ÖZLEM ERÇAĞLAR

PrimalPlus Entertainment Consultancy Ceo

İki kardeş olan Özlem Erçağlar ve Özge Erçağlar, Türkiye’de hiç kimsenin bir arada yapamadığı ‘Menajerlik ve Marka Danışmanlığı’ konusunda birbirinden güzel projelere imza atıyorlar. Özlem Erçağlar, temsil ettiği oyuncu ve ünlülerden daha da güzel, çok zarif, kibar, kuğu gibi bir kadın. Çok önemli işlerin altında onun imzası var. Kariyeri, eğitimi, donanımı, fark yaratan fikirleri ve bugüne kadar yaptığı işlerle başarıdan başarıya koşan Özlem Erçağlar, yıldızlar dünyasının asıl parlayan yıldızı! Röportaj Mukaddes Kaya Güney Fotoğraf Sarper Kesim Bugüne kadar kariyer planlamanızda neler yaptınız? Kariyerin başlangıç noktasının eğitim ve vizyon olduğuna inanıyorum. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesini bitirdikten sonra aynı yıl İzmir Kanal Ege bünyesindeki radyoda Yapımcı olarak işe başladım. Daha sonra Amerika’da Miami Dade College’da TV ve Film Yönetmenliği eğitimi aldım. Okul bittikten sonra İstanbul’a geldim ve ANS Prodüksiyon’da Abdullah Oğuz’un projelerinde çalıştım, ardından Star TV Spor Programlarında Yönetmenlik yaptım. 2003 yılında Gaye Sökmen Ajansta işe başladım ve burada menajerliği öğrendim, kariyerimi aynı yıllarda planlamaya başladım. Sektörün ihtiyaçları, oyuncuların beklentileri, yönetmen ve yapımcının görüşleri, dünyada çok hızlı değişen TV ve Reklam trendlerini temel alarak kariyerimi oluşturdum.

Ajansınızı ne zaman kurdunuz, adı nedir? Primal Plus Entertainment Consultancy, bir ajans değil daha çok bir danışmanlık şirketidir. Şirketimizi, Los Angelas’ta marka danışmanlığı yapan PlatinumRye adlı şirketin Türkiye temsilciliğini alarak, kız kardeşim ve ortağım Özge Erçağlar ile birlikte 2007 yılında kurduk. Şirketimizi ilk kurduğumuzda, markalara event ve kampanyaları için yurtdışından ünlü isimler getiriyorduk. Bu ünlü isimlerle çalışmak bize menajerlik konusunda da çok tecrübe kazandırdı, global bir bakış açısı da kazanmış olduk. Nasıl hizmetler veriyorsunuz, iletişimin anlamı size göre nedir? Şirketimiz iki bölümden oluşuyor, menajerlik ve marka danışmanlığı. Markalara; kampanyalarında etkili olacak ünlü isimleri öneriyoruz, kampanyanın anlaşması ünlü isimle gerçekleşen işbirliği sürecinin yönetimini yapıyoruz. Menajerlik kısmında da ünlü isimlere danışmanlık hizmeti verip, iş fırsatları yaratmaya çalışıyoruz. İletişim olmadan bu saydığımız işlerin hiçbiri yürümez, bu yüzden doğru iletişim sektörün temel taşını oluşturan en büyük ihtiyaçtır1 Müşteri portföyünüz kimlerden oluşuyor? Uluslararası bir şirketin tüm markalarına ünlü seçimi, kullanımı ve ünlülerle yaptıkları bu işbirliklerinin yönetimi konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Aynı zamanda menajerlik kısmında da oyuncu kadromuzu genişletmekteyiz. En etkili iletişim size göre nasıl olmalıdır? Her zaman söylediğimiz gibi iletişim çağındayız. İletişim araçlarını yani TV, film, basın ve sosyal medyayı kullanamayan markalar ve ünlü isimler çağın gerisinde kalır. Etkili iletişim; tüm bu araçları sektörün ihtiyaçları ve değişen trendler doğrultusunda tüketiciye en kolay ve en anlaşılır şekilde iletmektir. Bundan sonraki hedefleriniz nelerdir? Hedeflerimiz arasında oyuncularımızın Avrupa ve Amerikan Sinema TV projelerinde yer almasını ve Türk dizi ve filmlerinde dünyaca ünlü isimlerin yer almasını sağlamak diyebiliriz. Her iki konu ile de ilgili olarak yurt dışındaki iş ortaklarımızla çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bugüne kadar yaptığınız işlerden unutamadığınız bir etkinlik var mıdır? Unutamadığım çok etkinlik var ama en renkli ve farklı olanı, dünya yıldızlarının bir arada olduğu müthiş bir projeydi. 2009 yılında, Amerika’daki iş ortağımız Platinum Rye ile birlikte; Richard Gere, Monica Belluci, Sharon Stone, Tom Jones, Seal, Mariah Carey ve Paris Hilton gibi isimleri bir otelin açılışı için Türkiye’ye getirmiştik. Çok özel bir organizasyondu. Açılış Doğru iletişim sektörünün temel taşını oluşturan en büyük ihtiyaçtır. gecesinden sonra sabah erkenden Paris Hilton’u, Acun Ilıca’nın sunduğu ‘Var Mısın Yok Musun?’ adlı yarışma programına katılması için otel açılışının yapıldığı gün Antalya’dan İstanbul’a götürmüştük.

Çok yoğun tempolu ama çok keyifli bir proje olmuştu. Ajans-oyuncu-müşteri ilişkilerinde nelere dikkat edersiniz? Bizim müşterilerimiz, sektörün önde gelen markaları ve ünlü isimleridir. Dünyada hızla değişen trendler doğrultusunda, müşterilerimizin ihtiyaçlarının farkında olmamız en büyük önceliğimizdir. Bu durumda bizim dikkat edeceğimiz en büyük nokta; doğru şekilde bilgilendirme, yönlendirme ve bunun sonucunda kazanılan başarıdır. Kadınların bu sektördeki başarısının sebebi nedir sizce? İletişim sektöründe kadınların daha başarılı olduğuna bende inanıyorum. Bunun nedenleri olarak da; kadınların yenilikleri takip etme ve bunları uygulama konusunda cesur adımlar attığını ve asla pes etmeyip yola devam ederek, başarıyı elde ettiklerini söyleyebilirim. Sizin başarınızın sırrı nedir? Ben her zaman hayal etmeyi seven biri oldum. Bu hayallere inanmak ve gerçekleşmesi için çok çalışmak insanı başarıya götüren bir yoldur.Bir şeye gerçekten inanıyorsanız, tüm kalbinizle kendinizi ona verirsiniz.Ben bu şekilde çalışırım, aklımı ve kalbimi tamamen inandığım konuya veririm, karşılaştığım zorluklar karşısında asla pes etmeden yoladevam ederim. Diğer bir nokta da çok önemli bir proje üzerinde çalışıyorsam, dikkatimi dağıtacak tüm etkenlerden uzak dururum. Nişantaşı Başköşe teşekkürlerimizle.

ÖZLEM ERÇAĞLAR Resimleri
ÖZLEM ERÇAĞLAR_5.jpgÖZLEM ERÇAĞLAR_14.jpgÖZLEM ERÇAĞLAR_7.jpgÖZLEM ERÇAĞLAR_8.jpgÖZLEM ERÇAĞLAR_9.jpg

Yorum Yaz