YÜZ KUMBARASINDA BİN 600 YÜZ

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da çok ilginç bir fotoğraf sergisi açıldı sevgili okurlar… Muammer Yanmaz önderliğinde bir araya gelen 40 Haramiler fotoğraf grubu üyesi 40 gönüllü fotoğrafçı, gelecek için tarih yazacak ‘Yüz Kumbarası’ projesine hayat verdi. Farklı görüşlerden, bakışlardan ve yaşam tarzlarından 40 farklı göz, ortak bir görsel anlatım dili kullanarak bin 600 portre ile kumbarayı doldurdu. Ülkemizin yazar, karikatürist, müzisyen ve iş dünyasının başarılı insanları, marka yaratanlar, tiyatrocu, sinemacı, gazeteci, bilim insanları, yönetmen, sporcu, şair ve ressam gibi birçok yüzü, bu büyük albümde yerini aldı.

Ülkemizin toplumsal yaşamını etkileyen, her biri kendi alanına adını yazdırmış bin 600 yüz, proje boyunca tek tek fotoğraftandı. Perde arkasında duranlar, her daim hayatın içinde olanlar, yüzleri çok iyi tanınan veya adları bilinip yüzleri bilinmeyen pek çok isim ‘Yüz Kumbarası’nda bir araya geldi. Bu isimlerden biri de benim! Benim fotoğraflarımı çeken sevgili Umut Altun’a bir kez daha teşekkürler.

40 Haramiler, beni afişe de taşımış. Eh, ne diyeyim şekerim, şimdi Gisele Bündchen düşünsün!

DOST YAŞAM VAKFINA DESTEK

moda-23Bu ilginç sergiyi gezmeniz için önemli bir neden daha var. O da, projeden elde edilecek olan gelir, Down sendromlu çocukların geleceğine ışık tutan Dost Yaşam Vakfına bağışlanacak. Sergi; İstiklal Caddesi üzerinde yer alan Fransız Kültür Merkezi’nde, 19 Mart tarihine kadar görülebilir. Peugeot ile Engelsiz Yaşam’ın desteğiyle izleyiciyle buluşan bu büyük sergide, ‘Yüz Kumbarası’ fotoğrafçılarından biri olan Dovvn sendromlu Deniz Özkan’ın da fotoğraflarını da görebilirsiniz.

Mollaoğlu, Erhan Yüksel, Fatih Küçük, Filiz Dibi, Filiz Tülü, Qaye Yön, Qonea Soysal, Çülendam Yılmaz, Hazal Erkan, Işın Akpınar, İlknur Atalkın, İrem Sokullu, Lale Elmas, Leyla Durdoğan, Lolita Anjel, Maneki Neko, Merve Karahan, Mustafa Önder, Müge Kekeç, Nilay Dikmen, Niyazi Uğur Qenca, Nuray Ertürk, Okşan Fındık, Özlem Çulhagil Kır, Sevil Akışık, Şebnem Eldes, Teoman Cimit, Teri Erbeş, Umut Altun, Vladi Benbanaste.

Yorum Yaz