En iyi diziler

Son dönemin en çok konuşulan dizilerinden biri ATV’de yayınlanan Kertenkele. Kertenkele’nin yapımcısı olan Yapım Atölyesi şimdi yeni bir dizi hazırlıyor, yine ATV’ye.

Genç bir kadının karanlık bağlantıları olan bir adam tarafından öldürülerek İstanbul Boğazı’nın karanlık sularına atılmasıyla başlıyor dizinin hikayesi. Yüzü gözü parçalanmış ve aslında henüz ölmemiş kadının, kendisini sulardan çekerek çıkaran genç bir erkekle hayata dönmesi ve polisle iş birliği yaparak tamamen farklı bir kimlik ve yüzle intikam almaya başlaması diye özetlenebilecek dizi Türk seyircilerin genelde sevdiği bir klasik öykü. Farkıysa hep erkek Monte Kristo hikayeleri görmeye alışan izleyicinin karşısına güçlü bir kadın karakterle çıkması.

KANAL D’DE BAŞLAYACAK OLAN İDDİALI SHAMELESS UYARLAMASINDA BAŞROL ÖNCE FERHAN ŞENSOY’UNDU. AAAA ARTIK DEĞİL HATİCE MERYEM’İN BAŞARILI UMUTSUZ EV KADINLARI’NIN ARDINDAN YAZDIĞI DİZİNİN YILDIZI İÇİN HALUK BİLGİNER’DE KARAR KILINDI UTANMAZLAR ADIYIA i YAYINLANACAK OLAN DİZİ ŞUBAT AYINDA EKRANLARDA.

HALUK BİLGİNER

Eve Dönüş adını taşıyan bu yeni projeleri için Kapalıçarşı, Kurt Kanunu ve en son Lale Devri’nin yönetmenliğini yapan Yasin Uslu’yla yola koyulan yapımcılar şimdi de başrolleri oynayacak aktörler için karar aşamasında. Erkek başrol oyuncusu olarakyılında Kanal D’nin kısa ömürlü dizisi Kötü Yol’dan bu yana televizyonlarda görünmeyen Cansel Elçin’le el sıkışan Yapım Atölyesi, dizinin kötü adam rolü için de Hakan Karahan’la anlaşmış. Ana kadın karakter içinse henüz karar verilmemiş. Eve Dönüş, işleyen senaryosu ve “zalimin alt edilmesi” fikrinin ferahlatan duygusuylakışının sürpriz rating galiplerinden olmaya aday.

FİLM Mİ DİZİ Mİ?

Yeni ve henüz ne yapımcıların ne de televizyon kanallarının lam olarak çözemediği (belki de arzulanan buydu] rating sisteminin azizliğine uğramayan ne dizi ne yıldız kaldı. Diziler üç-dört bölüm sonrasında kaldırılırken başrollerindeki yıldız oyuncular da en azından yakın gelecekleri için takkeyi önlerine koyup düşünmek zorunda kaldılar

Gülse Birsel, kendi dizisinden çıkan Gupse Özay’ın lilmi Deliha’nın gişe başarısından sonra dizi yazmaya ara verip kendisinin başrolde oynayacağı bir lilm hikayesi üzerinde çalışmaya başladı. Keza Kıvanç Tatlıluğ da dizi yapmak yerine kendisinin başrolde olacağı hikayeler arayışında. Televizyon seyircisinin sevdiği tüm isimler ardı ardına yeni Filmlerle geliyor Hatta bunların arasına Hülya Avşar da katıldı. İlk filmini yönetecek olan Çiğdem Sezgin’in Balat’ta geçen kırık bir aşk hikayesini anlattığı filminde Ushan Çakır la başrolleri paylaşacak Avşar. Dizi yapımcıları da artık film denemelerine başlıyor Medyapımiçin Tuna Kiremitçi’nin son romanından uyarlayacağı bir film çalışmasına giriyor mesela.

Bir nevi 1960’lara dönüş belki de; seyircilerin salonları doldurarak, sevdiği oyuncuları görmeye gittiği günlere… Üstelik RTÜK’ün aşırı ahlakçı, katı ve can sıkan kurallarına uymadan hikayelerini dilediği gibi anlatan yönetmenler ve yapımcılarla.
en iyi diziler top10 – YouTube 3KModa

En iyi diziler Resimleri
En iyi diziler

Yorum Yaz