CARTIER SAAT MODELLERİ

CARTIER SAAT EVRİMİNDEKİ YENİ AŞAMA DRİVE DE CARTIER.

O BİR ERKEK SAATİ DEĞİL, ‘YENİ NESİL CENTİLMEN5 SAATİ.

Crtier stlerinde, mrknın mücevhercilik konusundki ustlığını ynsıtn bir zrfet olduğunu bilirsiniz. Düny çpınd tkipçisi kdr, bir modeline ship olmk isteyip de olmyn hyrnının d bol olduğu şikr. Crtier modelleri nesilden nesile geçecek nlmlı bir sti; ynı sır sleti çğrıştırır. İyi yşm gustosu oln, donnımlı, rfine zevklere ship, epey şık bir erkek cnlndırır kıllrd.

Mrknın bu yıl duyurduğu modeli Drive de Crtier. ‘herkesin yıllrdır beklediği Crtier’ olrk nılıyor. Htt Crtier’nin o her modelle gelişen mükemmel form tutkusunun geldiği en son nokt.

Hemen çıklylım. Crtier yıllrdır centilmenler için stler üretir. Peki değişen ne? Değişen, stil shibi modern centilmenler. Crtier stlerinin DNA’sını iyi biliyor ve çok doğru krrlr lrk her modeliyle evrimini sürdürüyor. St konusundki uzmnlığın her seferinde bir doz gençlik şısı y d bir doz güncel tsrım detyı ve yeni bir hikye ekliyor.

Önceki modeller gibi Drive de Crtier erkeği de lüksten vzgeçecek biri değil. Anck bugünün klsik otomobil tutkunu, mcery çık, mizh duygusu gelişmiş, sokk modsını bilen ve yeni keşiflere çık modern centilmenlerine hitp etmeyi biliyor. Stiline ve özgürlüğüne düşkün, stini bir sttü imgesi olrk değil de krkterinin bir ynsımsı olrk tşıyn, sofistike bir dm.

Önceki modeller demişken, bir Crtier sti her değişikliğe rğmen tnırsınız. DNA’sın sdık klrk değişen mrk kendine hs yuvrlk, kre ve ikisi rsınd geçişken kusursuz formlrı, kdrn tipogrfisi gibi krkteristiklerini korur. Çok beğenilen Tnk ve geçen yıl tnıştığımız CI6 de bir yndn Crtier estetiğini tşırken, diğer yndn ilhm veren değişikliklerle gelmişlerdi. Drive de Crtier ise bu zincire frklı bir hlk ekliyor. Yeni nesil bir centilmenin ofise giderken de. yeni bir kokteyl brın çılışın ktılırken de. şık bir yemeğe y d doğ yürüyüşüne çıkrken de tkbileceği bir st olrk krşımız çıkıyor. Ystık şeklindeki kssıyl yrı bir yerde dururken. Crtier’nin frk yrtn tsrımlr ship st geleneğini devm ettiriyor.

Erkek modsının büyük olyı Pitti Uomo sırsınd Drive de Crtier için düzenlenen etkinlik de stin ruhunu bire bir tşıyn bir ‘yşm trzı deneyimiydi’. Genç centilmenler ve sektörden yrtıcı profesyoneller, şehrin en güzel ypılrındn Florence Plzzo Gondi’de buluştu. Flornslı mimr Giulino d Sngllo trfındn 1490’d inş edilen sry. Drive de Crtier erkeği için bir oyun prkın dönüştürülmüştü. Tilt mkineleri, cnlı müzik. Crtier tsrımı bir lngırt mssı ve çok dh fzlsı ile mrk, özgür ve modern centilmenin stini, bu centilmenin dünysınd tnıtıyordu. Bunu gerçekleştirmek için de. modern erkeğin estetik nlyışın hkim, üç önemli ismi göreve çğırmıştı: İtlyn rtistik direktör Sergio Colntuoni. Yunn illüstrtör Konstntin Kknis ve Frnsız iç mimr Tristn Auer.

‘DRİVE’ KARİZMASI

Bu noktd şimdi, erkeklerin nsıl bir centilmen olcklrın krr verme zmnı. Drive de Crtier modellerine buyurun: Çelik model: dkik, trih ve st 6 yönünde bulunn küçük sniye göstergesi özelliklerine ship ve fiytı 6 bin Euro. Retrogrd özellikli ikinci zmn dilimi ve gecegündüz göstergeleri bulunn bir bşk modeli dh sofistike bir imj çizmek isteyenlere hitp edebilir. Elle kurmlı ve flying tourbillon meknizmlı en üst segmentteki modelse seriyi şık bir şekilde tmmlıyor.

Ste bkıldığınd dikkt çeken ilk şey. yni ystık şeklindeki ks Drive de Crtier’e tüm Crtier koleksiyonlrı içinde yrı bir yer kzndırs d mrknın imzsı kbul edilen özellikler yerli yerinde: kusursuz orntı. Rom rkmlrı ve guilloche desenli kdrn.

‘Drive’ kelimesi ise burd iki nlm geliyor. İlki, stin tsrımının klsik otomobillerden ldığı ilhm. Otomobillerdeki rdytör ızgrlrını ndırn desenli kdrn ve st 6 pozisyonundki gösterge bu ilhmın örnekleri. Am ‘Drive’ kelimesi ynı zmnd Crtier’nin hedef kitlesindeki erkeği motive eden yrtıcı gücü de im ediyor.

FARKLI ‘DRIVE’LAR

Drive de Crtier klibre1904PS MC

Bşlngıç seviyesindeki model, çelik ksnın ynınd, pembe ltın ks ile de tsrlnmış. 40 X 41 mm ölçülerindeki ks şık ve erkeksi.’d üretilen otomtik 1904 MC klibre modelin çıkış noktsı. Çift tmbur, meknizmyı sürekli enerjik kılıyor. Koleksiyonun tümünde olduğu gibi, kurm kolundki mvi tş. pembe ltın modelde sfir, çelik modellerde ise sentetik minerllerden üretilmiş.

Drive de Crtier klibre 1904FU MC

Koleksiyonun diğer üyelerinden meknizmsıyl yrıln model. Crtier’nin’te ürettiği otomtik klibre üzerine inş edilmiş. Trih pertürü. retrogrd ikinci zmn dilimi, gecegündüz göstergesi ile kdrnınd dh çok özellik rynlr için idel.

Drive de Crtier Flying Tourbillon

Drive ilesinin en gösterişli üyesi, iddilı stil tkipçilerine hitp ediyor. Ks çpı 40 mm. Diğer stlerdeki küçük sniye göstergesi yerine bu modelde tourbillon konumlndırılmış. Stin meknizmsı ve kendisi, her prçsı elde üretilen, kusursuzluk derecesinde stlere verilen Poinçon de Genöve mührü shibi.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz