Kendi rujunu kendin yap ” Çılgın renkler “

Değişik ruj renklerinden mi hoşlanıyorsunuz?

Profesyonel bir makyaj sanatçısının ruj paletinin daha ekonomik bir versiyonu… Neden olmasın? Tepelerinden kesilmiş, iyice karıştırılmış ve bir kalıba dökülmüş rujlarla dolu bir komprimeye ne dersiniz? Böyle bir palet hazırlamakla yaratıcılığınızı ortaya koyabilirsiniz. Üstelik bu yöntem kırılmış ve tekrar tüpünün içine giremeyecek durumda olan rujlarınızdan faydalanmanız için de çok iyi bir yoldur.

Profesyonel makyaj mağazaları ruj paletleri hazırlamak için en iyi yerlerdir. Ancak bundan daha basit ve daha az pahalı çözüm de var. Sanat malzemeleri satan bir dükkâna gidin, çocuklar için hazırlanmış bir suluboya kutusu alın. Boyaların bulunduğu yuvaları çıkartın ve herhangi bir boya kalıntısı kalmaması için paleti iyice yıkayın.

Sonra keskin bir bıçakla rujlarınızın kalıntılarını kazıyın, ezerek kalıplara yerleştirin. Renklerin oturmasına yardımcı olmak için sıcak bir mutfakta bekletin. Mikrodalgaya koymayın, bazı rujlar metalik pigmentler içerdiklerinden paletinizin kabarmasına neden olabilir. Ardından bir bıçakla paletin üzerini sıyırarak düzeltin. Sertleşmesi için buzdolabına yerleştirin.

Bir parlatıcı eklemeye de değer, pırıltılı bir dore ya da gümüş, kremsi renklerin inci gibi parlamasına, klasik bir mavi kırmızının farklı pembe tonları yaratmasına ve en sevdiğiniz doğal gündüz renklerinden birine dönüşmesine neden olabilir.

Profesyonel kitler

Bu yöntem, makyaj malzemelerinizin tümünü bir arada muhafaza etmeniz için harikadır ancak elde taşımak için çok ağır olabilir. Ürünlerinizi düzenleyip yerleştirmek için daha küçük olanlarını tercih edin. Kozmetik ürünleri için düzgün şekilde yerleştirilmiş bir çekmeceden daha iyi ne olabilir? Böyle bir gereç kozmetik çantanızın dibinde bir şeyler arayıp durmanızı da engelleyecektir.

Kozmetik çantaları
İçlerinde aradığınızı saniyeler içinde bulabileceğiniz ve kaybolan eşyalarınızı arayıp durmaya son verecek farklı boylarda şeffaf kozmetik torbalarını tercih edebilirsiniz.

Palet için ipuçları
Çeşitli renklerdeki rujları karıştırın. Uygulamadan önce elinizin arkasında veya paletin kapağında rujları karıştırın. Tek bir ruj renginden çok daha iyi sonuçlar verecektir. Elbette ana rengin üzerine bir dudak parlatıcısı veya yaldız sürmüyorsanız…

Kahverengi veya bordo ruj her gölgeyi renklendirecek ve dönüştürecektir, en cafcaflı olanları bile. Sadece bu bile, bu “delidolu” hatalardan birinin tuzağına düşmemek için iyi bir neden!

indir (1)

Yorum Yaz