Closh Butik Tasarımları

SELVİN PARUNAKYAN ÖZGÜL ŞERLİ KEÇOĞLU Nişntşı’nın en trz ve stil shibi mğzsı Closh Butik bu yıl, 10. Yılını kutluyor. 2 ykın rkdş, 2 tsrımcı, 2 dost ve çok bşrılı 2 kdın bir ry gelip tüm kdınlrın hyllerindeki kıyfetleri yrttılr. Çizgi dışı tsrımlrını nsıl yrttıklrını, giyenlere kendilerini nsıl özel hissettirdiklerini Selvin Prunkyn Özgül ve Şerli Keçoğlu’n sorduk… Röportj Mukddes Ky Güney Bizce tsrım; çizgi, doku , mlzeme ve süslemenin, biçimsel estetikle birleştiği o nı ve hisleri ynsıtn insn duygulrının .zevksel lgısıyl bütünleşmesidir. Çocukluğumuzdn beri zten rkdştık ve ikimizin de görsel sntlr, mody ilgisi yoğundu. Ortk rkdşımız Ntli Ohnnesyn’ın bizi birleştirilmesiyle Closh mrksı yrtılmış oldu. Closh Butik olrk 10. yılınızı kutldığınız bugünlerde, mrknızı oluştururken nsıl bir süreç izlediniz? Biz bu yol çıkrken yirmili yşlrın bşlrınd 2 genç kızdık, tecrübesiz m çok istekliydik. Zorlu süreçlerden geçtik, olnksızlıklr d yşdık bşrısızlıklrımız d oldu.

Tecrübelerimizi olumlu süreçlere dönüştürerek bşrılr imzmızı tmy bşldığımızd hytın emek, sevgi ve çok çlışmyl bizi ödüllendirdiğini gördük, Closh Butik, büyük bir ile ypılnmsıdır. Sevgi, smimiyet, hoşgörü, pylşım ve dynışm duygusu hytl olduğu gibi Closh ilemizin de en önemli ilkelerini oluşturdu. 10 yıldır tüm ekibimizle birlikte olgunlştık. Şimdi otuzlu yşlrdyız ve eskiye sygılı, yeniye ilgili bkışımızdn hiçbir şey kybetmeden yolumuz devm ediyoruz. Bizim sğlm dımlrl ilerleyişimizin ve ykt klışımızın bşlıc duygu ve düşüncesi de bu slınd. Closh’un trzını nsıl tnımlybiliriz? Tsrım yprken nelerden ilhm lıyorsunuz? İki frklı tsrımcının birlikte çlışmsı koly mı yoks zorluklrı vr Closh; dönem kıyfetleriyle günümüz modsını birleştiren, sleti vurgulyn, kdınsl ve romntik bir trz ship.

Tsrım yprken geçmiş, günümüz ve gelecek sentezimizde zmnsızlığı ykldığımız özel bir duygu hissediyoruz. 10 yıl önce tsrldığınız bir kıyfeti; bugün de 10 yıl sonr d ilk nd yşdığımız zevkle grdırobumuzd tutm isteğiyle doluyuz. Seyht etmeyi çok seviyoruz. Gezdiğimiz şehirlerden, doğ bşt olmk üzere sntsl sergiler, müzik dinletileri, kitplrın tümü, izlediğimiz bir film bizim için birer ilhm kynğı! Birlikte çlışmk konusun gelince; iki kişinin birbirini tmmlmsı ve desteklemesine iyi bir örnek rıyorsnız, biz çok doğru bir örnek olduğumuzu düşünüyoruz. Zorluklrı omuz omuz şrken bşrılrımızı d kol kol mutlulukl kutlmk bizim Closh ilemizin geleneği. yzınd bizi nsıl bir mod bekliyor? yzınd fırfırlr, ince dökümlü kumşlr, rht çizgiler, volnlı kıyfetler, mksi elbiseler, 70’ler ve 90’lr, gömlekler ve yırtmçlr vr. Closh olrk kç noktd stılıyorsunuz? Size nsıl ulşıyorlr? Closh Butik olrk, kurulduğumuz ilk günden beri Atiye Sokk No:2 Teşvikiye dresinde tek stış noktmız vr. Tsrım ypmmızı isteyen müşterilerimiz; bize genellikle dh önce tsrım yptığımız müşterilerimizin beğeni ve tvsiyeleriyle ulşıyor.

Ayrıc sosyl medyd bizi ykındn tkip eden şehir dışındn ulşn müşterilerimiz de vr. Sizce bir kdının grdırobund bulunmsı gereken en önemli prçlr nelerdir? Bir kdının grdırobunun en vzgeçilmez prçsı bizce; sde, siyh m giyindiğinizde bir o kdr kendinizi şık hissedeceğiniz kokteyl elbisesi, düz kesim klsik bir pntolon, beyz gömlek, şık bir blzer Bu dönemde hngi renkler Bu dönemde; her dönemin vzgeçilmezi beyz ve siyh rengin ynı sır, mvinin tüm tonlrı, pudrlr, yrıc sıck renklerin desensel uyumlrı gözümüzü okşuyor. Aksesur sizin için önemli Aksesurlr, tsrımın dikkt çekici noktlrını vurgulmyı desteklerler; bir kıyfeti tmmlyn en önemli unsurlrdndır. Closh’un bize ynsıyn müşteri portföyü ünlülerden oluşuyor.

Kimler Closh’u tercih ediyor? En çok kimleri seyrederken Closh çizgilerini ynsıttıklrını düşünüyorsunuz? 10 yıldır birçok ünlü isme tsrım yptık. Hepsi bizim için son derece keyif ldığımız çlışmlr oldu. Hiç birini birinden yırt edemeyiz. Meryem Uzerli, Belçim Bilgin , Didem Soydn , Birce Akly , Öykü Serter. Burçin Terzioğlu . Gupse Ozy , Ayşe Armn ve Songül Öden sıklıkl Closh’tn giyiniyorlr. Bu trz ve model kdınlrın bizi tercih etmeleri bizim için gurur verici. Closh olrk Türkiye’de ve dünyd giydirmek istediğiniz ünlüler kimlerdir? Closh olrk; Türkiye’de sybileceğimiz birçok özel isim vr… Son zmnlrd giydirmeyi çok istediğimiz ve “Annemin Yrsı’ film glsınd bizi tercih eden Syın Meryem Uzerli diyebiliriz.

Dünyd ise Kte Middleton’u giydirmeyi isteriz. Tsrımcı kimliğinizin dışınd sizler özel hytınızd nsıl giyinmeyi tercih ediyorsunuz? Bizler, özel hytın gerektirdiği spor ve sde çılımlrl giyinmeyi tercih ediyoruz. Closh Butik’in 10. Yılınd, bu yıl özel bir yenilik y d tsrımınız olck mı? 10. yılınızd neler ypmyı düşünüyorsunuz? Closh Butik’in 10. Yılınd yeni bir girişimimiz hyt buluyor. Hzır giyim koleksiyonlrımızı oluşturuyor olmnın heyecnı içindeyiz, ilk şmd Ortdoğu ve Körfez ülkelerinde, özel butiklerde görücüye çıkck bu koleksiyonun, Türkiye yğı için de teklifler lmy bşldık. Bu. bizi mutlu ediyor. Zorluklrı omuz omıız srken bsnlrımızı d kol kol mut lulukl kutlmk bizim Closh ilemizin geleneği.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz