Songül Öden

Kendi olmnın” ph biçilmez güzelliğinden söz ederken cesreti gözlerinden okuybildiğiniz, yetenekli ve güzel bir kdın Songül Öden. Eylül sonu vizyon giren Rüzgrd Slınn Nilüfer ve Ekim sonu vizyon girecek Ekşi Elmlr ile seyirciyle buluşck oln bşrılı isim, cnlndırdığı frklı krkterleri düşünürken bile heyecnlndığını belli ediyor. Yeni sezond izleyici heyecnlı ve hreketli bir süreç bekliyor.

Oyunculuk serüveniniz nsıl bşldı? Diyrbkır-Ankr-İstnbul serüveninizde en değerlisi hngi yer oldu?

Her şey Ankr’d bşldı. Öğrendiğim deneyimlediğim her şeyin bşkenti Ankr benim için. Önce Hcettepe üniversitesinde yrı zmnlı şn okudum. Ankr snt tiytrosund kursiyer olduktn sonrd Ankr üniversitesi tiytro bölümüne girdim. Sonr Devlet tiytrosu sınvındki kurd Diyrbkır çıktı ve ory gittim. Ve kriyerimin frkındlığımın şekillendiği şık olduğum şehir İstnbul.Ankr Diyrbkır ve İstnbul benim dım denk düşer. En ykın rkdşlrım benim onlr…

“Gümüş” dizisi hl herkes trfındn çok beğeniliyor, çok konuşuluyor sizce bşrısının sırrı neydi, sonr neler yptınız?

Smimiyet, komşu krdeş coğrfylrın (Ortdoğu, Blknlr, Türki Cumhuriyetler) bizimle ilişkilendirmeleri kendilerini … Senryonun içinde kendi kültürlerine it benzerlikler bulmlrı ve cnım İstnbul görüntüleri belki de. Gümüş televizyon kriyerimin bşlngıcıydı, sonrsınd çok güzel uzun soluklu projeler devm etti televizyond. Filmler ve tiytro devm etti. Televizyon seyircisiyle tnışmm dın bir bşlngıçtı. Efektinin bu kdr güçlü olcğını ve yıllr sonr bile böyle bir soru geleceğini kim bilebilirdi ki.

Oyunculukl ilgili hedeflerinize tm olrk ulştım diyebilir misiniz?

Mesleğim benim için bir hedef olmktn ziyde sürecinin nsıl gittiği önemli benim için. Glib hyt içinde ynısını düşünüyorum rtık. And klmy gyret gösteriyorum.

Sonuç odklı olmk çok hırplyıcı. Süreç ile iletişimimi kesmemek dh verimli oluyor her çıdn benim için.. Kendi krkter özelliklerinde sevdikleriniz ve sevmedikleriniz neler?

Unutkn oluşum bzen hytımı zorlştırıyor. Yptığım mesleğe rğmen utngç oluşum. Mesleğimin de geliştirdiği empti kurbilme detim kolylık sğlybiliyor hytımd. Tiytro- sinem – dizi sektörü desek sırlmnız nsıl olurdu

Tiytro mesleğimle ilgili her şeyi ilk öğrenmeye ve deneyimlemeye bşldığım yer ve cnlı bir performns olmsı onu her zmn biricik kılıyor kuşkusuz sinem ise klıcılık zmn meydn okumk hytı yorumlmnın nltmnın en şiirli yolu. Televizyon ise her kesimin evine destursuz giren güçlü bir silh. Hepsinin etki gücü çok kuvvetli kuşkusuz..

Çocukluk hylleriniz e ulştığınızı düşünüyor musunuz?

Çocukken sokklrın evlerin içi gibi tertemiz olmsını hyl ederdim. Benim hl umudum vr. Ütopik m çocukluk hyli işte. Dh gerçekleşmeyen çocukluk hyllerim de vr, bekliyorum

Dinlenmek senin için ne ypmktır?

Çıplk ykl toprğ bsıp denize bkmk hiçbir şey düşünmeden.

Modyı tkip eder misin?

Evet ederim. Fkt koyu bir tkipçisi değilim yeni giyinme lışknlıklrının dönem içinde geçişleri renk seçimleri dikktimi çeker m..

Türkiye’den ve dünydn tkip ettiğin modcı ve tsrımcılr kimler?

Türkiye’de hem kendilerini hem işlerini sevdiğim Closh vr. Nihn Peker, Zeynep Tosun,Özlem Süer. Elie Sb, Ulyn Sergenko, Chnel ise tüm zmnlrın krliçesi benim için…

Giyim trzın hkkınd tek cümle kurck olsn bu ne olurdu?

Rht hissetmek..

Vzgeçemediğin tkıntılı olduğun giysi y d ksesur vr mı?

Vzgeçemeyeceğim bir giysim y d ksesurım yok… Ship olduğumuz her şeyi bırkıp gittiğimiz bşk bir lem gerçeği vrken, insnın kendine kurduğu en büyük tuzk eşylr bğımlı olmsı ols gerek. Aslınd insnlr y d eşylr bğımlı olmyı sevmiyorum, bğlılık dh güzel.

Nsıl lışveriş yprsın, ikinci fikre ihtiyç duyr mısın?

Alışveriş yprken denemekten hiç hoşlnmdığım için hep sıkıntı yşrım. Krdeşimle fiziklerimiz benzediği için hep onu tvlyıp lışverişe çıkrıp konu mnkeni yprım. Fkt kendisi çok gönüllü tvlnır zir lışverişi çok sever.

Hytt giymem dediğin bir şey vr mı?

Giymem demeye korktuğum bir şey vr doğrusu.çünkü mesleğim gereği hiç ummdığım şeyleri giyebiliyorum bzen…umrım zorund klmm.leopr desenli her şey benden uzk olsun.

Hem kendi dın, hem de krşı cins dın güzelliği nsıl tnımlrsın?

Kendin olmk. Ph biçilmez bir güzellik bence cesret işi. Cesret de güzelliğin tnımlrındn biri. Güzellik sırlrınız vr mıdır?

Mesel Hindistn cevizi yğı yeni keşfettiğim bir şey, hem yemeklerde kullnıyorum ve rtık ondn bşk vücut kremi kullnmıyorum. Günlük hytt elimden geldiğince z mkyj ypıyorum, cilt temizliğine önem veriyorum.

Aşk mı sevgi mi pr mı, hep sorulur y sizin ilişkilerinizde en çok dikkt ettiğiniz nedir?

Sevgiden şktn yrtılmışız. Tbii ki ksi eşynın tbitın ykırı. Mddenin kölesi olduğumuzd yine mny ulşmk için dünylrı hrcıyoruz. Beyhude bir çb bu. Tbii ki sevgi elbette şk..

Seni ne bştn çıkrır?

Shicilik. Bütün smimiyetinle kendin klbilme cesreti ve hngi işi ypıyorsn tutkuyl ypbilme hli..

Hytl ilgili klınız gelen ilk 3 şey ne olurdu?

Sevmek ,cı, umut.

Şu n olduğunuz kdındn memnun musunuz?

Evet, rmız hiç fen değil. Zmn zmn kdınlrı hormonlrının yönettiği gerçeğini unutmmk gerekir. O nlrd bir ben vr benden içeri durumu d oluyor tbii.

Erkeklerde giyimde çekici ve itici bulduğun detylr neler?

Bzen modnın emrettiği her şeyi ypıp çok klblık görünüyorlr…krkteristik oln gölgeleniyor.. ypy geliyor bu bn. st ve temiz görünümlü el bir erkeğe çok ykışıyor..

Bir erkekte ilk olrk ne ilgini çeker?

Gülüşü.

Aşık olduğunu nsıl nlrsın?

Bilmiyorum, nliz etmedim. Zten kın en güzel ynı frkınd olmdn her şeyin bşlmsı glib.

Şu sırlr gündeminin birinci sırsınd ne vr?

Uzun bir süredir öykü yzıyorum. Zmn zmn cesretsizliğime tembelliğim eşlik ediyor ve bu konuyu ihml ediyorum. Fkt rkdşlrımın d desteği ve bskısıyl öykülerimi tmmlmy çlışıyorum.

Senin hkkınd bilmediğimiz, pek ön pln çıkmyn bir şeylerden söz edebilir misin?

Arkd sklı klnlr iyidir…klsınlr ord..

Senin için şhne bir ttil rotsı nerede bşlr, nerede biter?

Gerçekten seyht ettiğimde bütün yüklerimin zldığını hissediyorum. frklı yerler görmek beni çok heyecnlndırıyor…Nerde bşlyıp bittiği durum göre hep değişir. İtly’yı çok seviyorum, Amerik

keşfedileli uzun bir zmn oldu m ben bu sene keşfettim ve glib ordki yolculuğum birz dh devm edecek.

Son olrk gündemindeki projelerden kısc bhsedebilir misiniz, filminiz vizyon giriyor,nsıl bir çlışm oldu, kimlerle çlıştınız?

Rüzgrd Slınn Nilüfer filmi 23 eylülde vizyon girdi. Bu fim, mddi olrk birçok şeye ulşbilen bir çiftin, mnevi gerçekliklerinden temel olrk olrk kendilerinden ne denli uzkt olduklrını nltn içinde durum komedilerini de brındırn sert bir film. Seyircinin kendi ilişkilerini, gözden geçirip trtışcğı rhtsız edici bir ynı vr. Bugünün dünysın ve insnın kendine dürüst olmm hline söylediği çok şey vr. Ve 28 ekimde ise Ekşi Elmlr seyirci ile buluşck. Yılmz Erdoğn’ın kleme ldığı, kendi ile hikyesini Hkkri’nin siysl iklimi ile buluşturn komik, dokunklı, bir hikye. Aynı zmnd ironik bir unutm hikyesi. Rüzgrd Slınn Nilüfer’de ilk def bir nti khrmn rolü oyndım. Ekşi Elmmlr’dki Türkn krkterinde ise seyircinin sempti duycğın inndığım bir rolü cnlndırdım. Birbirinden frklı iki zıt krkteri, cnlndırdığım için kendimi şnslı hissediyorum. Çünkü her zmn özellikle kdın rolleri için sinemmızd frklı kompozisyonlr çizmek mümkün olmuyor. İki işimin de seyirci ile buluşmsını dilerim. Birbirinden çok frklı krkterleri çok frklı coğrfylrd çektik. iyi seyirler herkese… ♦

Beni en çok shicilik bştn çıkrtır.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz