Ayşegül Afacan Köksal ve Yasemin Öğün Sonbahar Kış Koleksiyonu

Ayşegül Afacan Köksal ve Yasemin Öğün’ü modayla ilgilenip de tanımayan yoktur.

Birkaç yıl önce çıkarmaya başladıkları kapsül koleksiyonlarına, en olmadı Instagram hesaplarından rast gelmişsinizdir. Minimal çizgileriyle moda sektörüne taze ve modern bir soluk getiren Ayşegül ve Yasemin’in zevkli parçaları, Demsa Group bünyesinde de satışa sunulmaya başlandı.

Markanın adı Mybestfriends. Kıyafetlerin bir kadının en yakın arkadaşı olduğu temasıyla bu ismin konulduğunu düşünüyorum. Gerçekten öyle midir? Bu en yakın arkadaşı biraz tanımlar mısın?

Gerçekten süper bir tespit. Biz markamızı kurarken arayıp da bulamadığımız ama olduğunda defalarca kombinleyebileceğimiz parçalar üzerine yoğunlaştık. Mybestfriends girdiği her kadının dolabında hem en kurtarıcı parça, hem en trend hem asla eskimeyen olsun istedik. Ve bunu başardığımızı düşünüyoruz.

Peki bu en yakın arkadaşın arkadaşı, yani markanızın hedef kitlesi olan kadın, nasıl bir kadın?

Mybestfriends kitlesi oldukça geniş aslında. Zamansız ve farklı lokasyonlarda birden fazla konbinlenebildiği için farklı kitlelere, farklı ortamlarda giymeleri için hizmet verebilen bir markayız. Aynı elbiseyi mezuniyet yemeğinde giymek için satın alan da var, gündüz Nişantaşı sokaklarında alışveriş yapmak için de, partide ya da yaz tatilinde giymek için de.

Tasarımlar genelde tek parça renklerden ve güçlü modellerden oluşuyor. Temalarınız neler?

Tek renk seviyoruz haklısın, ama bununla beraber oldukça geniş kitlelere hitap eden desenlerimizi yaz sezonları için tasarlıyoruz. Kumaşlarımızın büyük bir bölümü bizim için özenle dokunuyor. Kumaş, işçilik ve kalıp üçlüsü tasarımlarımız ile birleşince gerçekten ortaya oldukça güçlü bir Mybestfriends kadını çıkıyor. Mybestfriends kadını bizim için yaşayan bir kadın, kanlı canlı biri gibi yaklaşıyoruz ona. Hal böyle olunca temalarımızı da ruh hali belirliyor.

Alışveriş kültürünün nereye gittiğini düşünüyorsun?

Doyumsuzluğa! Bir sonraki adım ise insanların daha özel hissetme çabası olacak, çok çok kısıtlı sayıda ve hatta daha da ilerisi yalnızca kendi için tasarlanma garantisi ile alışveriş yapacakları günler gelecek diye düşünüyoruz.

Kullandığınız materyal seçimi nedir? Sizin için ön planda olan ne? Güzel görünmek mi, rahatlık mı, şıklık mı?

Öncelik rahatlık, rahat hissettiğini taşırken zaten güzel görünürsün. Dozunda şıklık ise bir kadının fark edilme ihtiyacıdır, mutlaka karşılanmalıdır.

Yasemin Öğün (solda) ve Ayşegül Afacan Köksal (sağda) My Best Friends’in yaratıcıları.

Ayşegül Afacan Köksal ve Yasemin Öğün Sonbahar Kış Koleksiyonu Resimleri
Ayşegül Afacan Köksal ve Yasemin Öğün Sonbahar Kış Koleksiyonu _3.jpgAyşegül Afacan Köksal ve Yasemin Öğün Sonbahar Kış Koleksiyonu _7.jpgAyşegül Afacan Köksal ve Yasemin Öğün Sonbahar Kış Koleksiyonu _35.jpg

Yorum Yaz