CARTIER SAAT MODELLERİ

CARTIER SAAT EVRİMİNDEKİ YENİ AŞAMA DRİVE DE CARTIER.

O BİR ERKEK SAATİ DEĞİL, ‘YENİ NESİL CENTİLMEN5 SAATİ.

Cartier saatlerinde, markanın mücevhercilik konusundaki ustalığını yansıtan bir zarafet olduğunu bilirsiniz. Dünya çapında takipçisi kadar, bir modeline sahip olmak isteyip de olamayan hayranının da bol olduğu aşikar. Cartier modelleri nesilden nesile geçecek anlamlı bir saati; yanı sıra asaleti çağrıştırır. İyi yaşam gustosu olan, donanımlı, rafine zevklere sahip, epey şık bir erkek canlandırır akıllarda.

Markanın bu yıl duyurduğu modeli Drive de Cartier. ‘herkesin yıllardır beklediği Cartier’ olarak anılıyor. Hatta Cartier’nin o her modelle gelişen mükemmel form tutkusunun geldiği en son nokta.

Hemen açıklayalım. Cartier yıllardır centilmenler için saatler üretir. Peki değişen ne? Değişen, stil sahibi modern centilmenler. Cartier saatlerinin DNA’sını iyi biliyor ve çok doğru kararlar alarak her modeliyle evrimini sürdürüyor. Saat konusundaki uzmanlığına her seferinde bir doz gençlik aşısı ya da bir doz güncel tasarım detayı ve yeni bir hikaye ekliyor.

Önceki modeller gibi Drive de Cartier erkeği de lüksten vazgeçecek biri değil. Ancak bugünün klasik otomobil tutkunu, maceraya açık, mizah duygusu gelişmiş, sokak modasını bilen ve yeni keşiflere açık modern centilmenlerine hitap etmeyi biliyor. Stiline ve özgürlüğüne düşkün, saatini bir statü imgesi olarak değil de karakterinin bir yansıması olarak taşıyan, sofistike bir adam.

Önceki modeller demişken, bir Cartier saati her değişikliğe rağmen tanırsınız. DNA’sına sadık kalarak değişen marka kendine has yuvarlak, kare ve ikisi arasında geçişken kusursuz formları, kadran tipografisi gibi karakteristiklerini korur. Çok beğenilen Tank ve geçen yıl tanıştığımız CI6 de bir yandan Cartier estetiğini taşırken, diğer yandan ilham veren değişikliklerle gelmişlerdi. Drive de Cartier ise bu zincire farklı bir halka ekliyor. Yeni nesil bir centilmenin ofise giderken de. yeni bir kokteyl barın açılışına katılırken de. şık bir yemeğe ya da doğa yürüyüşüne çıkarken de takabileceği bir saat olarak karşımıza çıkıyor. Yastık şeklindeki kasasıyla ayrı bir yerde dururken. Cartier’nin fark yaratan tasarımlara sahip saat geleneğini devam ettiriyor.

Erkek modasının büyük olayı Pitti Uomo sırasında Drive de Cartier için düzenlenen etkinlik de saatin ruhunu bire bir taşıyan bir ‘yaşam tarzı deneyimiydi’. Genç centilmenler ve sektörden yaratıcı profesyoneller, şehrin en güzel yapılarından Florence Palazzo Gondi’de buluştu. Floransalı mimar Giuliano da Sangallo tarafından 1490’da inşa edilen saray. Drive de Cartier erkeği için bir oyun parkına dönüştürülmüştü. Tilt makineleri, canlı müzik. Cartier tasarımı bir langırt masası ve çok daha fazlası ile marka, özgür ve modern centilmenin saatini, bu centilmenin dünyasında tanıtıyordu. Bunu gerçekleştirmek için de. modern erkeğin estetik anlayışına hakim, üç önemli ismi göreve çağırmıştı: İtalyan artistik direktör Sergio Colantuoni. Yunan illüstratör Konstantin Kakanias ve Fransız iç mimar Tristan Auer.

‘DRİVE’ KARİZMASI

Bu noktada şimdi, erkeklerin nasıl bir centilmen olacaklarına karar verme zamanı. Drive de Cartier modellerine buyurun: Çelik model: dakika, tarih ve saat 6 yönünde bulunan küçük saniye göstergesi özelliklerine sahip ve fiyatı 6 bin Euro. Retrograd özellikli ikinci zaman dilimi ve gecegündüz göstergeleri bulunan bir başka modeli daha sofistike bir imaj çizmek isteyenlere hitap edebilir. Elle kurmalı ve flying tourbillon mekanizmalı en üst segmentteki modelse seriyi şık bir şekilde tamamlıyor.

Saate bakıldığında dikkat çeken ilk şey. yani yastık şeklindeki kasa Drive de Cartier’e tüm Cartier koleksiyonları içinde ayrı bir yer kazandırsa da markanın imzası kabul edilen özellikler yerli yerinde: kusursuz orantı. Roma rakamları ve guilloche desenli kadran.

‘Drive’ kelimesi ise burada iki anlama geliyor. İlki, saatin tasarımının klasik otomobillerden aldığı ilham. Otomobillerdeki radyatör ızgaralarını andıran desenli kadran ve saat 6 pozisyonundaki gösterge bu ilhamın örnekleri. Ama ‘Drive’ kelimesi aynı zamanda Cartier’nin hedef kitlesindeki erkeği motive eden yaratıcı gücü de ima ediyor.

FARKLI ‘DRIVE’LAR

Drive de Cartier kalibre1904PS MC

Başlangıç seviyesindeki model, çelik kasanın yanında, pembe altın kasa ile de tasarlanmış. 40 X 41 mm ölçülerindeki kasa şık ve erkeksi. 2010’da üretilen otomatik 1904 MC kalibre modelin çıkış noktası. Çift tambur, mekanizmayı sürekli enerjik kılıyor. Koleksiyonun tümünde olduğu gibi, kurma kolundaki mavi taş. pembe altın modelde safir, çelik modellerde ise sentetik minerallerden üretilmiş.

Drive de Cartier kalibre 1904FU MC

Koleksiyonun diğer üyelerinden mekanizmasıyla ayrılan model. Cartier’nin 2014’te ürettiği otomatik kalibre üzerine inşa edilmiş. Tarih apertürü. retrograd ikinci zaman dilimi, gecegündüz göstergesi ile kadranında daha çok özellik arayanlar için ideal.

Drive de Cartier Flying Tourbillon

Drive ailesinin en gösterişli üyesi, iddialı stil takipçilerine hitap ediyor. Kasa çapı 40 mm. Diğer saatlerdeki küçük saniye göstergesi yerine bu modelde tourbillon konumlandırılmış. Saatin mekanizması ve kendisi, her parçası elde üretilen, kusursuzluk derecesinde saatlere verilen Poinçon de Genöve mührü sahibi.

CARTIER SAAT MODELLERİ Resimleri
CARTIER SAAT MODELLERİ _7.jpgCARTIER SAAT MODELLERİ _3.jpgCARTIER SAAT MODELLERİ _5.jpgCARTIER SAAT MODELLERİ _21.jpgCARTIER SAAT MODELLERİ _22.jpgCARTIER SAAT MODELLERİ _25.jpgCARTIER SAAT MODELLERİ _27.jpg

Yorum Yaz