Yüz şeklinize uygun makyaj teknikleri‏

Makyaj

Yüz şeklinize göre uygulycğınız, doğru teknikler kullnrk ypcğınız mkyj ile güzelleşmeniz ve yüzdeki kusurlrı kptmnız mümkün. İyi ve doğru mkyjın sırrı için öncelikle yüz şeklinizi tnımnız önemli. Bu yzımızd yüz şeklinize uygun mkyj önerilerini sizler için bir ry getirdik. İyi bir mkyjın sırrı yüz şeklinizi tnımnız ile mümkün desem ne dersiniz? Ovl, yuvrlk, köşeli, üçgen, kre y d uzun! Yüz şeklinize göre uygulycğınız doğru mkyj ile kusurlrınızı kptıp güzel ynlrınızı orty çıkrbilirsiniz. Dh nlmlı ifdelere ship olmk için yüz şeklinize uygun mkyj tekniklerini uygulmy dikkt edin. Sizin için bir ry getirdiğimiz mkyj önerileri bu konud size yrdımcı olcktır.

OVAL YÜZ:

Ovl yüz idel yüz şeklidir ve diğer yüz şekillerine göre dh vntjlıdır. Ynklr, lın ve çene birbiri ile dengelidir. Elmcık kemikleri bskın olduğu için, elmcık kemiğinden kulğ doğru yty şekilde sürülen bir llıkl yüzünüze derin bir ifde verebilirsiniz.  Ovl yüzlerde gölgelendirme işlemine dh z gereksinim duyulur. Alın bölgesini gölgelendirerek, yüzünüzdeki ovl görünümü zltbilirsiniz. Göz mkyjı ve ruj seçimi yprken dengeyi bozmmk gerekir, koyu tonlrd ypıln bir göz mkyjınd rujunuzu d koyu tond seçmelisiniz. Göz mkyjınd dh çık pstel tonlrd bir renk tercih ettiyseniz, dudklrınızd sdece bir prltıcı kullnbilirsiniz.

YUVARLAK YÜZ:

Yuvrlk yüzlerde bskın özellikler yoktur m ynklr dh geniştir. Çene ve lın bölgesini belirgin hle getirerek, yüzünüzün iki trfın cildinize uygun dh koyu tond bir fondöten ile gölgelendirme ypbilirsiniz. Allığı elmcık kemiğinden gözün dışın doğru sürüp, dikkti yüzün ortsın çekmek için cnlı rujlr ve çekik göz mkyjı uygulmlısınız. Gözlere ve dudklr ypıln vurgu yüzün dh ovl görünmesini sğlr. Göz ltlrı, burun ucu ve ğız kenrlrın d ydınltıcı kullnrk htlrı belirginleştirebilirsiniz. Gözler ve dudklr için seçeceğiniz tonlrd mutlk uyum olmlı ve benzer tonlrd renk kullnılmlıdır. Prlklık veren ürünlerden kçınmk gerekir, gözlerde füme, khve, koyu mor frlr tercih edilebilir.

KARE YÜZ:

Kre yüzler, yüze sertlik ktn ifdelere shiptir. Elmcık kemikleri geniş, çene ve lın kre şeklindedir. Bu sert htlrd yüze dh yumuşk bir ifde vermek için bu sert çılrı zltmk, yüzün ort bölümünde cnlı renkler kullnrk, dikkti ort bölüme çekmeniz gerekir. Ten renginize uygun 1 ton koyu fondöten ile lındn şkklr doğru kvisli bir gölge yprk, yüzün üst bölgesine ovl bir görüntü ktbilirsiniz. Kulğın üst kısmındn çeneye doğru inen bir gölgeleme de sert htlrın yumuşmsını sğlycktır. Çeneye, gözün dış kısmın ve ynk kemiği üzerine ydınltıcı uygulyrk ve dudklrı cnlı renklerde boyyrk mkyjınızı tmmlybilirsiniz.

UZUN YÜZ:

Uzun yüzlerde lın genişliğine göre yüz uzunluğu çok olduğu için, uygulycğınız mkyjl yüzünüzün dh ovl ve kıs görünmesini sğlmlısınız. Ten renginize uygun dh koyu tond fondöten ve bir iki ton koyu pudr yrdımı ile çene bölgesine yty bir şekilde gölgelendirme yprk, elmcık kemiklerinize pudr kullnrk yüzünüzün dh kıs görünmesini sğlyıp küçültücü etki ypbilirsiniz. Özellikle lın ve çene bölgesine yty bir şekilde 1 ton koyu fondöten kullnılrk gölgelendirme ypılır. Belirgin bir göz mkyjı ile ovl bir yüze kvuşup, çık renk ruj tonlrı tercih etmelisiniz.

ÜÇGEN YÜZ:

Üçgen şeklinde yüz htlrın shipseniz, lın bölgenizde gölgelendirme yprk elmcık kemiklerinizi ve çenenizi ön pln çıkrmlısınız. Fondöteni yüzünüzün tüm bölgesine eşit şekilde dğıtmy özen gösterip, lın bölgeniz geniş çene bölgeniz dr ise fondötenle lın bölgenizi gölgelendirerek dr görünmesini sğlybilirsiniz. Çene bölgeniz geniş lın bölgeniz dr ise çene bölgesine koyu renk gölgelendirme ypılrk drltılır lın bölgesi ise ışık verip ydınltılrk genişletilir. Allık uygulrken fırçyı V şeklinde elmcık kemiklerinden şkklr doğru sürmelisiniz. Şkklrd bronz tonlrd, elmcık kemiklerinde şeftli vey toprk tonlrınd bir llık tercih edebilirsiniz. Göz mkyjınd dh çık tonlr kullnrk, yüzünüzün ort kısmın dikkt çekmelisiniz.

Kynk : http://www.ekdinc.com/

 

Yorum Yaz