Kas Kalemi Nasıl Kullanılır?

Mükemmel bir makyaj için kaş kalemi çok önemlidir.  Kaş kalemi nasıl kullanılır ? soru oldukça çarpıcıdır. Makyajın olmazsa olmazı rimel ve kaş çizgilerinizi belli edecek kaş kalemi kaş ve cilt renginize göre seçmenin önemi yadsınamaz.  Hangi bayan göz ifadelerine değer vermez ki ? Kaş kalemini daha çok özel günlerde kullanan bayanlar olduğu kadar günlük makyajlarınızda da vazgeçilmez hale getirmek sizin elinizde . Aşırıya kaçmadan hafifçe kaşlarınızın üzerine fırça yardımı ile kalemi dağatabilirsiniz.

Kaş kalemi kaşınızın rengine göre tercih etmelisiniz.Kaş kalemi kaşları düzgün gösterir ve kalınlaştırır. Araştırmalara göre yüzümüzün iki tarafı sağ ve sol yanı tamamen birbirinden farklıdır bu farklılık göz ve kaşlarımıza da muhakkak yansımıştır. Kaşlarınızın birbiri ile uyumunu yakalayıp aynı tarzda olması için kaş kalemi yardımcınız olur.        Kaş kalemi ile kaşlara istenilen kıvrım verilir. Nasıl bir ifade vermek istiyorsanız kalemi kullanabilirsiniz.

Kaş kalemi kullanma aşamalarını size kaş kalemi nasıl kullanılır hakkında bilgiyi yazmak istiyorum. Makyajınızı tamamen bitirdiğinizde, makyaj yapma aşamaları sırasıyla fondoten pudra ve allık şeklinde ilerlemektedir. Göz makyajı bitikten sonra en sona bırakılmalıdır göz kalemi .Kaşımızın şeklini belirlemek adına kaşımızın üzerine hafif hafif sürmeliyiz kalemi .Kaş kalemi ile kaşları boyadıktan sonra ince bir fırça yardımı ile boyayı dağatmalıyız hafif hafif dağıtılan boya kaşlarınıza iyice yedirdikten sonra kaş tarağı ile taramalısınız.

Kaşlarınıza uyguladığınız bu bakımdan sonra göz makyajınız daha güçlü bir hale gelecektir karşınızda ki kişilere  vermek istediğiniz ifadeleri   güçlü bu makyaj stili ile verebilirsiniz. İfadelerinizin ne şekilde değiştiğini ayna yardımı ile kontrol edebilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız birkaç makyaj ile göz makyajınızın sizi ne kadar çok değiştirdiğine şaşıracaksınız.

Kaş kalemi kaş arasında ki boşlukları doldurur yüzünüzün ifadesinde önemli bir yer alır. Kaş kalemi seçerken saç ve kirpik göz renginize dikkat etmeniz şart. Şayet saçınızdan koyu renkli bir saç kalemi kullanırsanız bu sizi kolayca ele verecektir. Bu hatayı yapmayın kaş kalemi seçerken rengini çok iyi ayarlamak için uzmanlara danışın .Kaşınızdan ve saçınızdan alacağınız bir örnekle kalemleri seçmeniz mümkün.

Yorum Yaz