Zeynep MayrukKreasyonu Defilesi

Zeynep Mayruk,yılı itibari ile kendi adını markalaştırarak, yarattığı HauteCouture tasarımlarını ve hazır giyim kıyafetlerini moda severlerin beğenisine sunmaktadır. İlk koleksiyonunu Alaçatı’da düzenlenen Millfest festivalinde sergileyen Zeynep Mayruk, başarılı bir defile sonucunda kendini tanıtmayı başarmıştır. İlk stüdyo defilesini deyılında Mercedes-Benz FashionWeek İstanbul’da gerçekleştiren Mayruk, modern şehrin kadınını ortaya çıkarmayı hedeflediğini belirtmiştir.

Zeynep Mayruk Defilesi, dönem çizgilerinden ve Malekule kabilesinin minimal çizgilerinden esinlenerek ortaya çıkarılmıştır. Koleksiyonlarda ön planda tutulan naif çizgiler, yeni sezon tasarımlarda da göze çarpmaktadır. Transparanın kullanıldığı yaz modası kreasyonlarında, renkli bol pantolonlar, kısa bluzlar, renkli şortlar, spor ceketler öne çıkan tasarımlardandır. Zeynep MayrukSonbahar-Kış koleksiyonunu oluşturan kıyafetler içerisinde; sportif bir görünüm sergilenmektedir.

Hayvan desenlerini ağırlıklı olarak kullanıldığı kış kreasyonlarında, kalın kumaşlardan ve örgü modellerden yaratılan kısa kazaklar hem rahat hem de şık bir görüntü sunmaktadır. Krem ve sütlü kahve tonlarının hakim olduğu kış kreasyonu da oldukça iç açıcı bir görüntü sergilenmektedir. Leopar desenlerinin sıklıkla kullanıldığı farklı kreasyonların aksine, Zeynep Mayruk inek beneklerinden esinlenerek kreasyonuna farklılık katmayı seçmiştir.

Kış koleksiyonun da kullandığı kürkler ve kürklü tasarımlarda da farklı desenler kullanılmıştır. Özellikle kürk kumaşlardan yaratılan ceket ve bluzlar oldukça dikkat çekici bir görüntü sergilemektedir. Trikonun canlandığı kış kreasyonlarıiçerisinde Mayruk tasarımları dikkat çekici bir özelliğe sahiptir. Transparan modellerde kullanılan dantel ve tüller, kış ayını canlandırmaktadır.

Kış serisinde kullanılan kısa etek, ceket takım kombinleri de, özellikle çalışan bayanların rahatlıkla kullanabileceği modeller arasında yer almaktadır. İddialı bir koleksiyonla moda severlerin karşısına çıkan Zeynep Mayruk, kış koleksiyonun içerisinden kullandığı kelebek deseni ile yeni bir tasarım oluşturmaktadır. Genellikle ilkbahar-yaz koleksiyonlarında kullanılan kelebek motifi, kış kreasyonu içerisinde adeta baharı çağrıştırmaktadır.

Renklerde de açık tonları tercih eden Mayruk,  koleksiyonunda pastel tonlara ağırlık vermiştir. Samimi ve sıcak bir kış mevsimini yansıtmak isteyen Zeynep Mayruk, koleksiyonunda kullandığı kürk ve süetlerle bunu dışarıda yansıtmayı başarmıştır. Zeynep Mayruk moda dünyasında yeni olmasına rağmen hızlı ve etkili girişi ile kalıcı olduğunu göstermiştir.

Zeynep MayrukKreasyonu Defilesi ResimleriYorum Yaz