Günde yarım kilo diyeti

Günde Yarım Kilo Diyeti

Çabuk kilo vermenin yollarından biri de kalori takibidir. Ve günlük olarak kilo vermeyi kolaylaştırarak hedeflediğiniz kiloya ulaşmanızı sağlar.

İşte size günde yarım kilo verdirecek bir diyet listesi:

Sabah: 1 adet haşlanmış yumurta, 1 bardak yeşil çay, 1 tatlı kaşığı dolusu kuru üzüm

Öğle: Haşlanmış tavuk yanında tuzsuz bir bardak ayran

Ara öğünlerde yoğurt ya da kuru kayısı tercih etmelisiniz. Sabah uyandığınızdan kahvaltıya kadar olan süre zarfında 1 bardak ılık su içmeniz çok önemli. Bu içeceğiniz 1 bardak ılık su sizin metabolizmanızı hızlandıracak ve kilo vermenize yardımcı olacaktır. Kilo vermeniz için yağ yakımınızı hızlandırması da cabası.

Ve en önemli noktalardan biri de her öğün sonrası mutlaka yeşil çay tükenmelisiniz. Yeşil çay yoksa herhangi bir bitki çayı da olur fakat uzmanlar yeşil çayın faydaları konusunda hem fikir olmuş durumdalar. Kilo vermenizi oldukça hızlandırdığına kanaat getirdiler. Siz de bu yeşil mucizeden yararlanmayı sakın ama sakın ihmal etmeyin.

Akşam yemeğine kadar aralarda yiyeceğiniz yoğurt, galeta ya da kuru yiyecekler sizin açlığınızı bastırarak fazla yemenizi engeller. Böylece hedeflediğiniz günde yarım kilo vermeye ulaşmanızı mümkün kılarlar. Bu da önemli bir nokta haline gelmiş oluyor ki ara öğünlerinizi de aksatmayın. Yoksa mideniz çok daha boş olur ve ana öğünlerde daha fazla yememek için kendinizle savaşırsınız. Ki çoğu durumda da yenik düşer diyeti bozarsınız.

Akşam yemeğinde sebze yemeği ya da çorbası tercih etmeniz çok yararlı olur. Gündüz yenilenler eritilse de akşamkiler pek öyle olmuyor maalesef. Bunun için akşam yemeğini erken ve hafif yemek çok iyi bir seçim olur. Yenilen akşam yemeğinden sonra içilecek bir bardak yeşil çay da sindirmenize ve yediklerinizi yakmanıza çok yardımcı olacaktır.

Bu yazılanlara uyup yanında bir de yürüyüşünüzü yaparsanız kesin bir sonuç elde edersiniz. Spor salonuna ya da herhangi bir branş dalında uzmanlaşmanıza gerek yok. Evde yapacağınız ufak tefek egzersizlerle de formda kalabilir kalori yakabilirsiniz. Tek yapmanız gereken hedefinizi kafanıza koyarak harekete geçmek.

Yorum Yaz