En Etkili Cilt Bakımı Ve Yüz Maskeleri

En Etkili Cilt Bakım Ve Yüz Maskeleri

Güzelleşmek için  binlerce lira harcıyor ve zamanınızın çoğunu bu işe ayırıyor güzellik salonları arasında mekik mi dokuyorsunuz? Durun etkili maskeler sizler için bir kurtarıcı gibi geliyor.Cilt maskeleri vücudunuzda antioksidan etkisi yaratarak gençleştiriyor canlılık katıyor ve kırışıksız bir görünüme kavuşmalarını sağlıyor. Tamamen dolabınızdaki malzemelerle doğal bir kür ve etkili cilt bakımları gerçekleştirceksiniz.

En Etkili cilt bakım maskeleri arasında siyah noktalar için olanı yogurt ve limon karışımı ile hazırlanan maskeyi öneriyoruz. En sık karşılaşılan cilt problemlerinden olan kurumaya karşı cilt bakım maskeleri arasından yumurta sarısı ve sütün karışımını tavsiye edebiliriz. Yağlı ciltler için bal süt ve limon karışımı etkili sonuçlar verecektir. Vücüttaki lekeler için limon bal yogurt karışımının ne kadar etkili olduğuna şaşıracaksınız.

Kullanılan mayanın özelliğine bağlı olarak, belirtilen sıvı miktarının daha azı veya çoğuna ihtiyaç duyabilirsiniz. İnce bir tabaka olarak yüzünüze yaydırın, kurumasına izin verin, durulayın. Bu maske kururken karıncalanmaya neden olabilir. Bu normaldir. Eğer batmaya başlarsa, hemen durulayıp uzaklaştırın ve iyi bir nemlendirici uygulayın.

Cilt Güzelleştirici Maske

Yarım su bardağı yoğurt

Yarısı kadar süt

Bir limonun suyu

2 çorba kaşığı bal

Karışım blandırda karıştırılıp 15 dk bekledikten sonra yüze uygulanır ve 30 dk bekletilir ılık suyla yıkanır.

Bakım maskeleri uygulanırken dikkat edilmesi gereken noktalardan biriside alerjik reaskiyonlarınızdır.Genellikle göz ardı edilen bu konuda reaksiyon veren maskelerin kullanımı vücüdunuzda lekelenmeler ve kabarcıklar oluşturma suretiyle kendilerini göstereceklerdir.

CANLANDIRICI MASKE

2 lt su

2 çorba kaşığı nane, biberiye veya beyaz civanperçemi

Ne için: genel temizleme ve canlandırma

Kullanım: haftada bir

Hazırlama süresi: yaklaşık 2 saat

Ürün miktarı: 1 uygulama

Karışımı kaynatın ve ateşten indirin. Bitkiyi ilave edin, örtün ve 2 saat kadar demleyin. Süzün ve kaba koyun. Her zaman ki gibi maske uygulamasına devam edin.

 

Ayrıca cilt bakımı ve yüz maskelerinde kullanabileceğiniz ilave doğal yağlarda vardır bunların en etkilerini altta veriyorum:

BUĞDAY ÖZÜ

Kullanılan Kısımlar: Çiğ, taze buğday özü, buğday özü yağı

Kozmetik Özellikler: Cilt Bakım Maskeleri, Çiğ, taze buğday özü buğday tanesinin kalbidir. Protein, B1 vitamini ve çözünebilir diyet lifleri açısmdan zengindir. Özellikle yağı E vitamini açısından en zengin kaynaklardan biridir. Her ikisi de normal ve kuru cilt için mükemmeldir.

Nerede Bulunur: Sağlıklı gıda satıcıları, posta havalesi. Çok taze olduğundan emin olun ve bozulmasını önlemek için buzdolabmda saklaym.

DENİZ TUZU

Kozmetik Özellikler: Cilt Bakım Maskeleri, Açık yara ve kabarcıkları iyileştirir. Vücut ovması karışımları veya yatıştırıcı ayak banyolarında kullanılabilir.

