Sürdürülebilir moda organik tasarımlar

Söz konusu sürdürülebilir moda, organik tasarımlar, adil ticaret olunca onlar, “evimiz” dediğimiz bu büyük mavi küreye borçlarını ödüyorlar. Doğaya saygı duyan Türk tasarımcılar ve markalarını yakından tanıyın.

EKOLOJİK HAREKET

Sürdürülebilir yaşam için üretirken de kullanırken de yok edilirken de çevre dostu tasarımlarla koleksiyonlar oluşturmak onun tasarım felsefesi. Çocukluğunda oluşan doğa tutkusu, bilinçlendikçe doğadaki izimizi minimuma indirme yolları arayışına götürüyor. Böylece Nej’in hikayesi başlıyor.

3K: Eko-moda konusunda neler yapıyorsunuz?

NEJLA GÜVENÇ: Moda alanında organik malzemelerden oluşan koleksiyon hazırlayan tasarımcı ve marka olarak yoluma devam ediyorum. Doğal yaşam tutkum “Ekolojik Hareket” olarak tanımladığım projeyi doğurdu.

3K: Farkındalığı ne zaman yakaladınız?

N.G.: 21 ‘inci yüzyılda insanların doğa üzerinde yaptığı tahribat artık gözle görünür boyutta. Toprağın, denizlerin, havanın kirliliği, küresel ısınma, doğal kaynakların hızlı ve yüksek miktarda tüketimi ekosistemi derinden sarsıyor. Durum bu kadar ciddi olunca, giydiğiniz kıyafeti sorgulamak da kaçınılmaz. Dolayısıyla organik kumaşlar hem üretim açısından etik ve doğa dostu hem de gelecek nesillere bırakılabilecek daha iyi bir dünyayı temsil ediyor.

3K: Sürdürülebilir moda neden bu kadar önemli?

N.G.: Hızlı modanın yarattığı çevresel, sosyolojik ve ekonomik zararların azalması moda akımlarının yavaşlatılması ve sürdürülebilirliğin tekstil ve moda alanında sağlanmasıyla mümkün. Eko-moda tasarımlar çevreyi düşündüğü gibi, hem tüketici sağlığını hem de tekstil sektöründe çalışan insanların sağlık koşullarını da ciddiye alan ürünler üretmeyi hedefliyor.

3K: Bu konuda nasıl bir stratejiniz var?

N.G.: Organik üretimin avantajlarından faydalanıp ulusal ve uluslararası arenada iş birlikleri yaratarak ekolojik yaşam ve eko-moda bilincini artırmak.
Moda nasıl ‘sürdürülebilir’?, Sürdürülebilir moda | Yaşam Haberleri 3KModa

Sürdürülebilir moda organik tasarımlar Resimleri
Sürdürülebilir moda organik tasarımlar

Hollywood yıldızları organik kıyafetleri tercih ediyor – Moda … 3KModa

Sürdürülebilir moda organik tasarımlar

Sürdürülebilir Moda – Gardrops İkinci El Kıyafet, Elbise, Çanta … 3KModa

Sürdürülebilir moda organik tasarımlar

H&M’den Conscious Exclusive koleksiyonu! – Elmaelma.com 3KModa

Sürdürülebilir moda organik tasarımlar

H&M’den Conscious Exclusive Koleksiyonu | MODA – STİL – COSMOTURK 3KModa

Sürdürülebilir moda organik tasarımlar

Yorum Yaz