Yaz Makyaj Trendleri 2021

İlkbaharı heyecanla beklerken, makyaj trendleri de bu coşkumuza eşlik ediyor. Aklınıza gelebilecek her renk makyaj paletinizde yerini almaya hazır.

Romantik ışıltı Aslında her sezonun en gözde trendi canlı bir ışıltıya sahip bir makyaj değil mi?

Mat bir cilt yerine sağlıklı görünüm veren parlak makyajlar, bu ilkbahar-yazda makyajartistlerinin favorilerinin başında geliyor. Pastel tonlarla hedeflenen ışıltılı sonuçların temelinde parlatıcı içeriklere sahip nemlendiriciler yer alıyor. Hafif bir allığın eşlik ettiği ten makyajını kimi zaman açık renkli rujlar, kimi zaman da Versace’de olduğu gibi neon pembeler tamamlıyor. 

Bahar esintisi Pembe ya da şeftali tonlarında bir allıkla elmacık kemiklerine renk vermek, yüze hem masum bir görünüm kazandırır hem de tazelenmenin en pratik yoludur. Bu baharın en romantik seçimlerinden biri olan bu makyaj trendi Simone Rocha’da kızarık yanaklarda görülürken, Ralph&Russo’da yaza göz kırpan şeftali tonlarındaki allık dokunuşlarıyla yerini aldı. 

Kaim çizgiler Madem gözler uzun süre başrolde kalacak, sadece dumanlı göz makyajıyla sezonu devam ettirmek yetmez. Kalın siyah astar şeklinde çekilen göz kalemleri oldukça dikkat çekici. Giambattista Valli modellerinde gözler çarpıcı bir biçimde siyah göz kalemiyle çerçevelenmiş iken, Valentino podyumlarında kalın çekilmiş eyeliner ile uzun bir kuyruk efekti karşımıza çıkıyor. 

Yaz Makyaj Trendleri 2021 ResimleriKırmızı dudaklar Bu trend elbette zamansız. Belki de bu nedenle her sezonun gözdeleri her zaman kendine bir yer ediniyor. Her ne kadar maskelerin altında kırmızıyı çok tercih edemesek de, onu özlediğimiz bir gerçek. Sade bir kıyafeti canlandıran, masum bir görünüme cazibe katan küçük ama etkisi büyük bir makyaj oyuncusu o. Podyumlardan ilham aldığımız görünümler ise çıplak ten ve kırmızı dudak kombinasyonlarıyla Max Mara ve Hermes modelleri. Kıyafetlerdeki gül ve desen detaylarıyla kırmızı ruju spotlar altına alan Dolce&Gabbana ise kalplerimizin favorisi oldu.

Enerjik Mavi

Geçen yıl klasik mavinin Pantone rengi olarak kabul edilmesiyle sıklıkla karşımıza çıkan renk, bu sezon daha canlı tonlarıyla makyajlara tüm enerjisini taşımaya devam ediyor. Tom Ford’da parlak pembe ve mor dudaklarla eşleştirilmiş enerjik tonlu maviler 80’ler ruhunu bizlere hissettirdi. Emilio de la Morena’da ise daha heyecan verici mavi göz farı görünümleri modellerin makyajına hareket kattı.

Son bir yılın başrol oyuncusu gözler! Özellikle maske kullanımıyla birlikte makyaj adına kimi zaman sadece onlar ön planda olunca, sizce de bonkör davranılmayı hak etmiyorlar mı? Bu nedenle her sezon alışılageldiği için alkış almayan ve genelde kış sezonunda tercih edilen buğulu göz trendi bu yıl daha çok ilgi çekecek gibi görünüyor. Podyumlarda en sü, ikonik dumanlı gözler Lucia Pica tarafından Chanel modellerine uygulandı. Bu makyajda en ilgi çeken ve dikkate değer ayrıntı üst kirpik çizgisi ve göz kapağına uygulanan yoğun farken, alt kirpik çizgisinin ya çok ince çizgili ya da çizgisiz olmasıydı. 

Rengarenk bakışlar Baharı tüm renkleriyle karşılamaya hazır mısınız? İçinizdeki tüm coşkuyu yansıtacak bu trendde renkleri dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Salvatore Ferragamo’daki gibi sıra dışı ama eğlenceli bir kırmızı göz kalemi ile farklılık katabilir, House of Holland modellerinde denenen yeşili cesurca göz makyajınıza taşıyabilirsiniz.

Makyajsız 

Bu trend aslında pandemi döneminde halihazırda en çok uygulanan makyaj stili oldu diyebiliriz. Maske nedeniyle ten makyajını hafif tutanların sayısı oldukça fazla. Yalın ama net bir makyajsız makyaj görünümü için iyi ancak hafif bir fondöten ya da baza ihtiyacınız var. Cildinize herhangi bir ürün uygulamak istemezseniz, aslında tüm yüze etki eden ve önemli bir nokta olan göz altlarına aydınlatıcı bir kapatıcı sürerek canlı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Yorum Yaz