Kapatıcı nasıl sürülür?

Kapatıcı nasıl sürülür? Kapatıcıyı nasıl sürülmeli? Kullandığınız yöntem gerçekten doğru mu? Doğruysa ne kadar doğru? İşte tüm bunların cevabını bulacağınız bu yazıyı dikkatle okuyunuz. Kapatıcı bütün bir yüz makyajında olmazsa olmaz bir durum değildir. Yani kapatıcı sürmeden de makyajını gayet güzel bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bir fondöten ya da bir fondötenden daha az zararlı içerikli cildinize aynı zamanda nefes de aldırabileceğiniz hafif yapılı ürünler tercih edebilirsiniz. Kapatıcınız yoksa onun yerine yüzünüzün bütününe sürdüğünüz hafif yapılı ya da koyu yapılı ürününüzle kapatmak istediğiniz bölgeleri kapatabilmeniz mümkün.

Piyasada farklı yapıda ve farklı tarzda kapatıcı adı altında olan makyaj malzemeleri bulunmakta. Bunlardan hangisi cildiniz için uygun? Hangi kapatıcı hangi yöntemle nasıl sürülür? Likit kıvamda, stick şeklinde ya da krem formda bulabileceğiniz kapatıcıların her biri farklı bir yöntemle sürülür. Yalnız kendinize uygun kapatıcı almak istiyor ve hangi kapatıcıyı alacağınızı bilmiyorsanız, size birkaç tavsiyem var. Günümüzde birçok bayan kapatıcıyı genellikle kendi ten renginden bir iki ton çık alarak göz altlarına yoğun bir şekilde uygulayarak göz altlarını aydınlatırlar. Kapatıcı sürmek akışkan kapatıcıdan stick kapatıcıya oradan ise krem formdaki kapatıcılara değişiklik gösterir. 152

Hangi ürün hangi yöntemde sürülmekte? Nasıl kapatıcı sürülür? Öncelikle göz altlarını çok fazla açık tonla aydınlatmak zaman zaman göze hoş görünse de makyaj hatası olduğundan dolayı kendinize kapayıcı sürerken ten renginiz ve fondöteninizle aynı renk olmasına dikkat edin. Eğer göz altınızda uygulamak istiyorsanız ayrıyetten başka bir kapatıcı alarak kendi ten renginizden en fazla bir ton açık olan kapatıcıyı tercih etmenizde fayda var. Stick olan kapatıcıları kapatmak istediğiniz bölgenin üzerine sürüp pıt pıt hareketlerle ürünün kendi vücut ısınızla birlikte ısınarak cildinizle bütünleşmesini sağlayabilirsiniz.

Stick kapatıcıyı kapatmak istediğiniz bölgeye sürdükten sonra fırça yerine parmak uçlarınızı kullanarak doğal bir görüntü elde edebilirsiniz. Likit yapıdaki ürünler fırçayla daha rahat kullanılabilir ama fırça kullanmak zorunda değilsiniz. Parmağınız da aynı işlevi görürler. Likit yapıdaki kapatıcılar stick kapatıcılar göre daha sıvı bir yapıya sahiptirler. Krem yapıdaki kapatıcı nasıl sürülmeli? Krem formdaki kapatıcılar da aynı stick kapatıcılar gibi parmakla rahat bir şekilde sürülebilir.

Yorum Yaz