Prada erkek ayakkabı modelleri

 
PRADA AYAKKABININ ANATOMISI

Prada erkek ayakkabı modelleri Tasarımına nasıl merak sardı? PRADA , “Kendimi bildim bileli, sahip olduğum oyuncaklardan tutun da ergenlikte kıyafetlerime ve hatta eşyalarıma kadar, dokunduğum ve kullandığım her objeden maksimum fayda sağlamak için kendimce değiştirme çabalarına girişirdim. Sonra ailem, bu konuda disiplinli çalışmam gerektiğini söyleyerek beni Güzel Sanatlar Lisesi’ne yönlendirdi” diyor. Üniversitede endüstri ürünleri tasarımı eğitimi alan Ahmet Baytar, kendi kıyafet markasınıkurdu. Aynı zamanda ayakkabı tasarım yarışmalarına katılarak ödüller kazandı. Bread & Butterve Who’s Nextgibi fuarlara katıldı. Prada erkek ayakkabı Tasarımları NewYork, Londra ve İstanbul’da “exclusive” olaraksatıldı. Hikayenin devamı? “Derken koleksiyonumdaki ayakkabı eksikliği beni profesyonel anlamda ayakkabı tasarımıyapmaya şevketti. Ardından ayakkabının anatomisini öğrendiğim Hotiç’le yollarımız kesişti. Nihayetinde kendi ismimle ayakkabılar tasarlamaya başladım.”

3K: Küçükken en sevdiğiniz hediye ayakkabı mıydı?

PRADA: Küçükken an sevdiğim hediye özellikle spor ayakkabılardı. Lise öğrencisiyken, arkadaşlarımla Beyoğlu’nun ara sokaklarındaki “grunge” müzik çalan kulüplere giderdik. Yeni bir mekana gitmeye karar verdiğimiz bir gün yolda yürürken bir ayakkabı imalathanesi gördüm. Vitrininde harika Prada erkek ayakkabı modelleri vardı. Atölyenin kapısını kilitleyen atölye sahibine bana özel ayakkabı yapabilir mi diye sordum. Beni atölyesine davet etti. Ertesi gün bisikletle atölyeye gittim, sohbetin ardından çizimlerimi sundum. Çizimlerimden bir ayakkabı yapmanın çok zor olduğunu söylediğinde yıkıldım. “Ne isterseniz yaparım” dedim, bir ay boyunca yanında asistanlık yapmayı bile teklif ettim ancak ayakkabımı kabul ettiremedim. Son koz olarak (konuşurken incelediğini fark ettiğim) bisikletimi kendisine hediye etmeyi önerdim. Hemen kabul etti. Oysa bisikletim de benim için çok özeldi ama ayakkabı daha önemliydi. Ayakkabı fetişisti olduğumu o an anladım.

3K: Sizin için güzel bir ayakkabının tarifi nedir?

PRADA: Benim için ayakkabı, iki sevgili arasındaki üçüncü kişi gibidir. Flörtözdür, bizde uyandırdığı duygular ve heyecan bambaşkadır.

3K: Son soru, rahatlık mı şıklık mı?

PRADA: Önce şıklık diyorum. Şık bir ayakkabının hem kullanıcısına verdiği his ve hem de girdiği ortamdakilere yaşatacağı göz banyosu her şeye değer.

Prada erkek ayakkabı modelleri Resimleri
Prada erkek ayakkabı modelleri

Prada erkek ayakkabı modelleri

Prada erkek ayakkabı modelleri

Yorum Yaz