ALTIN ÖRGÜ TEDAVİSİ

Yüz ve vücut derimiz yş ileriemesi, yerçekimi ve güneş hsrı ile zmn içinde elstikiyetini yitirerek gergin ypısını kybeder ve srkmy bşlr. Altın örgü, ltın iplik, örümcek ğı, iplikle yüz sm vey germe olrk dlndırıln tüm bu yöntemler meliytsız yüz germe işlemleri olup temel olrk deri ltın yerleştirilen çok ince iplikler syesinde cildin sılmsı ve iplerin uyrdığ kolljen sentezi ile cildin yenilenmesi ve toprlnmsıdır.

İŞLEMDE HANGİ İPLER KULLANILIR?

Burd kullnıln iplikler yıllrdır cerrh uygulmlrd kullnıln eriyebilen ipliklerdir. Bu yüzden güvenilirdirler. Bu işlemde sıklıkl kullnıln iplikler polydioxnone (PDO) gibi işlemden bir süre sonr cilt trfındn emilen ipliklerdir. Altın ipliklerde de iplikler ltınl kplıdır, bu d dokunun dolşımını rtırrk dh fzl cilt yenilenmesi ve klıcılık süresinde uzm sğlr.

İşlemde kullnıln iplikler ince iğnelerde yerleşmektedir. İğne cilt ltın yerleştirildikten sonr iğnenin ger çekilmesi ile iplikler cilt içinde klır. İpliklerin frklı uzunlukt ve ypıd olnlrı mevcuttur. Uygulm bölgesinin ihtiycın göre frklı uzunluk ve ypıd ipler kullnılmktdır.

ETKİ NASIL OLUŞUR?

Cilt ltın yerleştirilen ipler uygulm lnınd kolljen uyrımı yprk ve dolşımı rttırrk ciltte toprlnm ve sıkılştırm yprlr. Aynı zmnd cilt ltınd meknik bir destek de oluştururlr. İplikler ortlm 180 günde erise de bu sürede cilt yenilenmes devm eder.

KİMLERE BU YÖNTEM UYGULANABİLİR?

Hem kdın hem de erkeklere uygulnbilen bir yöntem olup yüz srkmsı, kırışıklıklr, vücut srkmsı şikyeti opersyon ihtiyç göstermeyecek şiddette oln genç ve dh cnlı görünmek isteyen herkese uygulnbilir. Bşlıc yüz ve boyund kullnılmkl birlikte üst kol srmlrı, iç bck, krın ve klç bölgesinde de tercih edilebilir. Burun-ynk çizgisi, ynk srkmsı, çene srkmsı, gıdı, kş düşüklüğü bu yöntemle tedvi edilebilmektedir.

Knmy eğilimli kn hstlığı olnlr y d kn sulndırıcı ilç kullnnlr, ğır knser hstlrın, ğır diybet hstlrın, cildinde infeksiyon olnlr, ktif uçuk vrlığınd, ğır otoimmun hstlığı olnlr uygulnmz.

ALTIN ÖRGü UYGULAMA SüRECİ NASILDIR?

İşlemden yklşık 30 dk önce cilde lokl nestezik krem uygulnır. Bu şekilde işlem dh konforlu şekilde geçer. Kişiye uygulnck iplik syısın bğlı olrk işlem tüm yüzde ortlm 40-50 dk, boyund 25-30 dk sürebilir. Kullnıln iğneler çok ince olduğu için ğrı çok zdır sdece iple sm yönteminde birz dh klın ipler kullnılcğı için uygulm ypılck ln lokl nestezi ypılır.

ALTIN ÖRGü TEDAVİSİNİN ETKİSİ NE KADAR SüRE DEVAM EDER? Uygulmnın sonuçlrı yklşık 2 hft sonr orty çıkmy bşlr. Anck sıl sonuçlr cilt yenilenmesi devm ettiğ için 2-3 y sonr görülmeye bşlnır. Altın örgü tedvisinin etki süresi kişinin yşı, elstikiyet kybı ve srkm şiddeti, uygulm sırsınd kullnıln iplik syıs ile ilişkilidir. Genelde etkisi yklşık 1 yıl devm eder, gerekli olurs ikinci bir uygulm ile etki süresi uztılbilir. ALTIN ÖRGü UYGULAMASININ YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Oluşbilecek yn etkiler geçicidir, işlemden sonr morluk ve ödem gelişebilir, gerginlik vey doluluk hiss duyulbilir. Genellikle birkç gün içinde geriler. Kişi işlemden sonr günlük hytın devm edebilir. İşlem günü sıck bnyo uygulmsı önerilmez. ♦

[gllery ids=""]

Yorum Yaz