biçimsel estetikle birleştiği o anı ve hisleri yansıtan insan duygularının .zevksel algısıyla bütünleşmesidir. Çocukluğumuzdan beri zaten arkadaştık ve ikimizin de görsel sanatlara, modaya ilgisi yoğundu. Ortak arkadaşımız Natali Ohannesyan’ın bizi birleştirilmesiyle Closh markası yaratılmış oldu. Closh Butik olarak 10. yılınızı kutladığınız bugünlerde, markanızı oluştururken nasıl bir süreç izlediniz? Biz bu yola çıkarken yirmili yaşların başlarında 2 genç kızdık, tecrübesiz ama çok istekliydik. Zorlu süreçlerden geçtik, olanaksızlıklar da yaşadık başarısızlıklarımız da oldu.

Tecrübelerimizi olumlu süreçlere dönüştürerek başarılara imzamızı atmaya başladığımızda hayatın emek, sevgi ve çok çalışmayla bizi ödüllendirdiğini gördük, Closh Butik, büyük bir aile yapılanmasıdır. Sevgi, samimiyet, hoşgörü, paylaşım ve dayanışma duygusu hayatla olduğu gibi Closh ailemizin de en önemli ilkelerini oluşturdu. 10 yıldır tüm ekibimizle birlikte olgunlaştık. Şimdi otuzlu yaşlardayız ve eskiye saygılı, yeniye ilgili bakışımızdan hiçbir şey kaybetmeden yolumuza devam ediyoruz. Bizim sağlam adımlarla ilerleyişimizin ve ayakta kalışımızın başlıca duygu ve düşüncesi de bu aslında. Closh’un tarzını nasıl tanımlayabiliriz? Tasarım yaparken nelerden ilham alıyorsunuz? İki farklı tasarımcının birlikte çalışması kolay mı yoksa zorlukları var Closh; dönem kıyafetleriyle günümüz modasını birleştiren, asaleti vurgulayan, kadınsal ve romantik bir tarza sahip.

Tasarım yaparken geçmiş, günümüz ve gelecek sentezimizde zamansızlığı yakaladığımız özel bir duygu hissediyoruz. 10 yıl önce tasarladığınız bir kıyafeti; bugün de 10 yıl sonra da ilk anda yaşadığımız zevkle gardırobumuzda tutma isteğiyle doluyuz. Seyahat etmeyi çok seviyoruz. Gezdiğimiz şehirlerden, doğa başta olmak üzere sanatsal sergiler, müzik dinletileri, kitapların tümü, izlediğimiz bir film bizim için birer ilham kaynağı! Birlikte çalışmak konusuna gelince; iki kişinin birbirini tamamlaması ve desteklemesine iyi bir örnek arıyorsanız, biz çok doğru bir örnek olduğumuzu düşünüyoruz. Zorlukları omuz omuza aşarken başarılarımızı da kol kola mutlulukla kutlamak bizim Closh ailemizin geleneği. yazında bizi nasıl bir moda bekliyor? yazında fırfırlar, ince dökümlü kumaşlar, rahat çizgiler, volanlı kıyafetler, maksi elbiseler, 70’ler ve 90’lar, gömlekler ve yırtmaçlar var. Closh olarak kaç noktada satılıyorsunuz? Size nasıl ulaşıyorlar? Closh Butik olarak, kurulduğumuz ilk günden beri Atiye Sokak No:2 Teşvikiye adresinde tek satış noktamız var. Tasarım yapmamızı isteyen müşterilerimiz; bize genellikle daha önce tasarım yaptığımız müşterilerimizin beğeni ve tavsiyeleriyle ulaşıyor.

Ayrıca sosyal medyada bizi yakından takip eden şehir dışından ulaşan müşterilerimiz de var. Sizce bir kadının gardırobunda bulunması gereken en önemli parçalar nelerdir? Bir kadının gardırobunun en vazgeçilmez parçası bizce; sade, siyah ama giyindiğinizde bir o kadar kendinizi şık hissedeceğiniz kokteyl elbisesi, düz kesim klasik bir pantolon, beyaz gömlek, şık bir blazer Bu dönemde hangi renkler Bu dönemde; her dönemin vazgeçilmezi beyaz ve siyah rengin yanı sıra, mavinin tüm tonları, pudralar, ayrıca sıcak renklerin desensel uyumları gözümüzü okşuyor. Aksesuar sizin için önemli Aksesuarlar, tasarımın dikkat çekici noktalarını vurgulamayı desteklerler; bir kıyafeti tamamlayan en önemli unsurlardandır. Closh’un bize yansıyan müşteri portföyü ünlülerden oluşuyor.

Kimler Closh’u tercih ediyor? En çok kimleri seyrederken Closh çizgilerini yansıttıklarını düşünüyorsunuz? 10 yıldır birçok ünlü isme tasarım yaptık. Hepsi bizim için son derece keyif aldığımız çalışmalar oldu. Hiç birini birinden ayırt edemeyiz. Meryem Uzerli, Belçim Bilgin , Didem Soydan , Birce Akalay , Öykü Serter. Burçin Terzioğlu . Gupse Ozay , Ayşe Arman ve Songül Öden sıklıkla Closh’tan giyiniyorlar. Bu tarz ve model kadınların bizi tercih etmeleri bizim için gurur verici. Closh olarak Türkiye’de ve dünyada giydirmek istediğiniz ünlüler kimlerdir? Closh olarak; Türkiye’de sayabileceğimiz birçok özel isim var… Son zamanlarda giydirmeyi çok istediğimiz ve “Annemin Yarası’ film galasında bizi tercih eden Sayın Meryem Uzerli diyebiliriz.

Dünyada ise Kate Middleton’u giydirmeyi isteriz. Tasarımcı kimliğinizin dışında sizler özel hayatınızda nasıl giyinmeyi tercih ediyorsunuz? Bizler, özel hayatın gerektirdiği spor ve sade açılımlarla giyinmeyi tercih ediyoruz. Closh Butik’in 10. Yılında, bu yıla özel bir yenilik ya da tasarımınız olacak mı? 10. yılınızda neler yapmayı düşünüyorsunuz? Closh Butik’in 10. Yılında yeni bir girişimimiz hayat buluyor. Hazır giyim koleksiyonlarımızı oluşturuyor olmanın heyecanı içindeyiz, ilk aşamada Ortadoğu ve Körfez ülkelerinde, özel butiklerde görücüye çıkacak bu koleksiyonun, Türkiye ayağı için de teklifler almaya başladık. Bu. bizi mutlu ediyor. Zorlukları omuz omııza asarken basanlarımızı da kol kola mut lulukla kutlamak bizim Closh ailemizin geleneği.

Closh Butik Tasarımları Resimleri
Closh Butik Tasarımları_1.jpgClosh Butik Tasarımları_3.jpgClosh Butik Tasarımları_4.jpgClosh Butik Tasarımları_9.jpgClosh Butik Tasarımları_8.jpgClosh Butik Tasarımları_6.jpg

Yorum Yaz