Fibroblast hücre gençleştirme tekniği

Gençlik İksiriniz… Siz de kendi hücreleriniz ile gençleşin…

Yşl birlikte rtn kırışıklıklr ve srkmlr kdın ve erkek tüm insnlrın sıkıntısıdır. Yşl birlikte cilt dokusunu oluşturn komponentler, en çok d kol-ljen ve elstin üretimi zlır. Bu zlm kırışıklık ve srkmlr yol çr, ciltteki prlklık ve gerginlik kybolur. Bu bölgeye ypıln kolljenin enjeksiyonu çbuk etki elde etmek için ypıln işlemlerden birisidir. Enjekte edilen kolljenler yklşık iki ile dört y içinde enzimler trfındn yıkılırlr. Otolog fibroblst uygulmsı bu kolljenin yerine, kolljeni üreten fibroblstlrın enjekte edilmesi yöntemidir. Fibroblstlr sıkılşm ve yrlrın iyileşmesinde sorumlu kolljenin ypımındn sorumlu hücrelerdir. Cilde enjekte edilen genç ve tze fibroblst hücreler, bırkıldıklrı bölgede fliyete geçerek koljen ve elstin üretimi yprlr. Kuvvetli nti-ging ktivite göstererek cildi sıklştırırlr.

Fibroblst hücre gençleştirme yöntemi, zmnı geriye çeviren bir hücresel tedvi yöntemidir. Fibroblst hücre gençleştirme tekniği syesinde kendi hücreleriniz çoğltılrk özel enjeksiyon teknikleri ile cildinize enjekte edilir, böylece dokunun eski cnlılık, prlklık ve sıkılığını kznmsı sğlnır. Fibroblst hücre gençleştirme ile cildin gençleşmesi istenilen yüz, boyun, dekolte, el gibi frklı bölgelerine rhtlıkl uygulnbilir

Güvenli bir işlem midir?

Fibroblst hücrelerle ypıln çlışmlr bu tedvi yönteminin uzun etkili, güvenli ve etkin olduğunu göstermiştir. Kişinin kendi hücreleri kullnıldığındn dolyı herhngi bir lerji riski yoktur. Vücut kendi hücrelerini tnıdığı için ybncı mddelere krşı yptığı gibi, onlrı yok etmeye vey dışrı tmy çlışmz. Kişinin kendi hücreleri sdece yeni koll-jen üretmekle klmz. Aynı zmnd cildin yenilenmesi ve tmiri için de ktkıd bulunur.

Nsıl ypılır?

Hstnın güneş görmemiş kulk rksındn y d kol içinden 4 mm’lik doku biyopsisi lınır. Alınn cilt örneği, içindeki fibroblstlrın çoğltılmsı için septik koşullrd soğuk zincir ile tm donnımlı Onkim Kök Hücre Teknolojileri Lbortuvrı’n gönderilir ve üretime lınır. 4-6 hftlık bekleme döneminden sonr yeni oluşn fibroblstlr kullnılmy hzır hle gelirler. Her kişinin hücre kültürünün büyüme hızı ynı değildir. Bu yüzden süreler kişiden kişiye değişecektir. Uygulm 3 sens hlinde ypılır ve her senst cildinize yklşık 40-50 milyon fibroblst hücresi enjekte edilir. Toplmd cildinize ortlm 100-150 milyon fibroblst hücresi verilmiş olur.

Neden kn lınıyor?

Fibroblst uygulmsı ypılck kişiden lınn kndn elde edilen serum, fibroblst hücrelerin üretiminde ve büyütül meşinde kullnılmktdır.

Uygulmnın etki süresi ne kdrdır?

Bzı kişilerde etki, hftlr içinde bşlr. Bzı kişilerde ise dh geç bşlybilir. Etki bşldıktn sonr ise yklşık 18-24 y dh devm eder.
Fibroblst Hücre Gençleştirme Yöntemi Op. Dr. Mehmet Fruk Yvuz 3KMod

[gllery ids=""]

tedvi-edilebilir-bolgeler-1.jpg 3KMod

Yorum Yaz