Hızlı kilo vermenin yolları

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte herkeste bir kilo verme telaşı başlamış bulunuyor. Kilo vermenin yanında bir de hızlı kilo vermek istiyorlar. Bu pek tabii mümkün. Ama nasıl yapılacağını bilenler için. Herkes kafasına göre bir yöntem belirlerse ters tepebilir ya da istenilen sonuçlara ulaşılmayabilir. İstenilen sonuca ulaşmak için beslenme şeklinizde değişiklikler yapmanız yeterli olacaktır. Zayıflamanız için hiçbir şey yemenize izin vermeyen diyetleri uygulamak yerine yiyeceklerinizi azaltma yoluna gidin.  Alkol, asitli içecekler yerine su ve sodayı tercih edin.

Vücudunuzdaki yağların azaldığını göreceksiniz. Hızlı ve hareketli olmaya özen gösterin. Açık havada yarım saat yürümek zayıflamanıza büyük bir katkı sağlayacaktır. Spor salonunuzda yaptığınız spora nazaran açık havada yapacağınız spor size daha iyi gelecek ve sizi daha mutlu hissettirecektir. Aç kalmamaya özen gösterin. Çok lifli ürünlerle beslenin.

Bu ürünler sizi tok tutmaya yardımcı olacaktır. Kahvaltıyı asla ertelemeyin. Ne kadar erken kahvaltı yaparsanız sizin için o kadar iyi olacaktır. Yağsız yoğurdun içine muz dilimleyin ya da pişmiş yulafın içine kuru üzüm koyup yemeyi deneyin. Sizi tok tutacak ve açlığınızı erteleyecektir. Dışarıdan yemek yemeyi kilo verene kadar erteleyin. Dışarıda yemek yemek zorunda kalırsanız az kalorili bir yiyecek yanında diyet kolayı tercih edebilirsiniz. Spor yapmayı unutmayın.

Diyetle sporu aynı anda yaparsanız zayıflamanız daha hızlı gerçekleşecek ve zayıfladıktan sonra kilonuzu korumanıza yardımcı olacaktır. Asansörü hayatınızdan çıkarın. Merdivenler varken neden asansör kullanasınız ki? Merdivenler sizin egzersiz yerlerinizden biri olarak düşünün. Bu bir fırsat. Yemekleri hızlı yemeyin. Hızlı yiyenler çoğu zaman kilolu kişilerdir. Arkadaşlarınızla veya ailenizle yemek yerken yemeği bitiren son kişi siz olun.

İçine sığamadığınız pantolonları deneyin. Her geçen gün içine sığdığınızı göreceksiniz. Bu sizi motive edecektir. Hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayın kendi başınıza diyet ve spor yapamayacağınızı düşünüyorsanız en yakın arkadaşınızdan bu konuda yardım alabilirsiniz. Böylelikle spor sizin için işkence değil eğlence olacaktır. Su içmeyi ihmal etmeyin. Su zayıflamanızı sağlayacağı gibi yüzünüzü de güzelleştirecektir. Günde en az 2 litre su içmeye özen gösterin.

Yorum Yaz