Menekşe moru göz makyajı

Makyajı doğru yapılmış bir kadın oldukça güzeldir ve kendisini de güzel hissedince bir özgüvene sahip olur.  Biz kadınları mükemmel yapacak iken yanlış uygulanan bir makyaj ile bütün bir günümüzü kendimizi berbat hissederek geçirebiliriz. Güzellik sırlarının püf noktaları biz kadınlar için oldukça önemli. Peki, günlük hayatta bizi doğal gösterecek ve güzelleştirecek makyaj hangi göz makyajı ve doğrumakyajı yapmamıza yardımcı olur iyi göz makyajı nasıl yapılır? Yapıldığı anlaşılmayan çok hafif rötuşlar ile bizi doğal güzel hale getiren makyajlar, yüzümüzü yapay bir hale getirmez ve yüzümüzdeki boyaların göze atmasını önler. Bu noktada renk seçimi devreye girer ve menekşe de güzel bir renktir. Özellikle göz makyajı yapacak olanlar için menekşe moru son zamanlarda çok trend.

Menekşe moru göz makyajı sizi olduğunuzdan daha farklı bir havaya sokacaktır. Eğer yüz hatlarının yuvarlak ise, allığınızı dağıtma işlemini çok fazla uygulamayın ve mümkün olduğunca bölgesel uygulayın. Cildinizin temiz gözeneklerinizin tıkalı olmadığından emin olduktan sonra menekşe tonu mor bir makyaja hazırsınız demektir.  Rimel malzemesinin bu menekşe moru tonu son zamanlarda moda oldu ve bulunan satın alabileceğiniz yerler var.

Yine aynı şekilde makyaj firmalarından getirtmek de bir alternatiftir. Rimeli elinize aldıktan sonra sıra geldi uygulamasına. Rimelinizi sürerken mümkün olduğunca az boya alın ve kirpiklerdeki boya toplarının önüne geçin. Buna dikkat ederseniz doğru ve düzgün bir biçimde sürmüş olursunuz.

Göze dair hazırlıklarınızı tamamlayın ve makyaja başlayın. Eğer cilt olarak kuru ise gözaltlarınız da önce bir göz kremi ile yumuşatırsanız daha az acır. Aksi takdirde sürdüğünüz renk tonu ne olur ise olsun sizi rahatsız eder.

Göz kalemi ve eye liner gibi malzemelerin de menekşe moru tonu vardır ve bulmak mutlaka istiyorum almalıyım diyenler için bulacakları yerler ve ya sipariş edecekleri durumlar vardır mutlaka. Ancak ruj konusunda sıkıntı yaşarlar. Menekşe moru ruj her ürün markasının koleksiyonunda yok. Renk olarak özel bir renk olduğu için sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Yorum Yaz