İşte Ünlülerin Makyaj Teknikleri

Doğru gereçlere para harcamak makyaj uygulamasında inanılmaz bir değişim yaratacaktır. Elinizde rahatça tutabildiğiniz, makyaj malzemesini uygularken ergonomik gelen gereçleri tercih edin. Aslında siz bu gereçlerin en iyisine, malzemeleri karıştıran parmak uçlarına sahipsiniz. Ancak işinizi sağlama almak istiyorsanız doğru bir fırçanın yerini hiçbir şey tutamaz.

Fırça seçiminizin makyajı uygulama tarzınızla çok yakından ilişkisi vardır. Eğer süslü ve vurgulamalara açık bir makyaj stiliniz varsa, gözlerinize çerçeve çizmek ve çeşitli renklerdeki farları karıştırmak için bir dizi fırçaya ihtiyacınız olacaktır. Eğer makyaj stiliniz karmaşık değilse sadece temel olanlara sahip olmanız yeterli.

Fırça satın alırken dayanıklı sapları olan ve kılları sıkıca tutturulmuş olanları seçin. Temel fırça setiniz, beş ya da altı iyi kalite fırça içermelidir. Bu sette, hassas gözkapağınız için 1,5 santim kalınlığında en az bir tane ince far fırçası, bir tane de daha kalın karıştırma fırçası olmalıdır.

Dudak fırçası en sevdiğiniz ruju sürdükten sonra son rötuşları yapmak için idealdir ama en çok işe yaradığı yer dudak kenarlarını belirginleştirmektir. Bir allık fırçasının bulunması da şarttır: Sağlam, 3 santim çapında kubbe şekilli olanlarını tercih edin. Bu şekil fırçalar merkezde daha çok renk tutacak ve sert bir çizgi oluşturmayacaktır.

Dayanıklı kılları olan bir kaş fırçası kısa kaş kıllarını kontrol altında tutar. Bunun için eski bir diş fırçası da idealdir. Pudranın doğru sürülmesi için iyi bir pudra fırçasına ve son olarak da kirpik diplerine pudra sürmek için sağlam, düz bir eyeliner fırçasına ihtiyacınız vardır.
İpuçları

Çoğu fırça hem sentetik hem doğal kıllardan oluşur. Çağdaş sentetiklerin oldukça iyi olmalarına rağmen kusursuz ve şeffaf bir sürüş için doğal kıllar gibisi yoktur. Profesyonel makyaj sanatçılarının çoğu, sanat malzemeleri satan dükkânlarda bulabileceğiniz samur fırçaları tercih eder.

Satın almadan önce fırçaları elinizin üzerine birkaç kere sürterek test edin. Kullandığınızda kılları dökülenleri almayın.

Kılların sıkıca bağlanmış olmasına dikkat edin. Ucuz fırçaların kılları daha az sayıda ve daha gevşek bağlanmıştır. Uzun süreli kullanım için uygun değildir.

Profesyonel makyaj firmaları en geniş fırça seçeneğini sunar.

Ağır ve sert fırçalar kullanmayın.

Yüzünüze sürmeden önce fırçadaki malzemenin (pudraallık) fazlasını vurarak silkelemeyi ihmal etmeyin.

Fırçayı boylu boyunca yüzünüze sürmeyin, onun yerine kısa, eşit vuruşlarla çalışın.

Makyaj kendimizi ifade etmenin bir yoludur; kendimizi nasıl farklı görebileceğimizi öğrenmektir. Hadi deneyin, ne kaybedersiniz ki?

İstediğiniz an yıkayıp çıkarıverirsiniz!

 

 

Yorum Yaz