Yaz Makyaj Trendleri 2021

yaz makyaj trendleri 2021 10

İlkbhrı heyecnl beklerken, mkyj trendleri de bu coşkumuz eşlik ediyor. Aklınız gelebilecek her renk mkyj pletinizde yerini lmy hzır.

Romntik ışıltı Aslınd her sezonun en gözde trendi cnlı bir ışıltıy ship bir mkyj değil mi?

Mt bir cilt yerine sğlıklı görünüm veren prlk mkyjlr, bu ilkbhr-yzd mkyjrtistlerinin fvorilerinin bşınd geliyor. Pstel tonlrl hedeflenen ışıltılı sonuçlrın temelinde prltıcı içeriklere ship nemlendiriciler yer lıyor. Hfif bir llığın eşlik ettiği ten mkyjını kimi zmn çık renkli rujlr, kimi zmn d Versce’de olduğu gibi neon pembeler tmmlıyor. 

Bhr esintisi Pembe y d şeftli tonlrınd bir llıkl elmcık kemiklerine renk vermek, yüze hem msum bir görünüm kzndırır hem de tzelenmenin en prtik yoludur. Bu bhrın en romntik seçimlerinden biri oln bu mkyj trendi Simone Roch’d kızrık ynklrd görülürken, Rlph∓Russo’d yz göz kırpn şeftli tonlrındki llık dokunuşlrıyl yerini ldı. 

Kim çizgiler Mdem gözler uzun süre bşrolde klck, sdece dumnlı göz mkyjıyl sezonu devm ettirmek yetmez. Klın siyh str şeklinde çekilen göz klemleri oldukç dikkt çekici. Gimbttist Vlli modellerinde gözler çrpıcı bir biçimde siyh göz klemiyle çerçevelenmiş iken, Vlentino podyumlrınd klın çekilmiş eyeliner ile uzun bir kuyruk efekti krşımız çıkıyor. 

[gllery ids="106408,106409,106410,106411,106412,106413,106414,106415,106416,106417,106418,106419,106420"]

Kırmızı dudklr Bu trend elbette zmnsız. Belki de bu nedenle her sezonun gözdeleri her zmn kendine bir yer ediniyor. Her ne kdr mskelerin ltınd kırmızıyı çok tercih edemesek de, onu özlediğimiz bir gerçek. Sde bir kıyfeti cnlndırn, msum bir görünüme czibe ktn küçük m etkisi büyük bir mkyj oyuncusu o. Podyumlrdn ilhm ldığımız görünümler ise çıplk ten ve kırmızı dudk kombinsyonlrıyl Mx Mr ve Hermes modelleri. Kıyfetlerdeki gül ve desen detylrıyl kırmızı ruju spotlr ltın ln Dolce∓Gbbn ise klplerimizin fvorisi oldu.

Enerjik Mvi

Geçen yıl klsik mvinin Pntone rengi olrk kbul edilmesiyle sıklıkl krşımız çıkn renk, bu sezon dh cnlı tonlrıyl mkyjlr tüm enerjisini tşımy devm ediyor. Tom Ford’d prlk pembe ve mor dudklrl eşleştirilmiş enerjik tonlu mviler 80’ler ruhunu bizlere hissettirdi. Emilio de l Moren’d ise dh heyecn verici mvi göz frı görünümleri modellerin mkyjın hreket kttı.

Son bir yılın bşrol oyuncusu gözler! Özellikle mske kullnımıyl birlikte mkyj dın kimi zmn sdece onlr ön plnd olunc, sizce de bonkör dvrnılmyı hk etmiyorlr mı? Bu nedenle her sezon lışılgeldiği için lkış lmyn ve genelde kış sezonund tercih edilen buğulu göz trendi bu yıl dh çok ilgi çekecek gibi görünüyor. Podyumlrd en sü, ikonik dumnlı gözler Luci Pic trfındn Chnel modellerine uygulndı. Bu mkyjd en ilgi çeken ve dikkte değer yrıntı üst kirpik çizgisi ve göz kpğın uygulnn yoğun frken, lt kirpik çizgisinin y çok ince çizgili y d çizgisiz olmsıydı. 

Rengrenk bkışlr Bhrı tüm renkleriyle krşılmy hzır mısınız? İçinizdeki tüm coşkuyu ynsıtck bu trendde renkleri dilediğiniz gibi kullnbilirsiniz. Slvtore Ferrgmo’dki gibi sır dışı m eğlenceli bir kırmızı göz klemi ile frklılık ktbilir, House of Hollnd modellerinde denenen yeşili cesurc göz mkyjınız tşıybilirsiniz.

Mkyjsız 

Bu trend slınd pndemi döneminde hlihzırd en çok uygulnn mkyj stili oldu diyebiliriz. Mske nedeniyle ten mkyjını hfif tutnlrın syısı oldukç fzl. Ylın m net bir mkyjsız mkyj görünümü için iyi nck hfif bir fondöten y d bz ihtiycınız vr. Cildinize herhngi bir ürün uygulmk istemezseniz, slınd tüm yüze etki eden ve önemli bir nokt oln göz ltlrın ydınltıcı bir kptıcı sürerek cnlı bir görünüme kvuşbilirsiniz.

Yorum Yaz