Ailece İzleyebileceğiniz Film Tavsiyeleri

Filmekimi’nin tek yerlisi “Albüm”, yılın en hoş filmlerinden. İlk kez gösterildiği Cannes’dan ödülle dönen film,

Saraybosna’da da En İyi Film ödülünün sahibi oldu. Çocukları olmayan orta sınıftan bir çiftin evlat edinme sürecini anlatan filmi kimi zaman kahkahalar eşliğinde izleyeceksiniz. Genç yönetmen Mehmet Can Mertoğlu’nun ilk filminde Şebnem Bozoklu ve Murat Kılıç başrolde ve ikisi de çok iyi!

SESİMİ DUY

Kahkahalar eşliğinde bir Meryl Streep filmi izlemek isterseniz Florence sizi bekliyor! New Yorklu çok zengin bir kadın olan Florence’ın tek hayali var, operacı söylemek! Lakin sesi çok kötü. Ama o, hayallerini gerçekleştirmek için parasının son kuruşunu vermeye hazır. Stephen Frears’ın yeni filminde Streep yine harika.

Vie de Courgette (Kabakçık’ın Hayatı), çocuklarınızla izleyebileceğiniz bir animasyon. Alkolik annesinin ölümünder sonra yetimhaneye verilen Kabakçık’ın başına gelenler hem duygusal hem de eğlenceli anlar yaşatacak.

İsviçre’nin Oscar adayı animasyon, Cannes’ın en sevilen filmlerinden biriydi.

FİLM EKİMİ

Sonbaharın sinemaseverler için en güzel etkinliği başlıyor. İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın (İKSV) düzenlediği Filmekimi, 7-16 Ekim tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek, ardından Ankara, İzmir, Bursa gibi şehirleri dolaşacak.

51 filmlik program ağırlıkla Cannes Film Festivali’nin bol ödüllü filmlerinden oluşuyor.

Şahane filmler sizi bekliyor, bu yağmurda bolca ıslanmanız dileğiyle!

İNSAN DOĞASI

Cannes’da En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Senaryo ödülleri kazanan The Salesman

(Satıcı), İranlı yönetmen Asghar Farhadi’nin yeni şahanesi! Film, İran’da tiyatroculuk yapan çiftin yaşadıklarına odaklanıyor. Günümüz İran’ından, insan doğasına içten bakış atan bu filmi kaçırmayın!

Ölü ya da diri!

Filmekimi’nin en ilginç filmi Swiss Army Man (Çakı Gibi) bugüne dek izlediğimiz hiçbir filme benzemiyor! Issız adaya düşen kazazedenin bir ölüyle dostluğu, desek sanırım yeterli olur. Ölüye Harry Potter’la anılmaktan bıkan Daniel Radcliffe can (!) verirken kazazedeyi Paul Dano oynuyor.

Sundance’te En İyi Yönetmen ödülünü, filmin yönetmenleri Dan Kwan ve Daniel Scheinert almıştı.

AŞK SINIR TANIMAZ

Fransız sinemasının en sevdiğimiz yönetmenlerinden François Ozon, yeni filmi, ilk siyah beyaz işi “Frantz”la Birinci Dünya Savaşı sonrası Almanya’sına odaklanıyor. Venedik Film Festivali’nde yarışan filmin başrol oyuncusu Paula Beer festivalden ödülle döndü. Eşlikçisi Pierre Niney’se Fransız sinemasının yükselen yıldızı!

Ailece İzleyebileceğiniz Film Tavsiyeleri Resimleri
Ailece İzleyebileceğiniz Film Tavsiyeleri_2.jpg

Ailece İzleyebileceğiniz Film Tavsiyeleri_10.jpg

Ailece İzleyebileceğiniz Film Tavsiyeleri_6.jpg

Ailece İzleyebileceğiniz Film Tavsiyeleri_3.jpg

Ailece İzleyebileceğiniz Film Tavsiyeleri_0.jpg

Yorum Yaz