KESKİN BAKIŞ MAKYAJI

KESKİN BAKIŞLAR

Eğer Angelina Jolie misali doğuştan kedi gözü gibi kalkık göz kapaklarına sahip değilseniz, birkaç küçük hile ile düşük göz kapaklarınızı daha belirgin hâle getirebilirsiniz. Tom Ford defilesinin make-up artist’i Charlotte Tilbury, buğulu, koyu ve eyeliner ile dışarı kuyruk çizilen göz makyajını yaparken ilk olarak kirpik dibine koyu renkte kalem sürerek makyaja başlamış. Ardından sürdüğü kalemi fırça yardımıyla dağıtarak göz bitimine doğru bir kuyruk oluşturmuş. John Galliano defilesindeki metalik makyajı yapan Tom Pecheux ile Jean-Pierre Braganza defilesindeki kalın eyeliner’lı göz makyajını yapan Terry Barber da bu sezon gözlerde kedi gözü görünümünün olacağını kanıtladı. Braganza defilesinde siyah eyeliner ile göz kapağını tamamen boyarken, Pecheux kullandığı parlak yeşil far ile göz rengini belirginleştirdi. Eğer daha sıra dışı bir göz makyajı arıyorsanız sadece göz çukuruna çizgi olarak çekilen Marios Schwab defilesindeki Val Garland’m yaptığı göz makyajından ilham alabilirsiniz.

EDİTÖRÜN ÖNERİSİ

Krem ürünler göz kapağının yağlanması sonucu kalıcılığını yitirdiği için uygulamadan önce far bazı sürebilir ya da makyajınız bittikten sonra üzerinden transparan bir pudra ile geçebilirsiniz

MALZEMELER

İnce uçlu eyeliner fırçası özellikle Marios Schwab defilesindeki gibi gözlerinize ince bir çizgi çekmenize yardımcı olacak.

ÇIPLAK TEN

Bu sezon tüm görünümlerde taze ve doğal makyaj hâkim. Blumarine defilesinin makyajını yapan Tom Pecheux, makyajın bakımlı ama âdeta sabah yataktan kalkmış kadar doğal görünmesi gerektiğini söylüyor ve ekliyor; “Artık herkes daha doğal makyajın peşinde. Eğer siz de böyle bir görünüm istiyorsanız pürüzsüz bir cilt için ışıltı veren bir makyaj bazı ile başlayın. Tüm cilde pudra ya da fondöten sürmek yerine; gözaltları, burun kenarındaki kızarıklıklar ve ciltteki renk farklılıklarını kapatıcı bir ürünle kapattıktan sonra üzerinden şeffaf bir pudra ile hafif dokunuşlarla geçin.” Tabii ki her şey sadece makyajla hallolmuyor. Doğal ve taze bir görünüm için cilt bakımı da büyük bir önem taşıyor. Biz günlük yıkama ve nemlendirmeden oluşan bakım rutininize mutlaka cilt tipinize uygun maske ve peeling eklemenizi de öneriyoruz. Böylece cildinizin doğal ışıltısı ortaya çıkmış olacak.

EDİTÖRÜN ÖNERİSİ

Versace defilesindeki gibi canlı ve taze bir cilt makyajı için, makyaja cilt tipinize uygun bir baz ile başlayıp renkli nemlendirici gibi hafif bir ürün ile devam edin.

Cildinize ne sürüyorsanız her zamankinden daha az miktarda sürmeye gayret edin.

MALZEMELER

Pürüzsüz ve eşit bir görünüm için ürünleri uygularken makyaj fırçalarından yardım alın.

VICHY’DEN YAŞLANMA KARŞITI YENİLİK

Gün boyu yaşlanma belirtileri zamanla kalıcı bir hal alır ve cildin genç görünümünü etkiler.

GÜN BOYU SIKILIK SAĞLAYAN İLK BAKIM UZUN SÜRELİ ETKİ

Cilt gün boyunca stres ve dış etkenlere maruz kalmaktadır. Bunun sonucu olarak ciltte gün içerisinde yaşlanma ve yorgunluk belirtileri artar. Çizgiler daha belirgin bir hal alır, cilt esnekliğini kaybeder. Zamanla yaşlanma belirtileri artar ve kalıcı olarak cildin genç görünümünü etkiler. Yorgunluk izleri derinleşir ve cilt sıkılığını kaybeder.

LIFTACTIV SUPREME

Vichy Laboratuvarları’ndan Yenilik:

Matlaştırıcı pudra ile ciltte anında pürüzsüz ve aydınlık görünüm sağlar. [Adenozin + Kafein] ile gün boyu cildin yorgunluk belirtilerine karşı etki eder. Rhamnose + Neohesperidin bileşimi ile uzun süreli yaşlanma belirtilerine karşı savaşır.

“Hızlı emilen dokusu keyifli bir kullanım sağlıyor. Cildimdeki sıkılaştırıcı etkisini gün geçtikçe daha fazla hissediyorum.”

KESKİN BAKIŞ MAKYAJI Resimleri
KESKİN BAKIŞ MAKYAJI

KESKİN BAKIŞ MAKYAJI

KESKİN BAKIŞ MAKYAJI

Yorum Yaz