Kaş Nasıl Alınır ?

Mükemmel kaşlara doğru giden ilk adım mükemmel bir cımbızdan geçer. Sivri, kavisli uçlu, en küçük, en ince tüyleri bile alabilen bir cımbız edinin.

Asi kaşları bir kaş jetiyle katılaştırın. Rimel ben zeri çubuğu, jeli eşit olarak dağıttığı için dizgin leri baştan ele alabilirsiniz. Saç renginizden daha açık tonda bir kaş kalemi. Kılların büyüme yönünü taklit eden yukarı doğru, kısa darbelerle, kesintisiz bir çizgi yerine yumuşak, doğal bir etki yaratabilirsiniz. Şekilsiz, açık renk kaşları, saç renginizden daha açık tonda bir pudra uygulayarak vurgulayabilirsiniz.

Tabii eğer saçınız çok açık sarı değilse. Doğal bir görünüm için kısa darbelerle kaş kemiği boyunca sürün. Gözenekleri açmak için sıcak, ıslatılmış bir yüz havlusu kulla nın ki kaşlarınızı almak daha kolay ve acısız olsun. Kaş almak için en iyi zamanbanyo veya duş sonrasıdır. Kılları büyüme yönünde almayı unutmayın. Doğal bir görünüm istiyorsanız, doğal kaş çizginizi yeniden şe killendirmeye kalkışma. iece çizginin dışındaki kaşları alın ya da istenmeyen kıiıarı dikkatle uygulanmış bir yüz kılı ağartıcısı ile sarartın.

Kaşlarınızı çok fazla kısaltmayın. Bunun için kalem testini uygulayabilirsiniz: bir kurşun kalemi burnunuzun hemen yanında dikine tutun. Bu, kaşınızın başlaması gereken noktadır. Daha sonra kalemin bir ucunu burun deliğinizin yanında tutarak di ğer ucunu gözünüzün dış kenarına kadar götürün. Burası da kaşınızın bitmesi gereken noktadır. Her kaşta bir seferde aldığınız bir sıra kılın aynını diğer kaşınız da da tekrar edin ki ikisi farklı olmasın.

Kılların tekrar büyümeleri sekiz haftayı bulabilir. Dikkat: Kaşları fazla almak kalıcı kayıplara neden olabilir. Kaşlarınızın kavsini çok aşağıya ya da yukarıya çekmemeye çalışın, ideal geometri şöyledir: Bur nun yakınındaki iç kısımlar en aşağı noktayı, kavsin en tepesi de en üst noktayı göstermeli ve iki uç birleştiğinde bir üçgen veya kavis oluşturmalıdır. En iyisi, şekil verme işini bir profesyonele bı rakıp sadece sonradan çıkanları almaktır.

Kaşın gövdesindeki kılları almamaya özen gösterin çünkü bu, arada boşluklar oluşmasına neden olabilir. Biçimsiz şekilde uzayanları tırnak makasıyla kesebilirsiniz. Boşluk oluşan bölgeleri kaş kalemi veya benzer renkteki mat göz farı ile doldurabilirsiniz. Kalemi nizin rengi kaşlarınızın rengine uymalı, kaşlarınızdan bir ton daha açık renkte olmalıdır. Kaşlarınızı ağartır ya da boyarken saç rengine uyum sağlaması çok önemlidir. Doğal görünümlü bir saç modeli için kaş kalemi kullanmak bir diğer kolay ve daha uygun yöntemdir. Unutmayın, kaşlarınızı alt kısmından ne kadar çok alırsanız göz makyajınızı uygulamak için o ka dar çok yer kazanırsınız.

Cilt Bakımı

Kaş Nasıl Alınır ?

Yorum Yaz