Yağmurluk modelleri

Yaz yağmurları altında yürüyüş yapacağımız günlerin yaklaşması ile birlikte yağmurluk modelleride kendisini göstermeye başladı. Sezona uygun olarak yağmurluk modellerinde de bu sene renkler göz alıcı tonlarda. Capcanlı renkler ile yağmur altında yürüyüş yaparken bile göz alıcı görünebilirsiniz.

yağmurluk modellerinde asimetrik kesimler oldukça fazla kullanılmış. Etek boylarında kullanılan asimetrik kesimlerin göz alıcılığı spor bir şıklıktan çok klasik bir görüntü sergilemenizi sağlıyor. Elinize alacağınız fırfırlı şemsiyeler ile bu bayan yağmurluk modelleri ile şık ve zarif olabilirsiniz.

Asimetrik detaylar yalnızca etek uçlarında değil, trençkot gibi tasarlanan yağmurluklarının yakalarında, kollarında ve düğme yerlerinde de kullanılmış. Kimi yağmurluk üzerinde zariflik yaratan bu asimetrik detaylar bazı modellerde ise daha sert ve spor bir görüntü yaratıyor.

Bu sene ilkbahar yağmurluk modellerinde tıpkı sonbahar kış sezonunda olduğu gibi spor modellere de oldukça fazla yer verilmiş. Genelde şişme tarz yağmurluk modelinde görülen spor çizgiler, çift renk kullanımı ile de daha göz alıcı hale getirilmiş. Özellikle erkek yağmurluk modellerinde spor detaylara daha çok rastlanıyor. Ayrıca erkekler için tasarlanan yağmurluklar da mavi rengin çok kullanıldığını görmek mümkün.

Genelde uzun kesimlere sahip bayan yağmurlukları dışında deri ceket havasında görünen kısa yağmurluklar da sezonun modelleri arasında yer alıyor. Bu kısa modelleri gerek şort gerekse pantolonlar ile kullanabilirsiniz, tamamen zevkinize kalmış bir durum.

Her zevke uygun yağmurluk modelleri  sezon modası içerisine dahil edilmiş. Yürüyüşler için spor bir tane alıp, bir de günlük şık kıyafetleriniz için ikinci bir yağmurluk edinmeniz hiçte fazla olmaz.

Kapşonlu modelleri tercih edebilirsiniz fakat bu yeni sezon yağmurluk modası içerisinde fazlaca yer almamışa benziyor. Kapşonu gizlenmiş, gerektiğinde yakadan çıkartabileceğiniz ince modeller ise yine mağazalarda yer alıyor.

Yağmurluk fiyatlarına bakılırsa da, 50tl civarında da bulmanız mümkün. Fakat iyi bir tasarım ve gerçekten yağmuru geçirmemesini arıyorsanız en azıdan 80tl – 100tl ciarı parayı gözden çıkarmanız gerekebilir. Spor markaların yağmurluk fiyatları ise 100tl ve üzerinde. Fakat uzun yıllar kullanabileceğiniz kalite ve çizgilere sahipler.

Yağmurluk modelleri ResimleriYorum Yaz