Kirpik Nasıl Kıvrılır?

Uzun ve dolgun kirpiklere sahip olmayı kim istemez ki? Çok uzun ve yoğun kirpiklere sahip olmak kadar, bu uzun ve yoğun kirpiklerin bakışları, göz makyajını desteklemesi de ayrı bir detay. Bunun içinde kirpikten başlayan ve adım adım takip edilecek birden fazla ipucu ve bilgi var. Uzun ve dolgun bir kirpiğe şekil vermek oldukça kolay çünkü bu durum doğuştan geliyor. Kirpiği daha kısa ve az olanlar için ise piyasada edinmesi kolay olan, kullanımı da buna keza oldukça kolay olan aparatlar yok değil. Bu ürünler “Kirpik nasıl kıvrılır?” sorusuna cevap olarak karşımıza çıkıyor.

Piyasada kirpik kıvırıcı ya da kirpik kıvırma makası olarak bilinen, kirpik kıvırmada işimize yarayan ve kolaylıkla raflarda bulunabilen bu araçları çok cüzzi fiyatlara edinmek mümkün. Yalnız bu noktada verilen öneri; kirpik kıvırıcı alırken çokta ucuzuna kaçmayın, daha kaliteli olan ve diğerlerine göre fiyatı daha yüksek duran ve özellikle kirpiğin kıvırılmasında etkin rol oynayacak pedlerinin daha sert olduğu ürünleri özellikle seçmeniz yönünde. Kirpik kıvırıcılarını edinmek konusu kadar, kullanımının da kolay olduğundan yukarıda bahsetmiştik. Yine basit birkaç bilgi ve el becerisi ile bu aracı kullanarak kirpiklerin daha dolgun ve daha sık görünmesini sağlamak mümkün.

Kirpik kıvırma makasını, bir makası tutar gibi tutmak gerekir. Kirpik dibinden itibaren kirpikler,  kirpik kıvırma makasında yer alan pediniçine gelecek şekilde yerleştirilir ve makasla keser gibi, kirpik kıvırma makası kapatılır. Böylece kirpik kıvrılmış ve istenen görünüm elde edilmiş olur. Küçük bir hatırlatma şayet kirpik kıvırma makasınızı işlem öncesi fön makinası ile ısıtma şansınız varsa, elde edilen sonuç daha kalıcı olur.

Bu uyguma makyaj sonrası, rimel ya da maskara öncesi yapılır ve kıvrılan kirpiğe maskara ya da rimel sürülür. Günümüzde üretilmeye başlayan pek çok maskara da kirpik kıvırmaya yardım edecek şekilde dizayn edilmekte ve ürün içreğine slikon, balmumu gibi etken maddeler konarak üretilmekteler. Bu etken maddeler kirpiğin dolgun ve fırçasıyla kıvırılmış halde sabit kalmasını ve uzun süre kullanılmasını sağlar.

kirpik-nasil-kivrilir

 

Yorum Yaz