Zor Kış Havalarından Kurtulmanıza Yardımcı Olacak 15 Makyaj Fikri

zor kis havalarindan kurtulmaniza yardimci olacak 15 makyaj fikri 13

Kış hvsı serttir. Hv soğuk, krlı ve burnunuz krken ve ynklrınız donrken tm olrk dışrı çıkmzsınız. Bunu göz önünde bulundurrk, zorlu hvlrd hytt klmnız yrdımcı olck kış için en iyi 15 mkyj fikrini burd bulbilirsiniz.

Göz frı

Sert kış hvsınd hytt klmk için tbileceğiniz en önemli dımlrdn biri mkyj ypmktır. mkyj, dh prezentbl görünmenize ve dh z yorgun görünmenize yrdımcı olbilir. İşte soğuk hvlrd hytt klmnız yrdımcı olck bzı mkyj fikirleri:

1. Dh dolgun bir görünüm elde etmek için kirpiklerinize ve göz çevrenize göz frı uygulyın.

2. Kış hv koşullrı için tsrlnmış bir fondöten kullnın. Bu, cildinizi nemli tutr ve soğuk hvlrdn korur.

3. Yüzünüzü konturlmk ve teninize sıcklık ktmk için bir bronzlştırıcı kullnın.

4. Kirpiklerinizi uztmk ve klınlştırmk için bir kt mskr ekleyin.

5. Dudklrınızı soğuk hvdn korumk için kış hv koşullrı için tsrlnmış bir dudk blsmı uygulyın.

[gllery ids="109231,109232,109233,109234,109235,109236,109237,109238,109239,109240,109241,109242,109243,109244"]

Eyeliner

Sert kış hvsınd hytt klmk için en önemli mkyj ipuçlrındn biri, gözlerinizin keskin görünmesini sğlmktır. Bunu ypmnın bir yolu d eyeliner kullnmktır.

Eyeliner, dh cesur bir göz görünümü oluşturmnız yrdımcı olbilir ve yrıc gözlerinizi tnımlmnız yrdımcı olbilir. Ayrıc gözlerinizi dh büyük göstermenize yrdımcı olbilir. Likit bir eyeliner kullnıyorsnız, göz çevresine eşit şekilde uyguldığınızdn emin olun. Sdece üst kirpik çizgisine koymyın; lt kirpik çizgisine de birz koyun. Bu, dh düzgün bir görünüm oluşturmy yrdımcı olcktır.

Klem eyeliner kullnıyorsnız, kullnmdn önce keskinleştirdiğinizden emin olun. Klem eyelinerleri keskinleştirmek zordur ve kolyc körelebilir. Klemi, sivri bir ucu ve çılı bir ucu olck şekilde keskinleştirin. Açılı ucu gözünüze doğru tutun ve sivri ucu kirpik çizginiz boyunc hreket ettirin.

Dudklr

Sert kış hvsınd hytt klmk için ypbileceğiniz en önemli şeylerden biri, dudklrınızın korunduğundn emin olmktır. Dudk kremi, dudklrınızı nemli tutmnın ve soğuktn korumnın hrik bir yoludur. Dudklrınızın dh dolgun ve cnlı görünmesi için dudk klemi vey ruj d uygulybilirsiniz.

Kış ylrınd dudklrınızı korumnın bir bşk hrik yolu d SPF’li dudk blsmı kullnmktır. Bu onlrı güneşin zrrlı ışınlrındn korumy yrdımcı olcktır. Yüzünüze ve boynunuz d güneş koruyucu uygulybilirsiniz, bu onlrı güneşin zrrlı UV ışınlrındn korumy yrdımcı olcktır. Özellikle krd vey yğmurd dışrı çıkıyorsnız, güneş kremini birkç stte bir yeniden uygulmnız gerektiğini unutmyın.

Temel

Sert kış hvlrınd hytt klmk için en önemli mkyj ipuçlrındn biri fondöten kullnmktır. Fondöten cilt kusurlrını kptmy ve dh eşit bir cilt görünümüne kvuşmnız yrdımcı olur. Ek olrk, fondöten cildinizi soğuktn ve rüzgrdn korumy yrdımcı olbilir.

Kış için bir diğer mkyj ipucu d su geçirmez mskr kullnmktır. Suy dynıklı mskr, soğuk hvlrd gözlerinizin kurumsını ve kşınmsını önler. Ayrıc mskrnızın çok sinir bozucu olbilen krd kmsını önlemeye yrdımcı olcktır.

Cildinizin sğlıklı ve prlk görünmesini sğlmk için yüksek kliteli bir nemlendirici kullnmk çok önemlidir. Nemlendiriciler cildi nemlendirmek ve sğlıklı ve prlk görünmesini sğlmk için çlışır. Cildinizi leke ve kırışıklıklrdn uzk tutmk için de gereklidirler.

Son olrk, kış hvlrınd düzenli olrk dudk kremi uyguldığınızdn emin olun. Dudk kremi, dudklrınızı soğuk ve kuru hvdn korumy yrdımcı olur. Ayrıc soğuk hvlrd çtlm ve çtlmy krşı uzun süreli korum sğlycktır.

Konturlm

Kış hvsın hzırlnmnın en iyi yollrındn biri yüzünüzü kontürlemektir. Bu, dh gurur verici bir görünüm yrtmnız ve dh ince görünmenize yrdımcı olcktır. Vurgulyıcı ve llık dhil olmk üzere çeşitli şekillendirme teknikleri kullnbilirsiniz. Yüzünüze sıcklık ktmk için bronzlştırıcı vey llık d kullnbilirsiniz.

Kış hvsın hzırlnmnın bir bşk hrik yolu d klın giysiler giymektir. Hcimli vey ğır bir şey giymek zorund değilsiniz, sdece giysilerinizin sizi sıck tutck kdr klın olduğundn emin olun. Ylıtımı iyi oln bir mntoy d ytırım ypbilirsiniz.

Son olrk, elinizde bol miktrd güneş kremi bulunduğundn emin olun. Kış hvsı innılmz derecede sert olbilir ve cildinizi güneşin zrrlı ışınlrındn korumk için güneş kremi şrttır.

Kızrm

Mkyj söz konusu olduğund, llık önemli bir bileşendir. Sdece yüzünüze renk ktmkl klmz, ynı zmnd dh uynık ve tzelenmiş görünmenize de yrdımcı olbilir. Sert kış hvsınd hytt klmnız yrdımcı olck birkç llık ipucu:

1. Hfif bir llık tonuyl bşlyın ve dh drmtik bir etki istiyorsnız ordn devm edin.

2. Allık, eşit şekilde dğıtmk için prmk uçlrınızı kullnrk, ynklrın etrfın diresel hreketlerle uygulnmlıdır.

Yorum Yaz