Yerine Kullanılabilecekler: Yemeklik tuz (hassas ciltliler* için tahriş edici olabilir)

Nerede Bulunur: Sağlıklı gıda satıcıları veya posta havalesi

DUL AVRAT OTU (Arctium lappa)

Genel isimler: Dulkarı gömleği, hanım yaması, ulu avrat otu

Kullanılan Kısımlar: Yapraklar ve ezilmiş tohumlar

Kozmetik Özellikler: Cilt Bakım Ve Yüz Maskeleri, Temizleyici, büzücü

Yerine Kullanılabilecekler: Çilek veya ahududu yaprakları

Nerede Bulunur: Sağlıklı gıda satıcıları, posta havalesi, yabani olarak yetişir

ELMA SUYU SİRKESİ

Kozmetik Özellikler:Cilt Bakım Ve Yüz Maskeleri, Büzücü (su ile seyreltilmiş), yatıştırıcı, kaşıntılı, kuru, pullu deriyi rahatlatır. Cilt için doğal pH seviyesini oluşturur.

Nerede Bulunur: Sağlıklı gıda satıcıları, posta havalesi veya marketler

E VİTAMİNİ

Genel İsimler: Karışık tokofercilerden sadece %100 doğal d alfa tokoferolü kullanın (kavanozun etiketine bakm). Bütün diğer biçimler sentetiktir.

Kullanılan Kısımlar: Uluslararası birimlerle (IU) ölçülen kapsül biçimlerini kullamn.

Kozmetik Özellikler: Cilt Bakım Ve Yüz Maskeleri, Diğer yağlara ve kozmetiklere ilave edildiğinde koruyucu olarak davramr. Bozulmayı önler. Yanıklar, kesikler ve yaralardan meydana gelen yara dokusunun oluşumunun önlenmesine yardım eder. Yaşlanma etkilerim yavaşlattığı bildirilmektedir. Bütün cilt tipleri için mükemmeldir.

Nerede Bulunur: Sağlıklı gıda satıcıları, posta havalesi. Ender olarak doğal E vitamini biçimleri marketlerde bulunabilir.

FESLEĞEN (Ocimum basilicum)

Genel İsimler: Reyhan, dağ reyhanı Kullanılan Kısımlar: Esans yağı

Kozmetik Özellikler: Cilt Bakım Ve Yüz Maskeleri, Şekillendirici, saç büyümesini uyardığı bildirilmiştir, hoş kokulu

Yerine Kullanılabilecekler: Biberiye esansı yağı çok daha az pahalıdır ve nerede ise fesleğen kadar etkilidir.

Nerede Bulunur: Sağlıklı gıda satıcıları, posta havalesi

FRANSIZ KİLİ

Kozmetik Özellikler: Cilt Bakım Ve Yüz Maskeleri, Sıkılaştırıcı, ciltten yağı emer

Yerine Kullanılabilecekler: Kaolin (Çin kili) veya bentonit (Birleşik Devletlerin orta batısı ve Kanada’da bulunan kil)

Nerede Bulunur: Sağlıklı gıda satıcıları, posta havalesi

FULLER TOPRAĞI

Genel İsim: Diatomik toprak. Bu madde kile benzer ve onun gibi davranır, ama ikisi de farklı malzemelerden oluşmuştur. Fuller toprağı göreceli olarak silikatın saf halidir. Kil silikat, alüminyum, magnezyum, kalsiyum, demir, titanyum, fosfor, sodyum ve potasyumdan meydana gelir. Biri birilerinin yerine kullanılamazlar.

Kozmetik Özellikler: Cilt Bakım Ve Yüz Maskeleri, Temel olarak Fransız kilinin ayni

Yarine Kullanılabilecekler: Fransız kili Fuller toprağına tercih edilir

Nerede Bulunur: Sağlıklı gıda satıcıları, posta havalesi

GLİSERİN

Kozmetik Özellikler: Cilt Bakım Ve Yüz Maskeleri, Kaydırıcı. Hayvan ve sebze yağlarında bulunur. Havadaki nemi cilde çekme anlamına gelen ıslatıcı olarak davranır. Çatlak cilt için çok iyidir.

Nerede Bulunur: Sağlıklı gıda satıcıları, posta havalesi, en iyisi eczaneler.

GÜL (Rosa türleri)

Genel isim: Kırmızı bahçe gülü

Kullanılan Kısımlar: Taç yapraklar, esans yağı

Kozmetik Özellikler: Cilt Bakım Ve Yüz Maskeleri, Kuru veya çatlak cüt için hafif büzücü, pH’nin oluşturulmasına yardım eder. Kuru cilt yıkaması ve cilt tazeleyicisi olarak gliserin ile karıştırüdığmda mükemmeldir.

Nerede Bulunur: Sağlıklı gıda satıcıları, posta havalesi, kendiniz için yetiştirin.

 

Yorum Yaz