Allık Far Olarak Nasıl Kullanılır?

Konu hanımlar ve makyaj olduğu zaman akan sular durur desek doğru olur mu acaba? Evet konumuz hanımlar ve makyaj ancak her şeyin yolunda gittiği, bir aksiliğin yaşanmadığı bir makyajdan bahsetmeyeceğiz. Bir sebeple makyaj malzemelerimizin tam olmadığı zamanlarda hangi soruna hangi çözümü üreteceğiz, hangi makyaj malzemesinin hangi eksik makyaj malzemesine ikame edeceğinden yani eksik olan makyaj malzemesinin yerine kullanılabileceğinden bahsedeceğiz. Çoğu hanımın başına gelmiştir yolunda giden bir makyaj uygulaması sırasında eksik bir malzeme kaos etkisi yaratacak gibi dursa da makyaj konusunda çözümler, püf noktaları ve minik hileler her zaman vardır.

Zaman zaman başımıza gelir, rujumuzu unutmuşuzdur yerine dudak kalemini kullanarak ruj ihtiyacımızı karşılayarak bu sorunu çözmüşüzdür. Kaşlarımızı boyayacağımız kalemimizin olmadığı zamanlarda göz kalemimiz bir kurtarıcı edasıyla ihtiyacımızı görmüştür. Bir başka zaman da allığımızı bulamadığımız zamanlar olmuştur ve çözüm olarak en keskin sonucu verecek ve allığın yerini aratmayacak makyaj farımızı allık olarak kullanmışızdır. Peki allık far olarak kullanılır mı?, kullanılırsa şayet allık far olarak nasıl kullanılır?Cevap basit; evet allıklarımız far olarak kullanılır ve çok basit bir tekniği vardır. Bu tekniği uyguladığımız zaman sonuç etkileyici ve memnuniyet vericidir.

Çoğu hanım dara düşmeye gerek duymadan far olarak allığı zaten kullanmakta. Makyaj farı için kullanılan fırçayı kullanarak allıklarından aldıkları, bir fırça darbeliği allığı göz makyajlarında göz farı olarak kullanırlar. Kıvam bakımından birbirine çok yakın kıvamlarda üretilen bu iki ürün birbirini ikame etme konusunda yani birbirinin yerine geçme konusunda neredeyse kusursuz çalışırlar. Allık yüz için üretilmiş bir makyaj ürünü olduğu için göz farı olarak kullanıma da elverişlidir.

Far olarak kullanılan allığın sedef dokulu bir allık olmaması gerekir. Göz kapağına uygulanan allık üstüne çekilen eyelinerile göz makyajı, göz farı kullanılmışçasına etkili olur. Şayet elimizde ikinci bir allık varsa ve renk tonu eyeliner öncesi kullanılan allık tonundan koyuysa göz makyajında derin bir başka uygulama daha yapılabilir. Gölgeleme denen bu teknikle göz makyajını tamamlarız.

Yorum Yaz