ŞİLA GöK

Halkla ilişkiler sektöründe fark yaratan mükemmel bir kadın Şila Gök. Yardımsever kişiliği ile herkesin imrendiği, yarattığı çözüm odaklı fikirleriyle fark yaratan, insan ilişkilerindeki başarısını ajansına da taşıyan çok güzel bir kadın. Idea Pr bugün Türkiye’nin en önemli işlerine imza atarken arkasında olan harika bir kadın Şila Gök.

Röportaj: Mukaddes Kaya Güney

Bugüne kadar kariyer planlamanızda neler yaptınız?

Kariyer planlamamda önce profesyonel hayatla başlayıp daha sonra önüme çıkan bir fırsatla, ummadığım bir anda kendi işimin sahibi oldum. Halka ilişkiler sektörü kendi kişisel özelliklerime en uygun bulduğum sektör. 1999 yılında Idea PR’ı kurarak ilk girişimciliğimi hayata geçirdim. Idea PR kurulduğu günden bugüne çok hızlı gelişim göstererek, ulusal ve uluslararası birçok markaya servis verdi. 2014 senesinde ikinci girişimim kurucu ortak olduğum BeraBera PR hayatıma girdi. BeraBera PR da Idea PR gibi kısa sürede sektörünün en önemli oyuncularından biri olmayı başardı. Sosyal sorumluluk konusunda hassas olduğum konular sebebiyle, Türkiye’nin önde gelen STK ve derneklerinde yönetim kurullarında aktif görev aldım. Halen de ‘KAGİDER’ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıyım, kadın ve kanser konusunda çalışmalar yürüten ‘Pembe İzler Derneği’nde Yönetim Kurulu üyesiyim. ‘SEDEFED’te yönetim kurulundayım.

Ajansınızı ne zaman kurdunuz, adı nedir, anlamı nedir?

Idea PR 1999 yılında kuruldu. Adını ve anlamını logomuzdaki işaretiyle sonsuz fikirden almıştır. 2014 yılında ise BeraBera PR, Bera Medya Grubu’nun bir parçası olarak kuruldu.

Nasıl hizmetler veriyorsunuz, iletişimin anlamı size göre nedir?

Stratejik iletişim danışmanlığı ve halkla ilişkiler hizmeti veriyoruz ancak bu başlık çok geniş bir şemsiyeyi kapsıyor. Bu başlığın altında etkinlik yönetimi, basın iletişimi, lobi, marka konumlandırma, kriz iletişimi, halka arz gibi birçok hizmet barınıyor. Doğru ifade edebilmek, doğru konumlanmak, doğru ilişki kurmak ve etkileşim.

Müşteri portföyünüz kimlerden oluşuyor?

Kurulduğu günden bugüne başta perakende ve hızlı tüketim olmak üzere, sağlık, inşaat, otomotiv, tekstil, spor, yeme-içme, turizm gibi birçok sektöre hizmet verdik ve vermeye devam ediyoruz. Güçlü yönümüz çalıştığımız markalarla uzun süreli yol arkadaşlığı yapmayı becerebilmek.

En etkili iletişim size göre nasıl olmalıdır?

En etkili iletişim doğru yapılan iletişimdir. Bu da ne demek; doğru hedef kitleye, doğru zamanda dokunabilip, doğru mesajları verip, hedef kitle tarafından algılanmak, doğru konumlanmak ve bununla birlikte iyi bir itibar yönetimi yapmaktır.

Bundan sonraki hedefleriniz nelerdir?

Türkiye’de 3 büyük futbol kulübü ile çalışmış tek iletişim danışmanı olarak sektördeki bilgi birikimimi; Türkiye’de çok eksik olduğunu düşündüğüm sports marketing konusunda daha önemli etkinlikler ve projeler yaparak sektörü bilinçlendirmek ve büyütmek. Ayrıca KAGİDER ile birlikte kadın girişimciliğini ve kadının toplumsal hayatta güçlenmesi için daha çok çalışıp, daha iyi sonuçlara ulaşmak.

Bugüne kadar yaptığınız işlerden unutamadığınız bir etkinlik var mı?

İmzam bulunan her işin ayrı bir tadı ve unutulmaz bir anısı var. Her iş farklı bir deneyim ve farklı bir gelişim sağlıyor. Ajans-müşteri ilişkilerinde nelere dikkat edersiniz?

Samimiyet, şeffaflık, düzenli iletişim, hızlı olmak, yaratıcılık ve sahiplenme. Bence gerçekten “ne yaparsan yap AŞK ile yap” benim için söylenebilecek en güzel tanımlama. Çalıştığım her marka benim için bir AŞK.

Kadınların bu sektördeki başarısının sebebi nedir sizce?

Biz kadınların detaycı, duygusal, empati kurabilen ve sahiplenme becerilerimizin iletişim sektörüne uygunluğu. Ayrıca kadınların pratik olması güçlü yönümüz olduğunu düşünüyorum.

ŞİLA GöK Resimleri
ŞİLA GöK_1.jpg

Maybe You Like Them Too

Yorum Yaz