Soğuk Havalar İçin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kiehl’s Türkiye Kıdemli Ürün Müdürü Onur Seylan cildinizi ve vücudunuzu kışa hazırlayacak Kiehl’s kimyagerlerinin yarattığı ideal bakım formüllerini paylaştı.

Cilt bakımının en önemli aşaması nedir?

Kış mevsiminde havaların soğuması ile birlikte cilt daha çok neme ihtiyaç duyar. Bunun için cildin doğal savunma sistemini destekleyecek ürünler kullanmak gerekiyor. Kiehl’s Daily Reviving Concentrate yüzde 100 doğal içeriklerden ve botanikyağlardan oluşan formülüyle cildin onarma döngüsüne uyum sağlıyor. Oksi- Kiehl’s Daily dasyonu azaltmak amacıyla ge- cooomtrate liştirilen formül akne ve 129 tl; yağlanmayapmıyor ve paraben kiehls.com.tr. içermiyor. Oldukça hafif yapısı ile kolayca emilirken cilt bariyerini güçlendirmeye, koru maya yardımcı oluyor.

Cilde canlı ve sağlıklı bir görünüm kazandırıyor.

Her sabah iki damla temiz cilde, nemlendirici- P den önce uygulanmasını öneriyoruz.

Soğuk Havalar İçin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Photo Gallery
Cildi yaşlanmaya karşı koruyan en etkili içerikler nelerdir?

En son bilimsel gelişmelere dayanarak yaşlanma karşıtı bakım kremi formüle ederken, yaşlanma belirtilerine karşı birlikte en etkin ve hızlı sonucu verecek doğal içerikleri seçmek zorundaydık. Bu amaçla yaptığımız araştırma sonunda jasmonik asit, kayın ağacı özü ve hyalüronik asit ile üçlü etki teknolojisini yarattık. Bu üç içeriğin yer aldığı Kiehl’s Süper Cream krem, yaşlanmanın belirtisiyle aynı anda savaşmada güce sahip olduğunu kanıtladı.

Göz kremi kullanmanın önemi nedir?

Göz çevresi yüzümüzün diğer bölgelerine göre daha ince bir yapıda olduğu için daha hafif ve özel formüle sahip ürünler tercih edilmelidir. Kiehl’s Rosa Arctica Youth Regenera-tinggöz kremi içeriğinde yer alan özel formülüyle göz çevresindeki cildin sıkılaşmasınayardım ederken, çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltıyor ve göz çevresini yenilemeye yardımcı olur.

Mineral kaynaklı Vücut bakım kremlerinin mevsim geçişlerinde etkisi nedir?

Kış bedenin kendini dinlenmeye aldığı bir zamandır. Yani daha az güneş enerjisinden yararlanırız, hücre yenilenmemiz azalır ve de cildin canlı ve enerjik görünümü kaybolur. Ayrıca düşük sıcaklıklar ve rüzgar gibi cildi tahriş eden koşullar cilt bariyerini inceltir ve yüzeyini kurutur. Bu yüzden düzenli olarak vücut bakım kremi kullanmak gerekir. Creme De Corps VVhipped Body Butter bağımlılık yaratan kokusuyla, ultra kremsi ve zengin formülü ile 24 saate varan yoğun bir nemlendirme sağlıyor ve cildin doğal nem dengesini koruyor.

Hacim sağlayan ürünler saçların nefes almasını engeller mi?

Bu durum Kiehl’s Rice and Wheat Volumizing hacim veren şampuan için geçerli değil. Formülünde silikon içermeyen seri, saçınıza bakım yaparken, sağlıklı bir hacim kazandırıyor. Pirinç ve buğday protein özleri saçı doğal lipitlerinden ayırmadan daha canlı ve dolgun görünüme kavuşturuyor. Doğal içeriği bal ise, saçlarınızın güzel İ<okırıasını sağlıyor.

HANDE ATAİZİ

Hande Ataizi ile tanıştığımız 1996 yılından bu yana zarif görünümünü bugün de halen sahip koruduğunu düşünmüyor musunuz? Bu görünümün sebebinin porselen cildini koruması ve az makyaj yapması olduğunu söylüyor makyaj artisti Seçkin Sunguç ve ekliyor, “O her zaman cildine çok iyi bakıp, sağlıklı besleniyor.”

Saçların aynı anda birden fazla ihtiyacı olur. Kuru saç aynı zamanda parlaklığını yitirip yıpranabiliyor. Boyalı saçlar matlaşıp nemini kaybedip incelebiliyor. Farklı saç sorunlarına cevap vermesi için yaratılan Kerastase’ın ilk kişiye özel salon bakımı Fusio-Dose, yeni formülü ile karşımıza çıkıyor. Saçın birincil ihtiyacına seslenen konsantre ürünler, saçın ikincil ihtiyacı için yaratılan güçlendirici ürünler ile birleşiyor. Toplam 20 farklı kombinasyon oluşturulabilen bu karışımlar ile beş dakikada saçın tüm ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor.

Sinclair, beraber yürüttükleri araştırmalar sonucunda asma sapı ve bazı diğer meyve saplarından üretilen Resveratrol isimli molekül ile mikro hiyalüronik asitin bileşimi arasında bir sinerji olduğunu ortaya çıkardılar. Bu maddelerin içerisinde yer aldığı Resveratrol Lift sıkılaştırıcı ve toparlayıcı serum, yağ içermeyen ipeksi dokusu ile anında emiliyor. Uygulama sırasında cilt daha sıkı bir görünüm kazanıyor.

Yeni Yılda Yenilenin

Geleneksel Bali masajının özel dokunuşlarını tarçın ve portakal yağının etkileyici kokularıyla buluşturan SnowFlake masajı rahatlatıcı ve sakinleştirici etkisiyle yeni yılda tazelenmenizi sağlıyor. Sanda Spa’larda uygulanan SnovvFlake masajında kullanılan portakal ve tarçın yağları kasları rahatlatıp vücudu nemlendirirken, cildinizi sıkılaştırıp güzelleştirmeye de yardımcı oluyor.

Yorum Yaz