Fibroblast hücre gençleştirme tekniği

Gençlik İksiriniz… Siz de kendi hücreleriniz ile gençleşin…

Yaşla birlikte artan kırışıklıklar ve sarkmalar kadın ve erkek tüm insanların sıkıntısıdır. Yaşla birlikte cilt dokusunu oluşturan komponentler, en çok da kol-lajen ve elastin üretimi azalır. Bu azalma kırışıklık ve sarkmalara yol açar, ciltteki parlaklık ve gerginlik kaybolur. Bu bölgeye yapılan kollajenin enjeksiyonu çabuk etki elde etmek için yapılan işlemlerden birisidir. Enjekte edilen kollajenler yaklaşık iki ile dört ay içinde enzimler tarafından yıkılırlar. Otolog fibroblast uygulaması bu kollajenin yerine, kollajeni üreten fibroblastların enjekte edilmesi yöntemidir. Fibroblastlar sıkılaşma ve yaraların iyileşmesinde sorumlu kollajenin yapımından sorumlu hücrelerdir. Cilde enjekte edilen genç ve taze fibroblast hücreler, bırakıldıkları bölgede faaliyete geçerek kolajen ve elastin üretimi yaparlar. Kuvvetli anti-aging aktivite göstererek cildi sıklaştırırlar.

Fibroblast hücre gençleştirme yöntemi, zamanı geriye çeviren bir hücresel tedavi yöntemidir. Fibroblast hücre gençleştirme tekniği sayesinde kendi hücreleriniz çoğaltılarak özel enjeksiyon teknikleri ile cildinize enjekte edilir, böylece dokunun eski canlılık, parlaklık ve sıkılığını kazanması sağlanır. Fibroblast hücre gençleştirme ile cildin gençleşmesi istenilen yüz, boyun, dekolte, el gibi farklı bölgelerine rahatlıkla uygulanabilir

Güvenli bir işlem midir?

Fibroblast hücrelerle yapılan çalışmalar bu tedavi yönteminin uzun etkili, güvenli ve etkin olduğunu göstermiştir. Kişinin kendi hücreleri kullanıldığından dolayı herhangi bir alerji riski yoktur. Vücut kendi hücrelerini tanıdığı için yabancı maddelere karşı yaptığı gibi, onları yok etmeye veya dışarı atmaya çalışmaz. Kişinin kendi hücreleri sadece yeni kolla-jen üretmekle kalmaz. Aynı zamanda cildin yenilenmesi ve tamiri için de katkıda bulunur.

Nasıl yapılır?

Hastanın güneş görmemiş kulak arkasından ya da kol içinden 4 mm’lik doku biyopsisi alınır. Alınan cilt örneği, içindeki fibroblastların çoğaltılması için aseptik koşullarda soğuk zincir ile tam donanımlı Onkim Kök Hücre Teknolojileri Laboratuvarı’na gönderilir ve üretime alınır. 4-6 haftalık bekleme döneminden sonra yeni oluşan fibroblastlar kullanılmaya hazır hale gelirler. Her kişinin hücre kültürünün büyüme hızı aynı değildir. Bu yüzden süreler kişiden kişiye değişecektir. Uygulama 3 seans halinde yapılır ve her seansta cildinize yaklaşık 40-50 milyon fibroblast hücresi enjekte edilir. Toplamda cildinize ortalama 100-150 milyon fibroblast hücresi verilmiş olur.

Neden kan alınıyor?

Fibroblast uygulaması yapılacak kişiden alınan kandan elde edilen serum, fibroblast hücrelerin üretiminde ve büyütül meşinde kullanılmaktadır.

Uygulamanın etki süresi ne kadardır?

Bazı kişilerde etki, haftalar içinde başlar. Bazı kişilerde ise daha geç başlayabilir. Etki başladıktan sonra ise yaklaşık 18-24 ay daha devam eder.
Fibroblast Hücre Gençleştirme Yöntemi Op. Dr. Mehmet Faruk Yavuz 3KModa

Fibroblast hücre gençleştirme tekniği Resimleri
Fibroblast hücre gençleştirme tekniği

tedavi-edilebilir-bolgeler-1.jpg 3KModa

Fibroblast hücre gençleştirme tekniği

Yorum Yaz