Pırlanta Tektaş Yüzükler

Pırlanta Bilgi Merkezi, 2002 yılı gelin çekimlerinde, masalsı bir düğün konsepti hazırladı. Bir masal kahramanı prensesin hayal ettiği pırlantaların konu edildiği düğünde, tektaş yüzük, ışık seli bilezik ve gelin kolyeleri rol aldılar. Dünya mücevher sektörünün öncüleri, zamana karşı koyan bir klasik olan pırlantaların, bu yıl da gelinler için tahtını koruduğunu belirtiyorlar. Doğada çok nadir bulunan pembe, mavi, sarı gibi renkli pırlantalar ise bu yıl dünyada çok moda olmalarına rağmen, gerçek renkli olanlarını temin etmek çok zor.

Tektaş yüzük, zamanın ötesinde bir klasik. Gelinin kişisel stiline ve zevkine uygun bir modeldeki tektaş yüzük, çok şık ve kalıcı bir hediye olabilir. Modern bir tarza sahip gelinler için kalın ve mat altın montürlü bir tektaş; daha şık bir tarz için yanları iki küçük taşla zenginleştirilmiş tektaş; yalın ve abartısız bir tarzı olanlar için ise tırnaklı montürlü bir tektaş tercih edilebilir. Tektaş yüzükler için klasik yuvarlak kesimin dışında “fantezi kesim” olarak da adlandırılan, prenses (kare), zümrüt (dikdörtgen), damla, oval, markiz ve kalp şeklinde altı değişik şekil var.

Işık seli bilezikler de gelinlerin çokça tercih ettiği takılardan… Son iki yıldır ABD, İtalya, Fransa, Japonya gibi ülkelerde moda olan ışık seli, Türkiye’de eskiden su bilezik adıyla anılıyordu. Işık seli bileziklerin fantezi kesimli veya aralı pırlantalı modelleri var.

Kimi zaman bir küpe ile tamamlanan gelin kolyeleri ise özellikle ülkemizde bir gelenek. Genelde ailenin sürpriz olmasını istediği gelin kolyeleri alınırken, gelinin stili ve vücut yapısı dikkate alınmalı. Örneğin boynu kısa veya kalın olan bir gelin adayına kalın tasma biçimli kolye uygun olmayacaktır. Yine, dekoltesini vurgulamaktan hoşlanmayan, kuğu boyunlu bir geline ise pır-lantalı tasma gerdanlık çok yakışabilir. Saten bir kurdeleye takılmış, aynı zamanda broş olarak da kullanılabilen bir kolye, bazı gelinlerin çok hoşuna gidebilir. Yalın ve sade bir stili olan bir gelin ise, prenses kesim tektaş kolyeyi tercih edebilir.

Pırlanta Bilgi Merkezi: Büyükdere Caddesi, 191, Levent, 80509,

İstanbul. Tel: (0-212) 283 30 70-71; faks: (0-212) 283 30 72.

www.forevermark.com

Twist dizayn pırlanta tek taş yüzük

Romeo Pırlanta – Pırlanta yüzük, pırlanta kolye, pırlanta küpe …

Altınbaş Pırlanta – Pırlanta Tektaş Yüzük

Tektaş Yüzük Hazinem Pırlanta

Tektaş Yüzük Hazinem Pırlanta

Tektaş Yüzük Hazinem Pırlanta

Yorum Yaz