Balık Etlilere Yakışan Pantolon Modelleri

Akdeniz ırkının özelliği olan balık et tabir edilen vücut ölçülerine sahip olan Türk bayanları, kıyafet seçimlerinde oldukça zorlanmakta ve giydiklerini kendilerine yakıştıramamaktadırlar. Oysa her ölçüdeki bayan için giysi tercih edebileceğimiz modellerimizin mevcut olduğunu unutmamalıyız. Balık etlilere yakışan pantolon modelleri arasında bol paçalı pantolonların kesinlikle olmaması gereklidir. Bol paçalı pantolonlar onların, hem boylarını daha kısa gösterir ve hem de daha şişman. Balık etlilere yakışan pantolon modelleri, dar paçalı ve uzun pantolonlardır. Renk olarak da balık etli bayanlar, koyu renk pantolonları seçerlerse onlar için daha iyi olacaktır.

Desenli ve çok renkli pantolonlardan balık etli bayanlar kesinlikle uzak durmalıdırlar. Basen ve bilek kısımları dar olan ve düz renkli pantolonlar onlar için ideal olan modellerdendir. Yüksek bel kesimli pantolon giymeleri ve düşük belli pantolonları tercih etmemeleri, boylarının daha uzun görünmesine neden olacaktır.

Balık etlilere yakışan pantolon modelleri arasında, capri denen diz hizasında biten boyları ile giyilen kısa pantolonların olmaması gerekir, zira bu tarz pantolonlar da balık etli bayanlara hiç yakışmaz. Kilolu olmak zaten başlı başına bir sorundur, bunun üzerine bir de giydiği kıyafetleri yakıştıramamak gelince, toplu bayanların işleri, daha da zorlaşmaktadır.

Bahçıvan modeli dediğimiz pantolonlar, balık etli bayanlara yakışacak modeller arasındadır. Boyuna çizgili ve dar pantolonlar da bu tip vücut tarzına sahip olanlar için iyi olacaktır. Tayt denilen ve vücudu sıkıca saran pantolonlar, ancak çok düzgün hatlara sahip balık etli bayanlarda daha iyi durmaktadır. Balık etlilere pantolon modelleri seçenekleri aslında oldukça fazladır, düz ve dar kesimli bütün pantolonlar bu bayanları hem daha zayıf hem de daha şık göstermeye yetecektir.

Boyuna çizgili ve desenlere sahip pantolonlar, koyu renkli pantolonlar, düz ve sade kesimli pantolonlar, hep balık etlilere yakışan modeller arasında yer almaktadır. Bol paçalı ve bol kesimli, düşük belli pantolonlardan uzak durmaları gereken balık etli bayanlar, yaz günleri için kısa şortları da seçmemelidirler.

Balık Etlilere Yakışan Pantolon Modelleri ResimleriYorum Yaz