Lazer Epilasyon Nedir Ve Nasıl Uygulanır

SONUÇ ODAKLI

Lazer epilasyon, ısıyla tüy kökünün tahrip edilmesini sağlayan bir yöntem. Lazer ışınları, tüy köküne yüksek ısı yayarak yok olmasını sağlıyor. Milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan lazer ışını, tüydeki melanin pigmenti tarafından emiliyor. Çevre dokuya zarar vermeden cildi geçerek seçici olarak tüy köküne yoğunlaşıyor. Burada, ışık derinin üzerine birikmeden tüy köklerine inerek canlı olan tüy köklerini yakıyor. Genellikle lazer epilasyonda tek seans yeterli olmuyor. Bunun nedeni ise tüylerin tek köklü olmaması. Her seansta bir kıl kökünün yaklaşık yüzde 30’u kayboluyor. Kalan kökler ise tekrar çıkıyor fakat işlem düzenli olarak uygulandığında incelmeye devam ediyor. Bu sürecin devamında yaklaşık olarak dört ila sekiz seans arasında tüylerden tamamen kurtulmak mümkün. Klasik lazer uygulamalarında lazerin etkili olabilmesi için tüyün koyu renkte ve cilt renginin açık renkte olması gerekiyor.

Zira koyu renkli tüyler lazeri iyi emiyor. Bu nedenle lazer açık tenli ve koyu renk tüylere sahip kişilerde daha etkili sonuçlar veriyor. Lazer epilasyon uzman kişiler tarafından doğru şekilde uygulandığında vücutta leke ve yanık izine neden olmuyor. 12 yaşını doldurmuş herkese uygulanabiliyor ancak hamilelere yasak. Bunun yanı sıra çok ağır kalp ve şeker hastalığı olanlara, uygulama bölgesinde deri hastalığına sahip olanlara, hormon bozuklukları yaşayanlara, aşırı bronz tenlilere, ilaç tedavisi görenlere de işlem yapılmıyor. İlaç tedavisi olan kişilerin ise bu bilgiyi işlemi uygulayan uzmana mutlaka söylemesi gerekiyor.

ÜTÜLEME LAZER

Son dönemde en sık uygulanan yöntemlerden biri de ütüleme lazer teknolojisi. Eskiden açık renk olduğu için alınamayan kıllar ve koyu ten rengine sahip olan kişiler için de en ideal çözüm. Koyu tenlilerde çıkan açık renkli tüyleri bile algılayan bu yöntem sayesinde, en sonunda hayal ettiğiniz cilde kavuşabilmeniz mümkün. Lazer epilasyonun, insan sağlığına hiçbir şekilde zarar vermediği kanıtlandı. Gelişen teknolojinin sağlamış olduğu yeni sistem sayesinde tatil sonrası bronzlaşmış tene de uygulanabiliyor. Normal lazer teknolojisi ile karşılaştırıldığında daha az canınızı yakan bu yöntemi dört mevsim uygulayabiliyorsunuz. Levent’teki CorpusSpa’da uygulanan ütüleme epilasyon, alışıldığı üzere sabit atışlar yerine, başlığın deri üzerinde ütü yapar gibi gezdirilmesiyle yapılıyor. Bu yöntem, uygulama yapılan bölgeye masaj yaparak acıyı en aza indiriyor. Dört mevsim uygulanabilen ve kalıcı çözüm getiren ütüleme epilasyonun bir diğer önemli özelliği ise her cilt tipine uygulanabilir olması. Esmer, kumral ve açık ten ya da bronzlaşmış ten ayırt etmeksizin hem kadın hem de erkeklerin faydalanabileceği bu teknoloji sayesinde cihaz çok ince ve açık renkli tüyler de dâhil olmak üzere her kıl tipini görebiliyor. Lazer epilasyon, tüylerin azalmasında uzun süren bir etkiye sahip olduğu için oldukça iyi bir yöntem. Günümüzde diğer yöntemler tercih edilmemekle birlikte, artık oldukça demode kalıyor. Lazer epilasyonda en geç sonuç alınan bölge, yüz bölgesi. Ütüleme lazer, en ince ayva tüyler üzerinde bile etkili olduğu için sonuçları normalden daha kısa sürede görmek mümkün.
Lazer Epilasyon Fiyatları Alexandrite – Ütüleme Epilasyon Ankara 3KModa

Lazer Epilasyon Nedir Ve Nasıl Uygulanır Resimleri
Lazer Epilasyon Nedir Ve Nasıl Uygulanır

Lazer Epilasyon Alexandrite Fiyatları Diyot Ütüleme Ankara 3KModa

Lazer Epilasyon Nedir Ve Nasıl Uygulanır

Yorum Yaz