Maskara kullanmanın püf noktaları

Maskara kadınların makyaj malzemeleri içerisinde en çok kullandıkları üründür ve bu durumun çok iyi de farkında olan kadınlar biliyor ki bu kadar çok kullanılan bir malzeme birçok firma tarafından üzerine düşülen bir ürün olur. Durum gerçekten de aynı onların düşündükleri gibidir. Yüzün daha canlı görünmesini sağlayan makyaj püf noktaları ile desteklendiği zaman çok güzel bir şey ortaya çıkarabiliyor. Maskara kullanırken diğer göze dair kullanılan makyaj malzemelerinin de kullanım şekline uygun kullanılması önemlidir. Birbiri ile uyumlu ürünler kullanmanın gerekliliği vardır çünkü aksi takdirde her farklı malzemeyi bir arada kullanmak cilde zarar verebiliyor. Maskara kullanmanın püf noktaları bu yüzden de bilmeniz gereken bir şeydir.

Gözlerinizi daha çekici hale getirmek etkili ve alımlı bakışlara kavuşmak için maskara kullanmanın iyi bir alternatif olabileceğini unutmayın. Öncelikle şöyle bir şey yapabilirsiniz fondötenle genel makyaj zeminini hazırladıktan sonra gözlerinizi belirgin hale getirmek için kaşlarınızın altına yoğun olmamak şartı ile ince bir tabaka haline beyaz far sürerek işe başlayın. Kirpiğin kıvama gelip sürdüğünüz maskarayı güzel göstermesi için bu şarttır.

Kirpiklere doğru uygulamak istediğiniz tondaki farı ve ya herhangi bir başka ürünü koyudan açığa doğru olacak şekilde sürün. Eğer başka bir şey da kullanacaksanız maskara ile beraber sürme ve eye liner gibi sürerken de dikkat edin. Mesela kirpiklerin tam bitim noktasından itibaren eye liner uygulamasını yapın. Bu tarz püf noktalar önemlidir.

Maskarayı sürme yönünüz önemlidir. Aşağı bakarak maskara uygulamanız kirpiklerinizi daha kıvrık ve uzun gösterecektir unutmayın. Kirpik dolgunlaştırıcı maskara gibi bu malzemeleri alırken renk tonlarının da olduğunu unutmayınız. En yoğun ve en siyah olan maskara kirpiklerinizi daha koyu göstereceği için gözünüzde bunu kullanmak sizi olduğunuz daha farklı ve daha değişik bir havaya sokacaktır.

Göz makyajınızı asla umursamadan geçmeyin. Doğru teknik ve malzemeler ile mükemmel olmak çok kolay. İyi bir göz makyajı için kullanacağınız maskara malzemenizi elinize aldığınızda doğru kullanıma özen gösterin.

 

 

Yorum Yaz