İşte Ünlülerin Makyaj Teknikleri

Doğru gereçlere pr hrcmk mkyj uygulmsınd innılmz bir değişim yrtcktır. Elinizde rhtç tutbildiğiniz, mkyj mlzemesini uygulrken ergonomik gelen gereçleri tercih edin. Aslınd siz bu gereçlerin en iyisine, mlzemeleri krıştırn prmk uçlrın shipsiniz. Anck işinizi sğlm lmk istiyorsnız doğru bir fırçnın yerini hiçbir şey tutmz.

Fırç seçiminizin mkyjı uygulm trzınızl çok ykındn ilişkisi vrdır. Eğer süslü ve vurgulmlr çık bir mkyj stiliniz vrs, gözlerinize çerçeve çizmek ve çeşitli renklerdeki frlrı krıştırmk için bir dizi fırçy ihtiycınız olcktır. Eğer mkyj stiliniz krmşık değilse sdece temel olnlr ship olmnız yeterli.

Fırç stın lırken dynıklı splrı oln ve kıllrı sıkıc tutturulmuş olnlrı seçin. Temel fırç setiniz, beş y d ltı iyi klite fırç içermelidir. Bu sette, hsss gözkpğınız için 1,5 sntim klınlığınd en z bir tne ince fr fırçsı, bir tne de dh klın krıştırm fırçsı olmlıdır.

Dudk fırçsı en sevdiğiniz ruju sürdükten sonr son rötuşlrı ypmk için ideldir m en çok işe yrdığı yer dudk kenrlrını belirginleştirmektir. Bir llık fırçsının bulunmsı d şrttır: Sğlm, 3 sntim çpınd kubbe şekilli olnlrını tercih edin. Bu şekil fırçlr merkezde dh çok renk tutck ve sert bir çizgi oluşturmycktır.

Dynıklı kıllrı oln bir kş fırçsı kıs kş kıllrını kontrol ltınd tutr. Bunun için eski bir diş fırçsı d ideldir. Pudrnın doğru sürülmesi için iyi bir pudr fırçsın ve son olrk d kirpik diplerine pudr sürmek için sğlm, düz bir eyeliner fırçsın ihtiycınız vrdır.
İpuçlrı

Çoğu fırç hem sentetik hem doğl kıllrdn oluşur. Çğdş sentetiklerin oldukç iyi olmlrın rğmen kusursuz ve şefff bir sürüş için doğl kıllr gibisi yoktur. Profesyonel mkyj sntçılrının çoğu, snt mlzemeleri stn dükkânlrd bulbileceğiniz smur fırçlrı tercih eder.

Stın lmdn önce fırçlrı elinizin üzerine birkç kere sürterek test edin. Kullndığınızd kıllrı dökülenleri lmyın.

Kıllrın sıkıc bğlnmış olmsın dikkt edin. Ucuz fırçlrın kıllrı dh z syıd ve dh gevşek bğlnmıştır. Uzun süreli kullnım için uygun değildir.

Profesyonel mkyj firmlrı en geniş fırç seçeneğini sunr.

Ağır ve sert fırçlr kullnmyın.

Yüzünüze sürmeden önce fırçdki mlzemenin (pudrllık) fzlsını vurrk silkelemeyi ihml etmeyin.

Fırçyı boylu boyunc yüzünüze sürmeyin, onun yerine kıs, eşit vuruşlrl çlışın.

Mkyj kendimizi ifde etmenin bir yoludur; kendimizi nsıl frklı görebileceğimizi öğrenmektir. Hdi deneyin, ne kybedersiniz ki?

İstediğiniz n yıkyıp çıkrıverirsiniz!

 

 

Yorum Yaz