Maksi elbise ve etek kombinleri

 Maksi elbise ve etek kombinleri; rahatlığına düşkün her kadın için vazgeçilmez olmayı her sezon başarmıştır. Maksi elbise ve etekler; her rengi rahatlıkla taşıyabilen bayanlar için oldukça uygundur. Çünkü bu tarz elbise etekler de tek renk kullanmak şıklık adına biraz sade ve basit bir görüntü ortaya koyuyor. Fakat karıştırılmış renkler ve desenler için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Mavi ile birleştirilmiş yeşiller, siyah ile tamamlanmış bordoların yanında; desenler aracılığı ile de farklı renkler hep bir araya getirilmeye çalışılmış. Etek ve maksi elbise kombinlerini yaparken dikkat etmemiz gereken ilk husus hangi renklerin bize en çok yakıştığıdır. Siyahı taşıyabilen her kadın maksi elbise de maviyi de tercih edebilir ve her tonundan faydalanabilir.

Maksi elbise modelleri ve etekler; kısa boylu hanımlar için de çeşitli hileler içeriyor. Uzun elbise ve etek seçimleri ile bacak boyumuzu uzun gösterebilir, kilomuzu desenlerin arasında kaybedebiliriz. Etekler ve maksi elbiseler; yaz aylarında converse ile tamamlanınca ortaya çıkan şık ve spor görüntü, adeta rahatlığın ve şıklığın simgesi halini alıyor. Bir maksi elbise ile kot ceket giymek de kusursuz tamamlayıcı örneklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Elbisenin rengi her ne olursa olsun kot ceket ona müthiş bir uyum sağlayacaktır.

Eteklerde yapılabilecek kombinler ise çift parçalı olduğu için daha zordur. Eteğin duruşu; darlığı, genişliği üst kombin için oldukça önemli ayrıntılardır. Ama kısa yolu şudur ki; dar bir alt kombin ile tamamlanacak üst kombinin bol; bol bir alt kombin ile tamamlanacak üst kombinin dar olmasında fayda vardır. Mesela kırmızı bir kalem etekler tercih edilebilecek üst kombin siyah dar kesim bir gömlek olabilir fakat siyah dar kesim bir body olamaz. Bu hem iki dar kombini birleştirdiğimiz için görüntüyü boğar. Hem de rahat etmemizi engeller. Eteklerin altına tercih edilebilecek ayakkabılar ise; başka ince topuklular olmak üzere; apartman topuklu da olabilir Rahatlığı seçen hanımlar ise; babet tarzı ayakkabılar seçebilirler ama orta topuk kullanmak hata olacaktır. Elbise maksi modeller ve etekler düzgün kombin ile şıklığın en doğru seçimi olacaktır.

Maksi elbise ve etek kombinleri ResimleriYorum Yaz