Kendi Güzellik Uzmanınız Olun

Yeni satın aldığınız ürün harika olabilir ancak onu tam olarak nasıl kullanacağınızı bilmeniz de bir o kadar önemlidir. Bir ürüne doktorluk etmek yani o ürünü gerektiğinde başka ürünlerle karıştırmak, gerektiğinde başka bir amaçla kullanmak veya rengini değiştirmek artık elinizde. Bu bölümdeki ipuçları üründen daha iyi verim almanızı sağlayacak. Üstüne üstlük, kendinizle gurur duyacaksınız.

RUJUNUZUN RENGİNİ AÇIN

Avucunuzu doğal bir paletmiş gibi kullanın ve bir parça ruj ile kapatıcıyı dudak fırçası yardımıyla karıştırın. Dudaklarınıza uygulayın.

KULLANMADIĞINIZ RUJLAR

Etrafta bir sürü ruj var ve hiçbirinin renginden hoşnut değilsiniz. İki tanesini alıp birbirine karıştırsanız yepyeni bir renk elde edeceksiniz. Gözden çıkardığınız ve tonları birbirine yakın olan iki ruju avucunuzda dudak fırçası yardımıyla karıştırın ve dudaklarınıza sürün. Belki değişik tonları karıştırmayı bile deneyebilirsiniz.

ELDE ETTİĞİNİZ RUJ KARIŞIMLARI

Koyu olan rujunuzun rengini açık renk bir kapatıcı ile açarak dudak fırçasıyla uygulayın. Yeni elde ettiğiniz karışımı küçük bir makyaj paletinde güvenle saklayabilirsiniz.

YENİ BİR RENK

İşte size kullanmak istediğiniz ojenin on parmağınıza birden yetmeyeceğini düşündüğünüz anlarda uygulayabileceğiniz pratik bir çözüm. Her zaman dolabınızda beyaz oje bulundurun. Kullanmak istediğiniz ojenin içerisine beyaz ojeden bir miktar koyup güzelce çalkalayın. Elinizdeki ojenin bir ton açığını elde edeceksiniz.

KAPATICINIZIN MÜKEMMEL OLMASI İÇİN

Bir kapatıcıdan en iyi performansı elde etmek için yapılacak en doğru şey, avucunuzun içinde bir parça fondöten ile karıştırmaktır.

BURUN KENARLARINDAKİ FONDÖTEN KALINTILARI
Cildiniz çok kuruysa sürdüğünüz fondöten burun kenarlarında topaklanmalar yapıp, kalıntı bırakabilir. Bunu engellemek için bir miktar nemlendiriciyi fondöteninizle karıştırın ve bu bölgeye parmaklarınızla dikkatlice sürün. (Elinizin altında alfa, beta veya poli hidroksi asitli bir nemlendirici varsa, çok iyi sonuç alırsınız.) Hiç nemlendirici bulamazsınız, bir dudak kremini de aynı işlem için kullanabilirsiniz.

Kafa deriniz hassassa, saçlarınıza sadece gölge yaptırın. Saç boyatmaktan daha yumuşak bir işlemdir çünkü saç diplerine işlemez.

Yorum Yaz