ÖZLEM ERÇAĞLAR

PrimlPlus Entertinment Consultncy Ceo

İki krdeş oln Özlem Erçğlr ve Özge Erçğlr, Türkiye’de hiç kimsenin bir rd ypmdığı ‘Menjerlik ve Mrk Dnışmnlığı’ konusund birbirinden güzel projelere imz tıyorlr. Özlem Erçğlr, temsil ettiği oyuncu ve ünlülerden dh d güzel, çok zrif, kibr, kuğu gibi bir kdın. Çok önemli işlerin ltınd onun imzsı vr. Kriyeri, eğitimi, donnımı, frk yrtn fikirleri ve bugüne kdr yptığı işlerle bşrıdn bşrıy koşn Özlem Erçğlr, yıldızlr dünysının sıl prlyn yıldızı! Röportj Mukddes Ky Güney Fotoğrf Srper Kesim Bugüne kdr kriyer plnlmnızd neler yptınız? Kriyerin bşlngıç noktsının eğitim ve vizyon olduğun innıyorum. Ege Üniversitesi İletişim Fkültesini bitirdikten sonr ynı yıl İzmir Knl Ege bünyesindeki rdyod Ypımcı olrk işe bşldım. Dh sonr Amerik’d Mimi Dde College’d TV ve Film Yönetmenliği eğitimi ldım. Okul bittikten sonr İstnbul’ geldim ve ANS Prodüksiyon’d Abdullh Oğuz’un projelerinde çlıştım, rdındn Str TV Spor Progrmlrınd Yönetmenlik yptım. 2003 yılınd Gye Sökmen Ajnst işe bşldım ve burd menjerliği öğrendim, kriyerimi ynı yıllrd plnlmy bşldım. Sektörün ihtiyçlrı, oyunculrın beklentileri, yönetmen ve ypımcının görüşleri, dünyd çok hızlı değişen TV ve Reklm trendlerini temel lrk kriyerimi oluşturdum.

Ajnsınızı ne zmn kurdunuz, dı nedir? Priml Plus Entertinment Consultncy, bir jns değil dh çok bir dnışmnlık şirketidir. Şirketimizi, Los Angels’t mrk dnışmnlığı ypn PltinumRye dlı şirketin Türkiye temsilciliğini lrk, kız krdeşim ve ortğım Özge Erçğlr ile birlikte yılınd kurduk. Şirketimizi ilk kurduğumuzd, mrklr event ve kmpnylrı için yurtdışındn ünlü isimler getiriyorduk. Bu ünlü isimlerle çlışmk bize menjerlik konusund d çok tecrübe kzndırdı, globl bir bkış çısı d kznmış olduk. Nsıl hizmetler veriyorsunuz, iletişimin nlmı size göre nedir? Şirketimiz iki bölümden oluşuyor, menjerlik ve mrk dnışmnlığı. Mrklr; kmpnylrınd etkili olck ünlü isimleri öneriyoruz, kmpnynın nlşmsı ünlü isimle gerçekleşen işbirliği sürecinin yönetimini ypıyoruz. Menjerlik kısmınd d ünlü isimlere dnışmnlık hizmeti verip, iş fırstlrı yrtmy çlışıyoruz. İletişim olmdn bu sydığımız işlerin hiçbiri yürümez, bu yüzden doğru iletişim sektörün temel tşını oluşturn en büyük ihtiyçtır1 Müşteri portföyünüz kimlerden oluşuyor? Uluslrrsı bir şirketin tüm mrklrın ünlü seçimi, kullnımı ve ünlülerle yptıklrı bu işbirliklerinin yönetimi konusund dnışmnlık hizmeti vermekteyiz.

Aynı zmnd menjerlik kısmınd d oyuncu kdromuzu genişletmekteyiz. En etkili iletişim size göre nsıl olmlıdır? Her zmn söylediğimiz gibi iletişim çğındyız. İletişim rçlrını yni TV, film, bsın ve sosyl medyyı kullnmyn mrklr ve ünlü isimler çğın gerisinde klır. Etkili iletişim; tüm bu rçlrı sektörün ihtiyçlrı ve değişen trendler doğrultusund tüketiciye en koly ve en nlşılır şekilde iletmektir. Bundn sonrki hedefleriniz nelerdir? Hedeflerimiz rsınd oyunculrımızın Avrup ve Amerikn Sinem TV projelerinde yer lmsını ve Türk dizi ve filmlerinde dünyc ünlü isimlerin yer lmsını sğlmk diyebiliriz. Her iki konu ile de ilgili olrk yurt dışındki iş ortklrımızl çlışmlrımızı yürütmekteyiz. Bugüne kdr yptığınız işlerden unutmdığınız bir etkinlik vr mıdır? Unutmdığım çok etkinlik vr m en renkli ve frklı olnı, düny yıldızlrının bir rd olduğu müthiş bir projeydi. yılınd, Amerik’dki iş ortğımız Pltinum Rye ile birlikte; Richrd Gere, Monic Belluci, Shron Stone, Tom Jones, Sel, Mrih Crey ve Pris Hilton gibi isimleri bir otelin çılışı için Türkiye’ye getirmiştik. Çok özel bir orgnizsyondu. Açılış Doğru iletişim sektörünün temel tşını oluşturn en büyük ihtiyçtır. gecesinden sonr sbh erkenden Pris Hilton’u, Acun Ilıc’nın sunduğu ‘Vr Mısın Yok Musun?’ dlı yrışm progrmın ktılmsı için otel çılışının ypıldığı gün Antly’dn İstnbul’ götürmüştük.

Çok yoğun tempolu m çok keyifli bir proje olmuştu. Ajns-oyuncu-müşteri ilişkilerinde nelere dikkt edersiniz? Bizim müşterilerimiz, sektörün önde gelen mrklrı ve ünlü isimleridir. Dünyd hızl değişen trendler doğrultusund, müşterilerimizin ihtiyçlrının frkınd olmmız en büyük önceliğimizdir. Bu durumd bizim dikkt edeceğimiz en büyük nokt; doğru şekilde bilgilendirme, yönlendirme ve bunun sonucund kznıln bşrıdır. Kdınlrın bu sektördeki bşrısının sebebi nedir sizce? İletişim sektöründe kdınlrın dh bşrılı olduğun bende innıyorum. Bunun nedenleri olrk d; kdınlrın yenilikleri tkip etme ve bunlrı uygulm konusund cesur dımlr ttığını ve sl pes etmeyip yol devm ederek, bşrıyı elde ettiklerini söyleyebilirim. Sizin bşrınızın sırrı nedir? Ben her zmn hyl etmeyi seven biri oldum. Bu hyllere innmk ve gerçekleşmesi için çok çlışmk insnı bşrıy götüren bir yoldur.Bir şeye gerçekten innıyorsnız, tüm klbinizle kendinizi on verirsiniz.Ben bu şekilde çlışırım, klımı ve klbimi tmmen inndığım konuy veririm, krşılştığım zorluklr krşısınd sl pes etmeden yoldevm ederim. Diğer bir nokt d çok önemli bir proje üzerinde çlışıyorsm, dikktimi dğıtck tüm etkenlerden uzk dururum. Nişntşı Bşköşe teşekkürlerimizle.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz