Modern Gelinlik Modelleri

Gelinlik düğünde gelin kıyafetidir. Gelinlik giyenin kişinin giydiği gelinliğin önemi, rengi ve biçimi giyen kişinin dini ve kültürü hakkında bilgi verir. Gelinlik bir başka inanışıda gelin giyen kişin saflığı temizliğini simgesi olan beyaz renk olmasıdır. Günümüzde en çok tercih edilen gelinlik .eşitleri sırasıyla Prensses tipi gelinlik, modern gelinlik modelleri, Balo tipi gelinlik, Kraliyet tipi gelinlik, Deniz kızı tipi gelinlik, Sütün tipi gelinlik diye daha bir çok model vardır. Her gelinliğin giyen kişiye göre farklı modern gelinlik modelleri mevcuttur.

Örneğin; Prensses tipi gelinliği genelde; Kısa boylu gelinler tercih eder çünkü gelinlik üzerinde bulunan dikey çizgiler giyen kişiyi daha uzun gösterir ve genelde minyon tipli gelinlere daya çok yakışır. Prenses tipi gelinliğin omuz yad asırt dekoltelisinide tercih edebilirsiniz. Yada beliniz dar, kalçalarınız geniş ve gögüsleriniz küçük ise Balo tipi gelinliği tercih edebilirsiniz. Başka bir alternetifte Kraliyet tipi gelinlik bu gelinliği genelde kısa boylu, geniş basenli gelinler tercih ediyor.

Bir başka alternefte Denizkızı tipi gelinlik ki en casaret isteyen modern gelinlik modelleri türünden biridir çünkü bu gelinliği tercih eden kişilerin uzun boylu ve ince bir bele sahip olması gerekiyor.Son olarak Sütün tipi gelinliği tercih eden kişiler ise genelde dantellli ve savarowski taşlarla süslenmiş şaşalı bir görüntü için Sürün tipi modern gelinlik modelleri giymekte fayda var. Gelinlik seçerken bunlara çok dikkat etmekte fayda var. Çünkü O en önemli günde en güzel siz olmalısınız.

Renkli Gelinlik Modelleri

Gelinliğiniz nasıl olsun istersiniz? Beyaz, standart ve sadeliğiyle ön plana çıkmış bir model mi, tasarımı ile göz alıcılığa sahip olan bir gelinlik mi yoksa giydiğinizde tüm bakışları üzerinize çekecek sıra dışı bir tane mi? Hangisini seçecek olursanız olun gelinlik kreasyonlarında aradığınızı kolaylıkla bulacaksınız.

Hem nostaljik gelinlik modellerinin, hem aksesuarlarla dolu göz kamaştıran bir modellerin, hem de sıra dışı tasarımlara sahip çeşitlerin bir arada bulunduğu bir gelinlik modasını yaşıyoruz. Beyaz ve sade gelinlik tasarımları bildiğiniz gibi son birkaç yıldır pek tercih edilmiyordu modacılar tarafından fakat bu yıldan itibaren durum değişmişe benziyor. Geçmişe duyulan özlemden midir bilinmez artık sade gelinlik modelleri de yeniden koleksiyonlardaki yerini almaya başladı. Bunlara ek olarak tabii ki renkli gelinlik tasarımları da yok değil, hatta beyaz ve sade gelinlik modellerine göre sayılarının daha fazla olduğunu söylemek mümkün.

Kısacası gelinlik modelinizi seçerken dikkat edilmesi gereken hususlara ek olarak bir de yeni gelinlik modellerini incelerseniz sizin için çok daha özel ve güzel bir düğün gecesi olacağına emin olabilirsiniz.

Modern Gelinlik Modelleri Resimleri 

Yorum Yaz