Makyaj Farı Allık Olarak Nasıl Kullanılır?

Makyaj yapmaktan bahsetmeye başlarken atılacak adımları hatırlamakta fayda var. Makyaj yapmak için cilt bakımının ilk büyük adım olduğunu her fırsatta belirtiyoruz. Nitekim bakımı yapılmış bir ciltte, makyajdan beklenen sonuç maksimuma çıkar ve yapılan makyaj göz doldurur. Cilt bakımı dediğimiz zaman üç basit adımdan bahsetmiş oluruz. Bu adımlar; temizleme, tonikleme ve nemlendirmedir.

Makyaj yaparken atılacak adımlar ve bu adımlarda kullanılacak ürünler ise cilde ve rengine uygun bir fondöten, göz makyajı için kullanılacak renkli kozmetik gruplarından rimel ya da eyeliner, göz ve kaş kalemleri, dudaklar için ruj ya da parlatıcı ve dudak kalemi ve yanaklar için allıktır. Tüm bu ürünlere sahip olunması durumunda kusursuza yakın bir makyaj sizi bekliyor demektir. Tüm bu ürünlerin dışında yine makyaj için kullanılan ana makyaj malzemelerinin dışında tutulan ürünler de vardır.

Tüm bu malzemelere sahip olduğunuzu varsayarak doğru uygulamalarla yapılan bir makyaj sırasında bazen kimi nedenlerle aksilikler karşımıza çıkabilir. Örneğin; allığımızın bulunmadığı bir anda, makyaj farımızı allık olarak kullanarak çözüm bulmak.Normal şartlarda makyaj farımızın allık olarak kullanılması kabul görmese de bir sebeple dara düştüğümüz ve allık kullanmak konusunda kararlı olduğumuz makyaj da allık yerine far kullanılabilir. Allık kıvamı ile aynı oranda kıvama sahip olmayan farın, allık olarak kullanılması için dikkat edilmesi önerilen birkaç detay vardır.

Elimizde şeftali tonlarında, somon ve özellikle pembe tonlarında makyaj farımız varsa, bu noktada bu makyaj farlarına kurtarıcı muamelesi yapabiliriz. Kıvam açısından bir allık kadar kıvama sahip olmasa da, makyaj farları da kolay dağılabildiği için zorlanmadan ve çok zaman harcamadan allık olarak kullanılabilir. Elimizde pembe tonlarda makyaj farı varsa ilk tercihimiz bu olmalı.

Kalın bir fırça yardımı ile elmacık kemiklerimize fırça yardımıyla süreceğimiz makyaj farı allık görevini başarıyla görecek ve sonuç sizi de şaşırtacaktır. Makyaj farlarının en bariz özelliği dalgalanma yapmadan uygulanabilmesidir. Bu özelliği ile allık olarak kullanacağımız makyaj farı yüzde de dalgalanma yapmayacağı için ve sonuç mutlaka memnun edecektir.

 

Yorum Yaz